22.06.2010, Miroslav Fuks

Trenér Oulehla hodnotí úspěšné jaro dorostu B

Trenér Oulehla hodnotí úspěšné jaro dorostu BKouč David Oulehla si mohl po skončení aktuálního ročníku druhé nejvyšší dorostenecké soutěže – MSDL – zhluboka oddychnout. Jeho svěřenci už v průběhu jara odvrátili sestupovou hrozbu a nakonec obsadili 10. pozici se ziskem 38 bodů. Výsledky dorostu B byly na podzim a na jaře jako den a noc. Čím si tento rozdíl vysvětlujete?

 

Na podzim jsme měli v mužstvu hráče, kteří prostě na druhou dorosteneckou ligu neměli. V utkáních jsme to měli vyšroubované na maximum, nasazení , bojovnost, agresivita, hráli jsme velmi dobře takticky, ale chyběla nám kvalita směrem do útočné fáze. Proto jsme v utkáních vždy tahali za kratší konec. V zimní přestávce jsme celou podzimní část vyhodnotili a domluvili jsme se na doplnění o Hráčka a J. Kučeru. Tento tah pro nás znamenal velký posun. V podobě Hráčka jsme získali špičkového defenzivního záložníka, který je kvalitní nejen svou defenzivní činností, ale i hrou dopředu. Kučera byl pro nás důležitý nejen jako střelec, ale i do mezihry v útočné fázi hry, kde podržel míče, vázal na sebe hráče soupeře a dokázal vytvářet šance svým spoluhráčům. Dalším důležitým faktorem byl čas. V zimní přestávce jsme měli velký časový prostor pracovat s hráči a dobře je připravit po všech stránkách. Trénovali skutečně velmi tvrdě a pochopili, že jedině tato cesta vede k úspěchu. V jarní části sezóny se nám to vrátilo a patřili jsme k nejlepším mužstvům jara.

Byl rozdíl i ve hře tohoto týmu?
I po herní stránce se nám podařilo mužstvo oproti podzimním výkonům posunout. Do hry jsme dostali více klidu a především útočná fáze hry se oproti podzimu hodně zlepšila. Nedocházelo k neustálým ztrátám míče a hloupým chybám, které nás srážely. Velkou roli tady hrál Jindra Kučera, který byl pro útočnou činnost mužstva nepostradatelným hráčem. Hlavně domácí utkání nám začaly velmi dobře vycházet a po Znojmu jsme doma dokázali pravidelně bodovat.

Jak mužstvo snášelo tlak boje o záchranu? Kterým zápasem se toto břemeno zlomilo?
Vždy, když hrajete o záchranu je to velmi náročné. Hlavně na severní Moravě se velmi těžko boduje a doma je to vaší povinností. První utkání doma s Frýdkem jsme sice zvládli utkání výsledkově, ale herně jsme propadli. Ve hře bylo příliš nervozity a strachu. Po porážce v Líšni a remíze doma ze Znojmem jsme se propadli na poslední příčku a naše situace byla kritická. Tlak na hráče v tu chvíli byl obrovský. Navíc jsme jeli na druhé mužstvo soutěže 1. FC Brno, které doma body neztrácelo. Cítili jsme však z mužstva obrovskou vůli po vítězství a i přesto, že jsme v poločase prohrávali 1:0, jsme se nevzdali a nakonec vyhráli 2:3. Tímto utkáním jsme si dodali sebevědomí a další utkání, která byla všechna existenční, jsme doma zvládli. I venku jsme pravidelně bodovali a hráli čím dál lepší fotbal. Velkou roli v těchto chvílích sehrál i kapitán mužstva Čížek, který se projevil jako osobnost a řídil kabinu správným směrem. Rozhodujícím faktorem byla výborná parta lidí, obrovská vůle a hlad po úspěchu.

Který váš zápas byl na jaře nejpovedenější a naopak?
Nejpovedenější utkání jsme odehráli právě v Brně, kde v naší hře nechybělo nic. I další utkání byla velmi dobrá. Nejhorší výkon jsme podali ve Zlíně, kde jsme již 2:0 prohrávali, ale soupeř nám paradoxně nabídl vyrovnání. Zde jsme hráli skutečně špatně.

Kteří hráči zaslouží za své jarní výkony pochvalu? Překvapil vás některý z nich?
Důležitá byla osa mužstva, která se vytvořila během zimní přípravy ve složení Kopeček, Čížek, Beránek, Cipruš, Hráček, Vodáček, Kučera. Kolem nich se točili zbývající hráči, kteří však také hráli velmi důležitou roli.
Nejlepším hráčem mužstva byl Čížek, který si určitě řekl o velmi dobrou pozici v „A“ dorostu. Útočník Kučera vstřelil na jaře devět branek a podílel se velkou měrou na naší dobré jarní výkonnosti. Uprostřed hřiště se velmi dobře doplňovali Hráček s Vodáčkem a na konci jara měl velmi dobrou formu mladý Kavka, který hrál výborně ve středu zálohy. Nejdůležitější však byl kolektivní výkon, kterým jsme se celé jaro prezentovali.

Většina hráčů se zapojí do letní přípravy prvního dorosteneckého týmu. Dokáží se prosadit do extraligového kádru?
Určitě jsou zde hráči, kteří mají perspektivu se v dorostenecké lize a následně ve vrcholovém fotbalem prosadit. Letos však bude konkurence obrovská. Uspějí skutečně jenom ti nejodolnější a nejlepší. Některým z nich však do budoucna hodně věřím, jména si však nechám pro sebe.
Ještě jednou chceme všem hráčům, kteří prošli za celou sezonu dorostem „B“ mnohokrát poděkovat za přístup, který byl vždy profesionální a popřát jim do budoucna mnoho úspěchů.

Dole zleva Kopeček, Bouček, Vodáček, Hráček a Kučera, nahoře zleva trenér Oulehla, Čížek, Vokoun, Cipruš, Štancl, Kulík, Kryštůfek, Beránek, Kavka a asistent trenéra Bruzl.

 
Aktuálně

Nákup permanentek KROK ZA KROKEM

O půlnoci z 12. na 13. července odstartuje na portálu https://www.upfan.io/ prodej permanentek na nový soutěžní ročník. Protože se jedná o zbrusu novou spolupráci, nabízíme vám návod, jak krok za krokem pořídit permanentní vstupenku. A to v několika variantách. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu