22.02.2024, Miroslav Fuks

Vysočinu pro jaro posílí Landing Sagna, Lukáš Fila do Mladé Boleslavi

Vysočinu pro jaro posílí Landing Sagna, Lukáš Fila do Mladé BoleslaviV poslední den zimního přestupového termínu hlásí kádr FC Vysočina dvě novinky. Posilou pro jarní boje se stává senegalský útočník Landing Sagna, jenž přichází na hostování z Košic. Naopak byl definitivně zpečetěn přestup dvacetiletého křídelníka Lukáše Fily do Mladé Boleslavi.

 

Jihlavský odchovanec, střelec 7 podzimních branek a člen kádru české reprezentace U20 se rozhodl zamířit za prvoligovou výzvou, tudíž se oba kluby dohodly, že do města automobilů přestoupí ještě před vypršením profesionální smlouvy s FC Vysočina. „Lukášovi gratulujeme k přestupu a přejeme mu v Mladé Boleslavi mnoho úspěchů. Náš klub má samozřejmě radost, že se nám podařilo vychovat dalšího hráče pro I. ligu. Když se návrat mezi elitu zatím nedaří FC Vysočina, tak nás těší alespoň tyto individuální posuny,“ uvedl Lukáš Vaculík, předseda klubového představenstva.

Vaculík, který sám v Mladé Boleslavi dva roky úspěšně působil, následně popsal přestupové peripetie: „Lukášův odchod se začal rodit vlastně už v létě, kdy jsme rok před koncem jeho kontraktu komunikovali s jeho hráčskou agenturou o prodloužení smlouvy. Jednání ke zdárnému konci nedospělo a s postupem podzimu, v němž se Filovi herně a střelecky dařilo, bylo stále těžší se k němu vrátit. Zvlášť, když Lukáš cítil velkou osobní touhu posunout se v kariéře výše. K jednacímu stolu jsme se vrátili v zimní přestávce a hledali jsme co nejlepší kompromisní řešení pro všechny zainteresované strany – náš klub, hráče, hráčovu agenturu a zájemce o jeho služby. Nakonec u Lukáše převážil zájem zkusit to v Mladé Boleslavi, s níž jsme jednali o aspektech přestupu. Jsem rád, že jsme byli schopní oboustranných ústupků a nalezli jsme cestu k tomu, aby se transfer našeho odchovanec uskutečnil už nyní. FC Vysočina obdrží odstupné, které je diametrálně vyšší, než kdyby odešel v létě po skončení smlouvy. Navíc jsou ve smlouvě zakotvena zajímavá procenta z dalšího případného Filova přestupu.“

Lukáš Fila (nar. 7. ledna 2004) jihlavský dres vysvlékl s bilancí 66 zápasů ve II. lize, v nichž vstřelil 9 branek. Nastoupil též do 7 duelů MOL Cupu, kde se radoval z jedné branky. Děkujeme za jeho služby a přejeme mu, aby mu co nejdříve začaly naskakovat starty, asistence a góly ve FORTUNA:LIZE!

Čtyřiadvacetiletý útočník Landing Sagna (nar. 22. prosince 1999) )do Evropy zamířil se senegalského klubu Pikine zkraje roku 2022. Tento 192 centimetrů vysoký hrot nejprve působil ve francouzském klubu Bourges Foot 18, aby v srpnu 2022 přestoupil do FC Košice. V dresu slovenského klubu zcela naplnil očekávání, když nastoupil do 22 duelů, vstřelil 15 branek a výraznou měrou přispěl k postupu do nejvyšší soutěže. V Niké lize se mu však na podzim 2023 vedlo o poznání hůře, neboť ve 14 startech ani jednou neskóroval.

„Hledali jsme hráče s gólovým potenciálem, který v našem kádru zvýší konkurenci na postu hrotového útočníka. V Košicích nebyl na podzim dostatečně vytížený, tudíž pro jaro hledal klub, v němž by sportovně ožil. Během uplynulých dnů nás v rámci testu zaujal, rozhodně je schopen branky střílet. Musí však dohnat určité tréninkové a kondiční manko, aby mohl zvládat ligové zápasy v intenzitě, kterou po hráčích požadujeme. Věříme, že bude brzy připraven a na jaře nám pomůže. S Košicemi jsme domluveni na tříměsíčním hostování bez jasně definované přestupové opce,“ informoval Vaculík o aktuálním příchodu do FC Vysočina.

Lze ještě očekávat další pohyb v druholigovém kádru FC Vysočina? „Přestupní termín profesionálních soutěží dnes vydrží. S ohledem na šíři kádru, zdravotní stav a herní vytíženost v jarní části budeme v příštím týdnu přemýšlet o hostování některých našich mladých talentů v týmech MSFL. Maximálně se může jednat o tři hráče, kteří by odešli za pravidelnou zápasovou minutáží,“ doplnil sportovní šéf klubu.

 
Aktuálně

Předsezónní rozhovory s Lukášem Vaculíkem a Davidem Oulehlou

Na YouTube kanálu Ježour TV naleznete aktuální rozhovory před startem nového ročníku Chance Národní ligy. S osobami nepovolanějšími - Lukášem Vaculíkem, sportovním ředitelem klubu a předsedou představenstva, a samozřejmě též s koučem prvního týmu Davidem Oulehlou. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu