Ptejte se: Milan Bokša

Offline rozhovor s trenérem Milanem Bokšou po skončení podzimní části II. ligy.Zobrazuji odpovědi 1 - 10 z 41 odpovědí v této kategorii celkem.

Denis (jihlava)
21.11.2006, 14:22
 
dobrý den chtěl bych se zeptat kdo by mohl posílit náš tým přes zimu mám na mysli jména děkuji za odpověd

Odpověď:
již odpovídáno, na konkrétní jména je zatím brzy.
fery1 (Vysočina)
21.11.2006, 11:03
 
Dobrý den!!Chci se zeptat na jednu otázku!!Hodně lidí by tu uvítalo i hráče z jiné země jako Brazilie afrika atd.nepřemýšlíte o něčem takovém?

Odpověď:
Pravdu určitě máte, přestože angažování zahraničních hráčů přináší určitá úskalí (rozdílnost kultury, povah, zvyklostí, problémy s adaptací). Navíc se nejedná o levnou záležitost.Mám za to, že v současné době bychom se měli soustředit především na výchovu vlastních hráčů a hráčů z regionu.
Ajbi (razadva@atlas.cz - Jihlava/FCV)
19.11.2006, 15:16
 
Dobrý den pane Dr. Bokšo, protože ostatní tazatélé Vám již položily otázky na které jsem se chtěl ještě zeptat, tak mám jeden speciální dotaz související s Vaší odbornou činností. Dozvěděl jsem se, že jste byl nedávno pozván egyptským fotabalovým svazem do Egypta, kde jste přednášel a školil egyptské fotbalové trenéry. Je to pravda ? Pokud ano, zajímalo by mě Vaše srovnání jejich a našich podmínek pro fotbal.

Odpověď:
Ano, byl to seminář egyptských trenérů v únoru letošního roku, který byl v rámci Mistrovství Afriky. Takže jsem mohl shlédnout i některé zápasy tohoto šampionátu. Myslím si, že materiálně technické podmínky jsou srovnatelné. Rozdíl vidím v obsahu přípravy dětí. V Egyptě se plně soustředí jen na rozvoj fotbalových dovedností a techniky. Nemohl jsem se ale zbavit dojmu, že to bylo až na hranici drilu. technika však rozhodně nechybí.
Ajbi (razadva@atlas.cz - Jihlava/FCV)
16.11.2006, 22:02
 
Dobrý večer pane Dr. Bokšo, vím, že se Vám podařilo postoupit do 1. ligy s Mladou Boleslaví. Postoupil jste někdy v minulosti do vyšší soutěže i s jiným klubem?

Odpověď:
Můj podpis je také pod postupem Českých Budějovic do ligy v sezóně 2001/02.
Dave
16.11.2006, 21:43
 
Dobrý den, pane Bokša.Zajímalo by mě, jestli sledujete jak si vede v této sezóně dorost Jihlavy, protože si myslim, že zde jsou někteří velmi talentovaní hráči, kteří by mohli být velkým přínosem do budoucna....Sledujete tyto hráče? a případně o kom z dorostu si myslíte, že by se mohl probojovat do "a"týmu Jihlavy?

Odpověď:
Samozřejmě sleduji, pokud mi to čas dovolí. Vím, že v naší juniorce a dorostu jsou hráči, kteří se v případě, že neztratí vztah k fotbalu a bhudou ochotni podstoupit tvrdý trénink, dostanou daleko. Mám na mysli např. Gebreselassieho, Rabušice, Šamánka, Cihláře, Kovaříka, Nešpora, ale jsou tam určitě i další, kterých jsem si zatím pro krátkost mého působení v Jihlavě, nemohl všimnout.
Peťan (Jihlava)
16.11.2006, 12:05
 
Dobrý den!
Zajímalo by mě,zda sledujete tyto stránky(příp.diskuzní fórum)?
A taky by mě zajímalo,kdy jste "fotbalovou" Jihlavu začal sledovat a kdy Vás kontaktoval p.Tulis s tím,že byste zde mohl trénovat a zda-li ho znáte již z dřívějška?
Též gratuluji k umístění a přeji,ať se ho podaří udržet i s naší fanouškovskou podporou.

Odpověď:
Na internet chodím občas a to včetně těchto stránek. Na toto jsem odpověděl již vícekrát. Jihlavu sleduji dlouhodobě. Působí zde již delší dobu můj kolega Fikes a občasné kontakty s panem Tulisem jsem měl již dávno předtím než jsem do klubu nastoupil. Jihlava mne oslovila bezprostředně po ukončení angažmá pana Večeři.
Looser
15.11.2006, 16:26
 
Dobrý den, pane Bokšo. Nepůsobíte dojmem bezhlavého dobrodruha. Jak se vyrovnáváte s tak nejistým povoláním jako je fotbalový trenér? Mezi úspěchem a neúspěchem je často jen uzounká hranice, často rozhoduje náhoda, někomu hůře či lépe sedne střela, někomu náhodně odskočí míč a trenér to většinou objektivně těžko ovlivní. Je ale za všechno odpovědný. Cítil jste někdy po odvolání křivdu?

Odpověď:
Každé zaměstnání má své přednosti a svá úskalí. Ve fotbalovém životě to je navíc tak, že kouč občas nese zodpovědnost i za chyby jiných. Každé odvolání je nepříjemné. Největší pocit křivdy jsem měl tehdy, když mne odvolávali ti, kterým jsem věřil (Olomouc, Mladá Boleslav) nebo tam, kde jsme měli vynikající výsledky a přesto jsem musel odejít (Cheb, Č. Budějovice).
Píchal (Ježek)
15.11.2006, 08:30
 
Přeji hezký den a gratuluji k umístění,ne k předváděné hře v druhých poločasech.
Můj dotaz ovšem zní: Neuvažujete o zimním soustředění v únoru
na kvalitních terénech ve středomoří/Malta,Kypr,Řecko,Turecko/


Odpověď:
Jihlava je ve srovnání s většinou prvoligových týů velice skromný klub. Jsem přesvědčen, že se dokážeme připravit i v našich podmínkách. Byl bych rád, kdybychom případné ušetřené finance mohli využít ke zkvalitnění hřišť a doplnění kádru.
Glda
14.11.2006, 20:50
 
Dobrý den pane Bokša!Mám na vás dotaz ohledně problému českých klubů s angažováním zahraničních posil.Jak se k tomuto problému stavíte vy?Neuvažujete koupit technického hráče z jižní Ameriky?Tací hráči českému fotbalu chybí.Určitě mi dáte za pravdu.děkuji

Odpověď:
už jsem odpovídal níže
Petr (Jihlava)
14.11.2006, 16:25
 
Dobrý pane Bokšo,1.bych se Vás chtěl zeptat,který je váš oblíbený tým v Čechách a který v zahraničí?2.by mě zajímalo,kdyby jste měl tu moc a peníze,jak byste pokračoval v jednotlivých etapách výstavby našeho stadionu(např.2.etapa tribuna pro hosty,další etapa Vip tribunka...)?3.Sledujete pozorně dorost a žáky(dost mě mrzelo,že golman Štěpanovský odešel do Jablonce,jak je to možné-to by měla být asi otázka na p.Tulise-ale neměl byste to také pohlídat,vždyť šlo o reprezentanta)?4.Nechybí v týmu "fotbalový rebel",který by dokázal na hřišti strhnout celý tým?5.Nešlo by pojetí hry trochu zatraktivnit pro oko diváky(i když to asi nebude jednoduché proti srdnatě bránícím soupeřům?6.Poslední otázka ty rohy...Někde jsem v článku s Vámi četli,že máme z rohů dobrou bilanci(tuším 9-10gólů),ale z toho množství...,kdy většinu zahrává Vladyka,kterému se né vždy podaří kopnout míč do "ohně",ale většinou ho odkopává hned první obránce.
Děkuji za odpovědi a omlouvám se,že jsem se tak rozepsal.Moc Vám fandím a doufám,že v Jihlavě vydržíte,co nejdéle,i kyž to po p.Večeřovi nemáte snadné.Odpověď:
1. Nejsem klubista, vždy jsem sympatizoval s kluby, jejichž práce byla z různých pohledů obdivuhodná (příprava reprezentantů, výchova talentů, výstavba stadiónu a podmínek pro přípravu mládeže). Určitě mezi ně patřili Dukla Praha, Sigma Olomouc, Slovan Liberec, baník Ostrava, Zbrojovka Brno apod. V posledních letech obdivuji hru francouzského Lyonu.
2. Berte to jako názor laika. Stadión by se mi líbil uzavřeným, ucelený, takže tribunu za druhou brankou. Přesto bych více přivítal výstavbu tréninkových ploch a vyhřívaného trávníku, který nutně potřebujeme.
3. Odchod Štěpanovského mne mrzí, uvažovali jsme o jeho zařazení do přípravy dospělých.
4. Chybí! Bohužel jde o vlastnosti, které se těžko učí. Moc bych si přál, aby tuto roli mohl plnit např. Kadlec, Vladyka, Šourek nebo Lovětínský, ale není to jejich "parketa".
5. Snažíme se o to, je to ale běh na dlouhou trať. Přesto si myslím, že v některých duelech se už náznaky kombinační hry po zemi, v křídelních prostorech a s častější střelbou objevili.
6. Ano, také někdy na lavičce rostu, když vidím, kolik standardek pokazíme. V klidu si pak uvědomím, že kopnout kvalitní roh není jednoduché a to co jsem uvedl platí - z rohů jsem dali 7 branek a to není rozhodně málo, naopak.

Další stránky
12345>>
 
Fanzóna
Aktuálně

Březina: Počet tréninkových ploch pro fotbal v Jihlavě je nedostatečný

Fotbalový klub netvoří pouze hráči nebo trenéři jednotlivých týmů. Jeho důležitou a nedílnou součástí představují zaměstnanci klubu, kteří se fotbalistům snaží vytvářet co nejlepší zázemí pro jejich sportovní růst. O ohlédnutí za skončeným rokem 2019 jsme požádali Jindřicha Březinu, technického manažera FC Vysočina Jihlava. Celý článek

 
Servis
Facebook
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu