Ptejte se: Trenér Ivan Kopecký

Ptejte se trenéra FC Vysočina Ivana Kopeckého!Zobrazuji odpovědi 1 - 10 z 11 odpovědí v této kategorii celkem.

Petr (petr@fcv.cz)
6.10.2017, 07:42
 
Ještě bych doplnil včerejší dotazy. Kolik času věnujete videorozborům soupeře a kolik času věnujete videorozborům proběhlého utkání.

Děkuji za odpovědi.

Odpověď:
Opravdu hodně. S asistenty máme při videorozborech rozděleny úkoly, kdy každý sledujeme jiné herní činnosti. Osobně vidím vždy tak tři zápasy soupeře.
Velmi děkuji za položené dotazy a projevy podpory. Prosím, zachovejte nám i nadále přízeň. Ještě jednou moc děkuji!
Petr (petr@fcv.cz)
5.10.2017, 07:45
 
Dobrý den pane trenére,

chtěl bych se zeptat:
1. jak byste zhodnotil první třetinu soutěže z pohledu jihlavského týmu(herní projev mužstva, 7 bodů...)?

2. Na kolik se hráčům daří aplikovat prvků z tréninků do zápasů?

3. Nyní už jste měl možnost poznat kvalitu kádru, jak byste jí zhodnotil?

4. Jak to, že se stává našim obráncům, že jsou při útočné akci soupeře/rohu/standardce ve čtyřech/pěti lidech ve vápně a mezi nimi se objeví 1-2 úplně volní hráči soupeře, aniž by šlo o rychlý kontr, ale ”vyplavou” tam neobsazení útočníci (nedostatečná komunikace mezi hráči, neplnění taktických pokynů..)?

5. Při postupu do ligy náš tým zdobily velmi rychlé kontry, ze kterých jsme dokázali rychle udeřit (vždy hned po získání míče jsme se na pár doteků dokázali rychle přesunout k soupeřově brance a tam zakončit). V dnešní době již tento prvek z naší hry prakticky vymizel a my postupné zakládáme útoky do zformované obrany/celého týmu soupeře, kde jednak chybí moment překvapení a pozvolnými útoky se těžko soupeř dobývá (to dělá problém mnohem větším mužstvům). Proč již prakticky nehrozíme těmi rychlými kontry jako v dřívějších dobách?

6. Proč nevyužíváme vysoké napadání soupeře (občas se stane, že jeden dva hráči začnou takto soupeře napadat, ale když toto neaplikuje celý tým, tak akorát jeden dva útočníci běhají tam a sem mezi obránci zbytečně)?

7. Ještě ohledně těch postupných útoků - při naší rozehrávce mi přijde, že se hráči rozehrávajícímu hráči málo nabízí a tím vzniká, že si pořád nahrávají vzadu? A taky chybí rychlejší kombinace na jeden dva doteky. Těch doteků s balonem je tam vždycky hodně a zase se soupeř stihne připravit zareagovat. Chybí tak překvapivé momenty.

Děkuji za vaše názory a ať se vám daří a spoustu zápasů na jihlavské lavičce


Odpověď:
1. Z hlediska herního projevu se musíme zlepšit jak v obranné, tak i útočné fázi. Nepochybně stále máme na čem pracovat. Od prvního zápasu si vytváříme šance, ale narážíme na jejich proměňování. Je to primárně o sebevědomí hráčů. Bodů máme samozřejmě málo. Osobně mi chybí bod z Karviné, dva se Slováckem, dle průběhu bod v duelu s Plzní a v posledním utkání proti Sigmě jsme měli, ikdyž soupeř měl mnoho šancí, dokázat dotáhnout duel do remízového konce.
2. V každém utkání se hráči snaží plnit úkoly, které si před duelem řekneme. Je to znát, ikdyž ne vždy se nám to podaří plnit celých 90 minut. V určitých pasážích se v naší hře objevují okénka v taktických aspektech.
3. Jako každý trenér bych si představoval přivést jednoho hráče do každé řady. Na mysli mám kvalitní fotbalisty, kteří by se ihned dokázali napasovat do základní sestavy a vytvořilo by to velkou konkurenci pro každého člena kádru. Tím by se zvedla výkonnost i ostatních hráčů.
4. Tato otázka je u nás v kabině hodně probíraná. Bavíme se o to, je to o nedůslednosti a nedostatečné komunikaci mezi hráči. Ti si musí uvědomit, že bez důsledného bránění ve vlastní šestnáctce nebo kolem šestnáctky nelze dosáhnout uspěchu. Hlavně v posledním utkání s Olomoucí jsme soupeři nepochopitelně dávali hodně šancí, aby zakončil. Přestože jsme tam byli v přečíslení.
5. Útočná fáze začíná z kvalitní organizace defenzivní činnosti. Do každého utkání s kvalitním soupeřem jdeme s tím, že se budeme pokoušet o rychlé brejky. Někdy to však naráží na nekvalitní přechod do útoku, kdy zkazíme 2-3 přihrávku, tudíž se ke kontru ani pořádně nedostaneme. Narážíme tak na kvalitu provedení. Souhlasím si tím, že brejky představují účinnou zbraň, kterou chceme využívat a na tréninku na ní pracujeme. V české lize takto padá hodně branek, ani my nejsme vyjímkou.
6. I já bych si představoval v utkání určité pasáže s vysokým napadáním. Je pravda, že napadání musí podpořit útočníky tak, aby prostor za nimi byl vyplněný. Jinak presink není účinný. Někdy však musíte zvážit rychlost útočníků soupeře vzhledem k našemu vysokému postavení a rychlosti našich obránců. Abychom neriskovali při nákopu za obranu nebo nepovedeném presinku. Obecně se mi tento prvek líbí a chtěl bych, abychom ho zkvalitnili a dokázali účinně využívat.
7. Zakládání a vedení postupného útoku představuje další herní prvek, na kterém pracujeme na tréninku. Je to o otevírání prostorů a nabídce hráčů, kteří musí vnímat jak prostor, tak i protihráče a dokázat si dojít pro míč a přebrat jej pokud možno směrem k soupeřově bráně. Někdy nám bohužel chybí trpělivost, někdy kvalita provedení. Důležité je pořád na tom pracovat.
J
2.10.2017, 12:44
 
Dobrý den Trenére!

Bydlíte Vy a všichni hráči v Jihlavě? Jak se Vám líbí město?

Díky a ať se daří a dá se na to koukat :)

Odpověď:
Bydlím v Jihlavě a musím se přiznat, že ještě jsem si město jako takové neprohédl. Čas a energii dávám hlavně fotbalu, kvůli němu tady jsem. Město má hezké centrum, prohlídka dalších částí města mne teprve čeká.
Martin
28.9.2017, 16:23
 
Hezký den,
myslím,že odvádíte skvělou práci a gratuluji hráčům k důležitým výhrám nad Duklou a Ostravou v nastaveném čase. Kluci bojovali až do konce, nespokojili se jen s remízou a proto si výhru zasloužili. Věřím, že když budou hráči poctivě makat,tak konečně přijde i nějaká ta vytoužená výhra z venku. Zajímalo by mě, jaký je momentálně zájem o hráče Davise Ikauniekse, zda je šance ho udržet i pro jarní boje Het ligy?


Odpověď:
Po příchodu do Jihlavy mi bylo řečeno, že zájem o Davise existuje. Jsem rád, že jsme ho po prvním přestupním termínu udrželi. Je to hráč, který má kvalitu v útočné fázi, ikdyž bych uvítal, kdyby se mu dařilo ještě lépe. Jeho další působení v jarní části v tuto chvíli nedokážu zodpovědět. Každopádně má v klubu platnou smlouvu pro delší období.
Tomáš coach
28.9.2017, 07:38
 
Pociťujete tlak na vás, jako hlavního trenéra, když Vysočina bude hrát opět o záchranu, a vedení klubu opakovaně nemá už dlouhodobě důvěru ve více trenérech, i když je důvod v kvalitě herního materiálu? Nebo je možné se odosobnit od stresu a psychického tlaku, nebo využíváte něco, aby jste to nevnímal, a plně se soustředit na vedení prvního týmu – komunikace z hráči, trénink atd.

Odpověď:
Neexistuje ligový klub, v němž by tlak na trenéra nebyl. Je to součást této profese. Pro mne je však důležitá koncentrace na tréninkový proces, následující mistrovské utkání a posun hráčů a týmu tak, aby se to pokud možno projevilo ve výsledcích. Určitě jsem rád, že vedení klubu s námi spolupracuje a společnými silami se snažíme o posun týmu.
27.9.2017, 14:14
 
Dobrý den,
položím vám pár otázek.
1. Jak jste spokojený s klube Fc Vysočina Jihlva?
2. Kolik hodin máte tréningi v týdnu?
to je vše.

At se vám daří nashledanou

Odpověď:
1. Jsem rád, že zde mohu pracovat. Máme zde všechny možnosti a podmínky k tréninkovému procesu a své fotbalové práci.
2. Záleží na harmonogramu ligových či pohárových utkání. Hráči v týdnu nemají žádný den volna, často trénují dvoufázově. V přípravném období (léto, zima) je četnost tréninků ještě větší.
jirka k
27.9.2017, 12:56
 
Hezký den,
moc bych Vám i týmu přál, aby vás nepotkal tradiční místní vyhazov po pár neúspěších. Na hodnocení Vaší mise je ještě asi brzo. Na stylu hry nám mnoha na áčku přijde divný, že hráči často nakopávají a mezi jedním až dvěma forvardy vepředu a záložní řadou bývá mnohdy 15 i více metrů. A také mnohdy nekonečné množství přihrávek vzadu. To je styl, který budeme praktikovat často? JInak přeji pevné nervy, šťastnou ruku a co nejvíce úspěných tažení za lepším než sestupovým umístěním!

Odpověď:
Když vedeme postupný útok, tak si musíme připravit pozici pro moment překvapení a přečíslení. Chce to trpělivost od zakládajících hráčů, ale vlastně též i od fanoušků. Důležité je prolínání jednotlivých řad, abychom soupeře dokázali překvapit. Rozhodně nechceme, aby naše hra byla na náhodu. Je to o neustálém pohybu, ale i herní inteligenci hráčů.
Rosťa
27.9.2017, 12:02
 
Dobrý den,

mě by zajímalo jaký je týdenní běžný program A mužstva.

Odpověď:
Již bylo částně odpovězeno v předchozím dotazu. Po mistrovském utkání máme dvě varianty - pozápasový trénink nebo volno. To se odvíjí od počtu utkání do dalšího mistrovského či pohárového utkání. Obecně platí, že hráči mají minumum volna a v týdnu minimálně jednou trénují dvoufázově. Jak jsem již uvedl, tak záleží na sledu zápasů. Ale též na rozpoložení týmu.
Mirda
26.9.2017, 14:49
 
Dobrý den. Zajímalo by mne, proč se podle Vás Patrik Demeter neprosadil ve Vítkovicích? A kterého hráče z jarního kádru Vítkovic byste uvítal v Jihlavě?

Odpověď:
Já jsem v lednu přišel až na jarní sezónu, kdy už byl Patrik na odchodu. Bylo mi řečeno, že jeho výkony v ligových zápasech nebyla natolik kvalitní, aby v kádru setrval.
Ve Vítkovicích nám skvěle vyšlo jaro. Hráči podávali slušné výkony. Je však třeba vzít v potaz, že mezi I. a II. ligou je velký rozdíl. Určitě však někteří hráči mají předpoklady hrát nejvyšší soutěž, a proto zůstali v mém hledáčku a sleduji je. Jediný, kdo se zatím prosadil do I. ligy je olomoucký Texl, kterému vítkovické angažmá pomohlo k integraci do prvoligového kádru Sigmy.
25.9.2017, 19:46
 
Dobrý den, trenére, je dobře, že hra i sestava má nějaký rukopis. Chci se zeptat, jaké vlastnosti preferujete u hráčů, které nominujete na zápas?

Odpověď:
Sestava krystalizuje v týdenním mikrocyklu, kde si vyhodnocujeme možnosti našich hráčů a varianty způsobu hry proti hráčům soupeře.

Další stránky
12>>
 
Fanzóna
Aktuálně

Vysočina v sobotu vyzve v pohodě hrající Prostějov

Šance FC Vysočina na třetí barážovou příčku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je tři kola před koncem už pouze teoretická, ovšem jihlavský tým hodlá zabojovat o co nejlepší konečné umístění. Důležitý krok k němu může učinit v sobotu 4. července, kdy od 17:00 hodin hostí velmi dobře a uvolněně hrající Prostějov. Celý článek

 
Servis
Facebook
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu