02.02.2019, Miroslav Fuks

Vysočina na rozjeté Brno nestačila

Vysočina na rozjeté Brno nestačilaVysočina v zimní přípravě utrpěla druhou výraznou porážku. Po Olomouci na své umělce v kombinované sestavě nestačila na Brno, které potvrdilo výborné výsledky z probíhající zimní přípravy. Branky do jihlavské sítě vstřelili Bariš, Pachlopník, Bartolomeu a Sukup – 0:4 (0:1).

Diváci: 150
FC Vysočina: Vejmola (70. Veselý) – Šefčík, Tlustý (46. Vedral), Chlumecký, Preisler – Machuča (60. Tijani), Šulc - Javůrek (60. Křivánek), Šumský, Novotný – Klobása (20. Jawo).
Brno: Halouska – Kotula, Pavlík, Kryštůfek, Eismann – Štepanovský, Krejčí, Bariš, Šumbera – Škoda, Přichystal. Střídali: Floder – Bartolomeu, Vintr, Gáč, Sedlák, Magera, Šural, Sukup, Pochlopník

Kouč Radim Kučera postrádal zdravotně indisponované Vaculíka, Zoubeleho, Klímu, Křišťála, Smejkala a Šleina. Navíc i pravého beka Hykela, jenž zamířil na testy do druholigových Pardubic.

Vysočina do utkání nevstoupila vůbec dobře. Už ve 4. minutě Šefčík chyboval v rozehrávce, Brno šlo do rychlého kontru, kdy byl ke střele vyslán Přichystal. Jeho přízemní ránu Vejmola vyrazil, ovšem odražený míč z vápna trefil pod víko Bariš – 0:1. O odpověď se ve 14. minutě pokusil Preisler, ovšem jeho rána břevno přeletěla. O deset minut se později se podobně vedlo i Machučovi, jenž se odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti. Po hodině hry chyboval v rozehrávce Machuča a další brněnský kontr vedl ke střele Šumbery, kterou však Vejmola dokázal vyrazit. Bojovná první půle s řadou nepřesností jinak mnoho šancí nenabídla.

Jak domácí  začali první dějství, tak podobně vstoupili i do druhé půle. Ve 48. minutě jihlavské defenzíva chybovala na levé straně, do pokutového území se dostal Pachlopník, jenž si obhodil Chlumeckého, načež z menšího úhlu propálil brankáře – 0:2. Vysočina se s výsledkem snažila něco udělat. Javůrek v 50. minutě vyslal střelu, která však neměla potřebné parametry. To o pět minut později Javůrkův centr našel přesně hlavu Novotného, jenž v nadějné pozici hlavičkoval jen do náruče Halousky. A tak znovu gólově úřadovali hosté. V 70. minutě Magera dokázal hlavičkou poslat míč na pravou stranu, následně tentýž hráč vracel balón před branku, kde měl hodně snadnou úlohu Bartolomeu – 0:3. O pět minut později to bylo dokonce už 0:4, když se Vintr dokázal protáhnout přes levou stranu, poté přihrával pod sebe na zcela nekrytého Sukupa, který bezpečně zamířil ke vzdálenější tyči. Alespoň snížit mohl Jawo, který se v 82. minutě zleva prosadil před branku a tvrdě vypálil. Halouska jeho přízemní střelu jen ztlumil a tak skákala k brankové čáře. Zde však byl brněnský bek dříve, než dobíhající Šulc. Zbrojovka z Jihlavy odvezla zaslouženou výhru.