01.02.2019, Miroslav Fuks

Na Vysočině se představí druholigový rival a vítěz zimní ligy

Na Vysočině se představí druholigový rival a vítěz zimní ligyFotbalisté FC Vysočina se po čtrnácti dnech v zimním bloku znovu představí na domácí umělce v areálu Na Stoupách. V sobotu 2. února je od 11:00 hodin čeká zajímavá konfrontace proti druholigovému rivalovi a aktuálnímu vítězi Tipsport ligy – Zbrojovce Brno.

 

FCV do utkání nastoupí po náročném tréninkovém týdnu, během nějž se zimní příprava přehoupla do své druhé poloviny. Jaký kádru bude kouči Radimu Kučerovi k dispozici? „Herní vytížení jednotlivých hráčů budu uzpůsobovat iejich zdravotnímu stavu. Ohled budu brát i na to, že bych chtěl mít všechny hráče k dispozici na krátké soustředění na Slovensku v příštím týdnu. Pobývat budeme v obci Korňa a vrcholem čtyřdenního pobytu bude sobotní utkání proti Žilině, pro niž to bude generálka na ligový start. Do utkání proti Brnu ve středu pole poprvé nastoupí mladý plzeňský host Pavel Šulc a premiéru si odbude i stoper z Pobřeží slonoviny - Mohamed Tijany. Naopak budou absentovat zranění Dan Turyna a Vojta Křišťál, který utrpěl výron kotníku v posledním zápase proti Opavě. Navíc zvažujeme, že budeme šetřit i některé další hráče.“

Brno v lednu odehrálo šest střetnutí, v nichž získalo cenné skalpy Slovanu Bratislava nebo Nitry. Podlehlo pouze Táborsku. Před Vysočinou tak je jistě prospěšné měření sil: „Brno se veze na úspěšné zimní vlně, což je pro hráče jistě povzbuzením. Ale je to pořád jenom příprava. Máme před sebou ještě měsíc práce a ladění na ligu. V sobotu si to se Zbrojovkou rozdáme,“ dodal Kučera.

S týmem už není slovenský levý bek Šimon Kupec. „Šimon nás bohužel během tří týdnů přípravy nepřesvědčil. Jde o zajímavého a zkušeného fotbalistu, ale podle mne se na něm projevilo nedostatečné herní vytížení během podzimu. Na jeho pozici mám k dispozici i jiné hráče a on momentálně nebyl lepší, než oni,“ objasnil jihlavský lodivod.

Přípravný duel proti Brnu můžete sledovat živě na Youtube.

Naopak plánovaný sobotní přípravný zápas juniorky proti Ždírci nad Doubravou se bohužel neuskuteční. Příčinou je onemocnění řady hráčů na straně divizního soupeře.

 
Související
Aktuálně

Stopeři Adam Hink a Matyáš Hnízdil u remízy U15 s Maďarskem

Reprezentace U15 dnes odehrála druhé listopadové přípravné utkání s Maďarskem. Po úterní výhře 2:0 tentokrát svěřenci trenéra Karla Havlíčka remizovali 1:1. V základě sestavě Česka nastoupili jihlavští stopeři Adam Hink a Matyáš Hnízdil. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu