10.09.2017, Redakce

Fantastický závěr! Historické domácí vítězství nad Duklou!

Fantastický závěr! Historické domácí vítězství nad Duklou!Vysočina se dočkala! Díky fantastickému závěru otočila nepříznivě se vyvíjející duel, vybojovala velmi důležitý první tříbodový zisk v sezóně a vůbec poprvé v historii v domácím utkání porazila Duklu Praha! Na desátý pokus se to povedlo, když Jihlava v první půli neproměnila mnoho šancí a musela se spokojit jen s trefou Jakuba Fulneka, po níž však hosté záhy vyrovnali. Druhé dějství bylo z pohledu Vysočiny méně vydařené. Dukla šla do vedení, ovšem Pavel Dvořák a Davis Ikaunieks bitvu dokázali strhnout na stranu bojujících hráčů v modrém!

6.kolo, neděle 10.9.2017, 18:00
3:2
(1:1)
Dukla PrahaDukla Praha

Góly: 21. Fulnek, 88. Dvořák, 90+2. Ikaunieks – 23. Holenda, 71. Mustedanagić.
ŽK: 58. Nový – 65. Ostojić.
Rozhodčí: Proske – Kotík, Flimmel.
Diváci: 2462
FC Vysočina: Rakovan – Nový (69. Pecháček), Tlustý, Krejčí, Keresteš – Fulnek (62. Klíma), Vaculík, Zoubele, Popović (76. Urblík) – Dvořák, Ikaunieks. Náhradníci: Hanuš – Novotný, Rosa, Daníček.
Dukla Praha: Rada – Kušnír, Ostojić, Jiránek, Podaný – Bezpalec (46. Mustedanagić), Daniel Tetour – Kovaľ (59. Holík), Milošević, Brandner (84. Preisler) – Holenda

Kouč Ivan Kopecký oproti duelu v Teplicích učinil tři změny v sestavě. Místo Rosy, Novotného a Hronka nastoupili Tlustý, Fulnek a Popović. Po zranění na lavičce figurovali Hanuš a Urblík.

Vysočině chvíli trvalo, než převzala otěže zápasu, ovšem od 10. minuty byla jasně lepší a vypracovala si množství příležitostí. V 10. minutě po Popovićově centru a Dvořákově přiťuknutí pálil z první Ikaunieks – nad břevno. O dvě minuty později centr parádně odcentroval z pravé strany a Popović zakončoval hrudí. Rada však balón fantasticky vyškrábl na roh. V 15. minutě Dvořák krásně vysunul Ikauniekse, jenže ten z úhlu pálil vedle zadní tyče. Ve 21. minutě po levém křídle krásně pronikl Dvořák a na zlatém podnose připravil lehké zakončení pro Fulneka – 1:0. Dukla na branku poprvé vystřelila ve 23. minutě a hned srovnala stav. Holenda si míč zasekl do středu vápna, vypálil levačkou a Krejčím tečovaná rána skončila v síti – 1:1. Po půlhodině odmítl branku Popović. Vystihl špatnou malou domů stopera Dukly, obešel vyběhnuvšího gólmana Radu, míč si připravil a z mírného úhlu trefil pouze tyč odkryté branky! Ve 32. minutě hlavičkoval po centru Nového Ikaunieks, ale Rada byl v brance připraven. Ve 41. minutě se podruhé připomněla Dukla, ale Podaný hlavičku poslal zcela mimo tři tyče.

Kdo čekal, že Vysočina ve druhé půli naváže na své ofenzivní tažení, tak musel být zklamaný. Dukla vystřídala a svoji hru zlepšila. Už ve 48. minutě domácí fanoušky vystrašil technický pokus Podaného ze čtyřiceti metrů, který jen těsně přeletěl břevno. V 59. minutě se povedenou střelou prezentoval Mustedanegić, když z pětadvaceti metrů orazítkoval břevno. Náladu si spravil o 12 minut později, když jej ve vápně našel centrem Holenda a mladík hostující ze Sparty se z voleje trefil přesně k tyči – 1:2. Až poté o sobě zase dali pořádně vědět domácí útočníci. V 74. minutě se do vápna uvolnil Ikaunieks, ovšem Rada jeho technický pokus vytěsnil na roh. V 86. minutě měl na noze vyrovnání Ikaunieks, když si zpracoval centr Pecháčka, ovšem ani na dvakrát z úhlu Radu nepřekonal. Mnohem lépe si v 88. minutě poradil Dvořák. Obloučky žongloval před dva hostující obránce a svoji parádní individuální akci zakončil přesnou ránou mezi nohy bezmocného Rady – 2:2! Hektický závěr, kdy po třech bodech toužily oba týmy, přinesl euforii do domácího tábora. Nejprve však v 90. minutě v nadějné pozici neuspěl Zoubele. A pak to přišlo! Po 14. jihlavském rohu v utkání si ve druhé minutě nastavení odražený míč našel Urblík, obloučkem přihrál Krejčímu a ten balón protlačil na Ikauniekse, jenž se ve své poslední šanci v utkání trefil – 3:2!!!

6.kolo | FC Vysočina - Dukla Praha | 3:2
20.kolo | Dukla Praha - FC Vysočina | 1:3