27.11.2017, Juniorskaliga.cz

Jediná trefa Svatíka rozhodla o cenné výhře nad Sigmou

Jediná trefa Svatíka rozhodla o cenné výhře nad SigmouPoslední mistrovský fotbalový zápas v Jihlavě v tomto kalendářním roce obstaralo měření sil juniorských celků FC Vysočina a Olomouce. Jihlavský tým z tohoto zápasu vyšel vítězně, když o cenné výhře rozhodla jediná trefa z 63. minuty, kdy se po centru Ivana Dujmoviće na zadní tyči prosadil Martin Svatík - 1:0 (0:0).

Diváci: 30
FC Vysočina: Rakovan – Rychetník, Vedral, Mišun, Beseda (60. Vašíček) – Štěpánek, Demeter (87. Karmazín) – Smejkal, Svatík (68. Fikar), Dujmović (80. Průša) - Marcin (46. Klíma).
Olomouc: Spurný – Vichta (85. Malenda), Antl, Voleský, Grečmal (46. Nízký), Manzia, Kiška (78. Vybíral), Krayzel, Chytil (46. Langer), Bala, Štěrba.

Junioři Jihlavy mají v posledních týdnech velkou formu, neboť čtyři duely v řadě nedokázali prohrát. To samé se před tímto duelem dalo říci o Sigmě, která držela stejně dlouho trvající sérii bez porážky. Oba vzájemné zápasy v této sezoně skončily vždy nerozhodně 1:1 a to, že příliš gólů nepadne, bylo zřejmé i v tomto duelu. Hovořil za to i fakt, že první střelecký pokus přišel až v 23. minutě, avšak Rakovan v bráně domácích byl připraven. V prvním poločase se oba týmy často střídaly na míči a byly pasáže, kdy byl balon spíše na domácí i hostující straně. Gólu se ale diváci nedočkali.

Ve druhém poločase se pokračovalo v podobném duchu. Gól však tentokrát už padl a byl do hostující brány. V 63. minutě si na centr Dujmoviče naskočil na zadní tyči Martin Svatík a svým druhým gólem v sezoně poslal Vysočinu do vedení 1:0. Domácí vedoucí gól nabudil, avšak postupem času začala být nebezpečná také Olomouc, která toužila po vyrovnání. Třetí remíza 1:1 mezi těmito týmy v aktuální sezoně se však nekonala, další gól totiž nepadl, a tak Jihlava porazila Olomouc těsně 1:0.

9.kolo | FC Vysočina - Olomouc | 0:1
23.kolo | Olomouc - FC Vysočina | 1:1