07.04.2018, Miroslav Fuks

Vysočina i v oslabení vydřela bod v Olomouci!

Vysočina i v oslabení vydřela bod v Olomouci!Vysočina navázala na svůj výborný vstup do jara a po velmi dobrém výkonu zcela po zásluze odváží bod z půdy o evropské poháry bojující Sigmy Olomouc! Remíza 1:1 je o to cennější, že Jihlava nastoupila oslabena o čtyři stabilní hráče a od 55. minuty musela po přísném vyloučení Mary čelit početní převaze domácích! Cenný bod přinesla přesná hlavička Pavla Dvořáka z 67. minuty!

Diváci: 3471
Olomouc: Buchta - Sladký (71. Moulis), Radaković, Jemelka, Hála - Kalvach - Zahradníček, Houska (74. Texl), Plšek, Falta - Řezníček. Náhradníci: Reichl – Surzyn, Yunis, Polom, Vepřek.
FC Vysočina: Rakovan – Vaculík (65. Klíma), Tlustý, Štěpánek, Schumacher – Levin, Mara - Nový, Dvořák, Popović (77. Keresteš) – Fulnek (89. Opluštil). Náhradníci: Valeš – Daníček, Holík, Nerad.

Kouč Martin Svědík sáhl hned ke čtyřem změnám oproti duelu s Ostravou, když místo Buchty, Holíka, Urblíka a Klímy nastoupili Nový, Štěpánek, Mara a Popović.

Přes kombinovanou sestavu, při níž na hrotu překvapivě operoval Fulnek, se Vysočina v první půli prezentovala slušným výkonem. Eliminovala kombinaci Sigmy a sama dokázala hrozit z brejků či standardek. A měla i první šanci, když v 7. minutě ze střední vzdálenosti napřáhl Dvořák a jen těsně minul branku plachtícího Buchty. Na druhé straně si v 17. minutě připsal fantastický zákrok Rakovan, když Radakovič hlavičkou míč trkl přímo do prostoru mezi třemi tyčemi. Slovenský brankář však míč vytáhl konečky prstů mimo branku. V 33. minutě se k velkému sólu nadechl Mara a byl zastaven blokem olomouckých hráčů tak, že penaltě by se nikdo divit nemohl. Chvíli poté se do odraženého míče po rohovém kopu parádně opřel Levin, ale trefil jen hradbu těl. Z podobné parkety pálil po rohu i Fulnek, ale rána mu sedla výrazně hůře. Ve 41. minutě znovu nebezpečně hlavičkoval Radaković, ale přestřelil. O minutu později šli domácí do vedení. Střelu Zahradníčka zastavila tyč, ovšem od ní se odrazila k Plškovi, jenž už měl snadnou práci otevřít skóre – 1:0.

Hosté do druhého dějství vyběhli aktivně. V 52. minutě měl velkou šanci po centru Popoviće a sklepnutí Nového Fulnek. Uvnitř vápna však trefil jen obránce Sigmy. Z následného rohu nebezpečně hlavičkoval Dvořák, ale branku minul. A z následného rohu přesně nemířil ani hlavičkující Štěpánek. Nadějný vstup FCV do druhé půle zmrazila 55. minuta, kdy sudí udělil druhou a velmi přísnou žlutou kartu Marovi, jenž musel těžce, s neskrývaným smutkem a slzami v očích ze hřiště... Po hodině hry se ve vápně uvolnil Zahradníček, ale zadní tyč těsně minul. Vysočina po celý zápas kopala nebezpečné standardky a v 67. minutě se po rohu dočkala zaslouženého vyrovnání! Na Nového centr si vyskočil Dvořák a trefil se hlavou přesně k tyči – 1:1! V 75. minutě se o podobný kousek pokusil Jemelka, ale hlavou po rohu přestřelil. V 83. minutě mohl znovu skórovat Plšek, ale z penalty, kam se k němu dostal odražený míč, o metr minul pravou tyč Rakovanovy branky. Sigma měla v závěru územní převahu a několik nebezpečných nákopů do vápna, ale na vytouženou branku nedosáhla. Neujal se ani akrobatický pokus Hály v 89. minutě. Na Vysočinu tak putoval cenný a zasloužený bod!

9.kolo | FC Vysočina - Olomouc | 0:1
23.kolo | Olomouc - FC Vysočina | 1:1