21.05.2013, Miroslav Fuks

Juniorka Dynamu nadělila rukavici

Juniorka Dynamu nadělila rukaviciJuniorka pokračuje v gólově a bodově produktivních výkonech posledních kol. Dnes si smlsla na Dynamu České Budějovice, které rozstřílela 5:2 (3:0), když soupeř skóroval vinou jihlavské nekoncentrovanosti až v závěru za stavu 5:0. Hned dvakrát skóroval debutující dorostenec Martin Kelbler a další branky přidali Muris Mešanović, Jindřich Kučera a Igor Obert.

31.kolo, úterý 21.5.2013, 13:00
5:2
(3:0)
Č. BudějoviceČ. Budějovice

Góly: 9. a 68. Kelbler, 17. Kučera, 37. Obert, 56. Mešanovič – 75. Radouch, 86. Slavík
ŽK: 67. Urbánek
Rozhodčí: Dobrovolný – Pelikán, Ságl
Diváci: 80
FC Vysočina: Rožník – Štancl, Obert, Kryštůfek, Urbánek – Kelbler (70. Šuta), Vacek, Koudelka, Košulič – Mešanović, J.Kučera.
Č. Budějovice: Vokatý – Novotný, Dvořák (46. Šumský), Sláma, Held, Slavík, Čadek, Cihlář, Repa, Radouch, Straka.

Domácí tým, povzbuzený výraznými výhrami tří posledních utkání, do zápasu vstoupil velmi ofenzívně a už v 9. minutě se dočkal vedení. Z premiérové branky v Juniorské lize se radoval dorostenec Kelbler. V 17. minutě to bylo už 2:0, když po další povedené akci uklízel do prázdné branky Jindřich Kučera – 2:0. Dynamo se do velké šance dostalo v 29. minutě, kdy samostatný únik ze strany nedokázal proměnit Radouch. Vhodný okamžik ke střele prováhal. V 33. minutě mohl skórovat Mešanović, ale po centru z pravé strany pálil jen do boční sítě. O čtyři minuty později Vysočina vedla už o 3 branky, když stoper Obert prošel středem hřiště a poté krásnou střelou pod břevno z hranice vápna nedal gólmanovi Vokatému sebemenší šanci – 3:0. Z pohledu Dynama mohlo být do půle ještě hůře, kdyby se ve 43. minutě neubránili obrovskému závaru, kdy obrovské šance promarnili Mešanović a Kučera.

Jihlavská ofenzivní mašina se ve druhém poločase rozjela v 55. minutě, kdy projektil Mešanoviće skončil jen těsně nad břevnem. O minutu později se branky konečně dočkal aktivní Mešanović, které přesně zakončil rychlý protiútok – 4:0. V 57. minutě mohl bosenský útočník skórovat podruhé, ovšem jeho křížná přízemní střela těsně minula bránu. Neuspěl ani v 62. minutě, kdy po rohu nakrátko hlavičkoval jen těsně mimo. Dynamo zahrozilo ze standardky v 67. minutě, kdy Repa standardku posadil přímo na hlavu Slámovi, jenže kapitán Českých Budějovic branku těsně minul. A tak vzápětí přišel trest, neboť Jihlava podnikla rychlý protiútok a dorostenec Kelbler svojí druhou brankou v zápase zvýšil již na 5:0! V 73. minutě se tentýž hrot mohl radovat z hattricku, jenže jeho střelu do prázdné brány odkopl z brankové čáry jeden z obránců Dynama. Závěrečná čtvrthodina zápasu se jinak výborně hrající juniorce Vysočiny nepovedla. Hned dvakrát doplatila na lehkovážnost a nedůslednost v obraně, čehož českobudějovičtí mladíci dokázali využít. V 75. minutě chyboval Obert, Radouch jej čistě obral o míč, vyškolil obranu Vysočiny a snížil na 1:5. Tentýž hráč v 77. minutě šikovnou střelou ze standardky protáhl gólmana Jihlavy Rožníka. Na druhé straně se svojí střelou neuspěl jihlavský Urbánek, který provětral jen boční síť českobudějovické branky. Na konečných 5:2 upravil po obrovské hrubce domácí defenzívy v 86. minutě Slavík, který skóroval do prázdné branky.

15.kolo | FC Vysočina - Č. Budějovice | 1:0
29.kolo | Č. Budějovice - FC Vysočina | 2:1