06.11.2016, Juniorskaliga.cz

Juniorka podlehla na hřišti lídra

Juniorka podlehla na hřišti lídraJuniorský tým FC Vysočina nestačil ve 13. kole Juniorské ligy na lídra tabulky. FK Mladá Boleslav podlehl 3:1 (2:1), když na průběžných 1:1 ve 14. minutě vyrovnával Filip Novotný.

Rozhodčí: Nenadál – Nádvorník, Myška
Ml. Boleslav: Vejmola – Kühnel, Bojda (75. Košek), Dohnalík (83. Novotný R.), Fabián, Albina, Malý, Zabilanský (83. Kořínek), Kopa, Malpon, Glöckner.
FC Vysočina: Kolář – Blaić, Vedral, Beseda, Dujmović – Vitásek, Šerý (78. Pěnkava) - Záviška, Sargsyan, Novotný (46. Kolčava) - Fiala (65. Lorenc).

Pořádnou ofenzivní podívanou v první dvaceminutovce zápasu rozpoutali fotbalisté Mladé Boleslavi, které poslal do vedení Bojda, jenž si našel centrovaný míč a uklidil ho do sítě. Odpověď Jihlavských ale byla blesková. O pět minut později dostal Novotný výborný pas mezi obránce a i přes stísněné postavení dokázal prostřelil vyběhnuvšího Albina nejprve trefil zpoza vápna obránce, od nějž se ale balon odrazil zpátky k domácímu hráči, který poté již prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Po gólových hodech se začal hrát opatrnější fotbal. Další vyloženější šance proto přišla až ve druhém poločase. Po faulu Glöcknera dostala Jihlava možnost srovnat z pokutového kopu, jenž ale zneškodnil brankář Vejmola, který vystihl směr Šerého střely.

O přibližně čtvrt hodiny později nicméně dostali stejnou možnost i mladoboleslavští, kteří možností navýšit vedení Tomáš Fabián poslal míč do protipohybu gólmana a bezpečně skóroval. Dvoubrankové vedení si Mladá Boleslav bez problému pohlídala a mohla slavit vítězství.

„Do zápasu jsme poměrně dobře vstoupili, nicméně jsme udělali individuální chybu v rozehrávce, dostali jsme se pod tlak a zbytečně jsme inkasovali. Naštěstí jsme dokázali poměrně rychle srovnat skóre, když se trefil Novotný. Bohužel, nerozhodný stav trval jen tři minuty a domácí šli po další naší chybě znovu do vedení. Následně se hra odehrávala spíše mezi šestnáctkami a žádný z celků si nedokázal vytvořit větší příležitost. Do druhé půle jsme učinili jednu změnu v sestavě a byli jsme aktivnějším celkem. Domácí jsme dokázali zatlačit a vynutili jsme si pokutový kop po faulu na Fialu. Jenže Šerý jej neproměnil. Chvíli poté jsme se dočkali vyrovnání po rohovém kopu, ovšem sudí pískl faul. Stále jsme usilovali srovnání stavu, ovšem přišla naše ztráta míče a penalta, z níž jsme byli potrestání zvýšením stavu na 3:1. Ani náš následný tlak už alespoň ke korekci skóre nevedl. Dnes jsme byli potrestání za individuální chyby, které nám soupeř nenabídl,“ okomentoval duel trenér Jan Kameník.

13.kolo | FC Vysočina - Ml. Boleslav | 2:1
27.kolo | Ml. Boleslav - FC Vysočina | 3:1