04.11.2016, Miroslav Fuks & Jaroslav Wollmann

Vysočina se po dobrém výkonu raduje z první výhry

Vysočina se po dobrém výkonu raduje z první výhryFotbalisté FC Vysočina se konečně dočkali vítězství v aktuálním ročníku ePojisteni.cz ligy. Po velmi dobrém a bojovném výkonu se postarali o překvapení na úkor 2. celku tabulky. Mladou Boleslav porazili díky brankám Michaela Rabušice a Jozefa Urblíka 2:1 (1:1) a svému soupeři připravili vůbec první prohru na venkovních hřištích v této sezoně.

13.kolo, pátek 4.11.2016, 18:00
2:1
(1:1)
Ml. BoleslavMl. Boleslav

Góly: 12. Rabušic, 67. Urblík – 18. Klobása.
ŽK: Štěpánek, Tlustý, Hanuš – Přikryl, Kúdela, Pauschek.
Rozhodčí: Machálek – Wilczek, Vlasjuk
Diváci: 2594
FC Vysočina: Hanuš – Tlustý, Krejčí, Rosa, Mišůn – Štěpánek, Urblík – Batioja (90. Vaculík), Dvořák, Zoubele (82. Hronek) – Rabušic (90+1. Ikaunieks). Náhradníci: Rakovan – Blaić, Záviška, Vitásek.
Ml. Boleslav: Diviš – Pauschek (82. Takács), Kúdela, Da Silva, Fleišman – Přikryl, Matějovský, Mareš, M. Vukadinovič (73. Chramosta) – Klobása, Mebrahtu. Náhradnici: Šeda - Jánoš, Valenta, Kalabiška, Hůlka.

Kouč Michal Bílek oproti duelu v Brně učinil jedinou změnu, když na kraji zálohy Zoubele nahradil Vaculíka.

Mladá Boleslav mohla jít do vedení už ve druhé minutě, ale Mebrahtovu střelu z hranice šestnáctky zastavila tyč. Za deset minut hned ze své první šance udeřili domácí. Zoubele poslal z pravého křídla centr za obranu Rabušice, který se dostal mezi stopery a zblízka elegantně přehodil padajícího brankáře Diviše – 1:0. V 15. minutě se do zakončení po rohovém kopu dostal stoper Krejčí, ale rozvlnil jen boční síť. Vedení ale Jihlavě vydrželo jen do 18. minuty. Hosté rozebrali obranu soupeře a Přikrylův centr z levé strany zužitkoval hlavou Klobása – 1:1. O chvíli později si na Matějovského centr za obranu naběhl Přikryl, ale gólmana Hanuše zblízka nepropálil. Domácí drželi s favoritem krok a na konci první půle ho zatlačili. V 34. minutě se Zoubele dostal k odraženému míči a vystřelil těsně vedle. Krejčí ve 42. minutě po rohovém kopu hlavičkoval nad břevno. V závěru prvního dějství se k zakončení ještě dostal Rabušic, ale jeho pokus z hranice vápna šel těsně vedle pravé tyče Diviše.

V úvodu druhého poločasu hráčům v modrém vyšel brejk, na jehož konci byla střela Batiojy, která však letěla příliš vysoko. V 48. minutě šel Přikryl z levé strany na Hanuše, který ale do poslední chvíle čekal a záložník Boleslavi již pak neměl jak překonat brankáře domácích. Chvíli poté Přikryl trefil z úhlu vnější tyč. V 54. minutě Vysočina vybojovala roh, po němž se odražený míč dostal uvnitř vápna k volnému Štěpánkovi, kterému však rána ideálně nesedla. V 66. minutě se do šance po přihrávce Rabušice prodral krajní záložník Batioja, ale jeho zakončení levačkou bylo nedůrazné. V 67. minutě Vysočina získala zpátky vedení. Urblík se po centru Zoubeleho z pravé strany dostal k odraženému míči a přízemní střelou k tyči překonal Diviše – 2:1. Domácí poté trpělivě bránili a vyráželi do nebezpečných brejků. V 70. minutě Rabušic poslal doprava přihrávku na Zoubeleho, jehož tečovanou střelu Diviš chytil. O 4 minuty později mohl vedení Vysočiny navýšit Zoubele, ale příliš dlouho se střelou váhal, až o míč přišel, odražený balón se dostal k Dvořákovi, který hostující beky nepropálil. V 79. minutě Zoubele našel ve vápně volného Dvořáka, ale ani tato střela až k brance neprošla. Vzápětí mohlo být na druhé straně vyrovnáno, když se Mebrahtu kousek před malým vápnem dostal k hlavičce, ale ta neměla potřebnou razanci, takže ji Hanuš chytil. V 83. minutě Diviše prověřila střela střídajícího Hronka, která letěla jen do středu branky. O minutu později nevyužil velmi dobré pozice k přímému kopu nejlepší střelec ligy Chramosta. Vysočina nakonec velmi cenné a důležité vítězství v závěru duelu uhájila!

13.kolo | FC Vysočina - Ml. Boleslav | 2:1
27.kolo | Ml. Boleslav - FC Vysočina | 3:1