29.09.2014, Miroslav Fuks

Juniorka se s Brnem rozešla smírně

Juniorka se s Brnem rozešla smírněDuel dvou předních celků Juniorské ligy skončil zaslouženou remízou. Pátá Jihlava hostila třetí Brno, ovšem oba celky v tabulce dělilo jen skóre. Zbrojovka po půlhodině hry vedla 0:2 a byla na dobré cestě za výhrou. Muris Mešanović však stihl do 49. minuty srovnat. Hosté šli ještě jednou do vedení, ale Bojan Spirkoski v 71. minutě vyrovnal na konečných 3:3.

12.kolo, pondělí 29.9.2014, 13:30, Na Stoupách
3:3
(1:2)
BrnoBrno

Góly: 31. a 49. Mešanovič, 71. Spirkoski – 18. Šumbera, 29. Slančík, 63. Přichystal
Rozhodčí: Zadinová – Nádvorník, Hájek
Diváci: 80
FC Vysočina: Vejmola – Hron, Pedro, Kriegsmann, Mlakič – Ujčík (67. Kelbler), Bello (46. Spirkoski), Demeter, Klusák – Mešanović (62. Maruš), Irobiso (46. Šulek).
Brno: Halouska – Šural, Kaščák (74. Weber), Sedlo, Slančík (54. Štrombach), Jugas, Bednář, Přichystal, Babička (82. Duda), Sedlák, Šumbera (77. Pazourek).

Ačkoliv byla Vysočina od začátku lepším týmem, poprvé se síť rozvnila v 18. minutě za domácím gólmanem Vejmolou. Šumbera se ujal exekuce standardní situace a přesnou ranou k tyči otevřel skóre utkání. Od té doby se hrál vyrovnaný zápas, štěstěna se ale znovu přidala na stranu Jihomoravanů. Slančík ve 29. minutě vystřelil, Vejmola míč lehce podcenil a s pomocí teče jihlavské obrany svítilo na tabuli skóre 0:2. Pak ovšem přišla chvíle pro Murise Mešanoviće. Neuběhly ani dvě minuty od předchozí branky, když odražený míč od břevna uklidil za záda Halousky Mešanovič a snížil na 1:2. Vzápětí si parádním výběhem napravil reputaci brankář Vejmola a po zbytek poločasu už k vážné šanci nedošlo.

Úvod druhé půle patřil rovněž Jihlavanům. Ve 49. minutě předvedl své hlavičkářské schopnosti znovu Mešanovič a srovnal na 2:2. Tentýž hráč mohl o minutu později zkompletovat hattrick, tentokrát se ale vyznamenal Halouska. Den otevřených dveří jihlavské obrany a přesná trefa Přichystala z 63. minuty znamenaly vedení Zbrojovky, pod dohledem trenéra A-týmu Kotala, v poměru 3:2. Domácí se však nevzdali. Střídající Spirkoski v 71. minutě neudělal čest svému jménu, ba naopak, jako „nebojan“ se prohnal po levém křídle, dokázal se prosadit až ke střele a míč doslova dotlačil do brány. Od té doby se hra kouskovala množstvím střídání a jelikož další vážnější šance k vidění nebyla, odnáší si oba týmy vydřený bod za remízu 3:3. Parádní série Vysočiny bez prohry na domácím hřišti tudíž pokračuje.

"V derby byl k vidění kvalitní fotbal. Oba celky šly za vítězstvím, ovšem nakonec se musely spokojit s bodem. S výkonem našeho mužstva můžeme být spokojeni," zhodnotil jeden ze šlágrů 12. kola Juniorské ligy trenér Pavel Procházka.

12.kolo | FC Vysočina - Brno | 2:0
26.kolo | Brno - FC Vysočina | 3:2