24.10.2014, Miroslav Fuks & Jaroslav Wollmann

Vysočina důležitý duel zvládla a po zásluze vybojovala výhru!

Vysočina důležitý duel zvládla a po zásluze vybojovala výhru!Fotbalisté FC Vysočina pokračují ve svém znovuzrození! Ani ve třetím utkání pod vedením kouče Romana Kučery neprohráli a neinkasovali branku. Především si připsali už sedm bodů v řadě, když po kvalitním, bojovném a koncentrovaném výkonu dosáhli na vítězství proti Zbrojovce Brno. Pod velmi důležitý tříbodový zisk za výhru 2:0 (1:0) se svými trefami podepsali Muris Mešanović a Matěj Hybš.

Diváci: 3003
FC Vysočina: Hanuš – Vaculík, Šourek, Krejčí, Šulek – Kučera, Jánoš – Fulnek (89. Kliment), Harba (67. Kosak), Hybš – Mešanović (76. Irobiso). Náhradníci: Blažek – Kovář, Marek, Koloušek.
Brno: Doležal I. – Schuster, Košťál, Jugas – Malík (57. Keresteš), Fischer, Zavadil (C), Lutonský (82. Šumbera) – Brigant (53. Moukanza), Vávra, Hyčka

Kouč Roman Kučera se oproti utkání na Baníku musel obejít hned bez trojice fotbalistů – zraněných Tlustého a Jungra a vykartovaného Kukoľa. Složením základním sestavy hned na dvou místech překvapil. Nečekalo se nasazení uzdraveného Hybše, a stejně tak ani debut dvacetiletého krajního záložníka Fulneka.

Vysočina se od začátku prezentovala koncentrovaným výkonem, poctivou defenzívou a rychlými branky. A z nich dokázala trestat okénka v brněnské defenzívě. Brno více drželo míč, častěji operovalo na jihlavské polovině, ale z minima šancí nic nevytěžilo. V 6. minutě si první šanci utkání připsal Krejčí, jehož hlavička po rohovém kopu Vaculíka letěla metr vedle tyče. V 10. minutě zaujal samostatný průnik Fulneka do pokutového území, při kterém však volného spoluhráče nenalezl. Větší nebezpečí znamenala před jihlavskou brankou akce Hyčky v 15. minutě, kdy využil podklouznutí Vaculíka, prošel do vápna a vystřelil pouze do Hanušovy náruče. Po hodině hry vystihl Mešanović zpětnou přihrávku na gólmana Doležala, ale z velkého úhlu branku netrefil, s koncovkou ani přihrávkou pak neuspěl Fulnek, který dobíhal jeho pokus. Důležitý moment utkání představovala 37. minuta, kdy Zavadil rozehrál na levé straně standardní situaci a defenzíva Vysočiny ji s velkými problémy odvrátila. Chopil se jí na levé straně Šulek, jenž poslal dlouhý balón dopředu na Mešanoviće. Ten byl tísněn Fischerem, přesto si míč dokázal ve výskoku skvěle ztlumit na prsou, kolem dezorientovaného Fischera si ho připravil do běhu a z dalšího doteku prostřelil vyběhnuvšího gólmana Doležala – 1:0. Bosenský útočník se mohl radovat z první trefy v této ligové sezoně. Brno mohlo v závěru prvního poločasu vyrovnat, ovšem ani jeden z pokusů Hyčky se neuchytil.

Zbrojovka do druhé půle vstoupila s očividnou snahou vyrovnat, ale její aktivita narážela na soustředěnou obranu Vysočiny, navíc byla poměrně brzy otupena ofenzivními výpady domácího celku. V 54. minutě do útoku postupoval Kučera, na středu pokutového území našel Harbu, ale jeho střela postrádala důraz. V 62. minutě se po křížné přihrávce Vávry natahoval střídající Moukanzy, ale ve skluzu mu k zakončení scházelo asi půl metru. Chvíli později na pravé straně chyboval Vaculík, ale do střely Vávry se obětavě položil stoper Krejčí. Vysočina nadále spoléhala na brejky a jeden z nich dotáhla do gólového konce v 74. minutě. Jánoš ideálním přízemním centrem z pravé strany našel na zadní tyči Hybše, který neměl moc práce, aby vstřelil svůj premiérový gól v lize – 2:0. V 80. minutě mohl snížit po přihrávce agilního Vávry Moukanza, ale jeho střelu Hanuš chytil. Když pět minut před koncem Zavadil nezužitkoval nadějný přímý kop z dvacet metrů, mohl gólman Hanuš slavit třetí čisté konto v řadě. A hlavně tolik potřebné a zasloužené vítězství na kontě FC Vysočina!

12.kolo | FC Vysočina - Brno | 2:0
26.kolo | Brno - FC Vysočina | 3:2