29.08.2013, Miroslav Fuks

Juniorka vybojovala cennou výhru nad Libercem

Juniorka vybojovala cennou výhru nad LibercemJuniorský tým FC Vysočina napravil pondělní domácí porážku proti Sigmě Olomouc a v předehrávaném duelu Juniorské ligy vybojoval cenné vítězství nad Slovanem Liberec v poměru 2:1 (1:1). V první půli otevřel skóre utkání Patrik Demeter a o třech bodech pro Vysočinu rozhodl útočník Jakub Teplý.

Diváci: 70
FC Vysočina: Kotnour – Dvořáček, Pedro, Mikula (46. Kelbler), Levai - Fulnek, P.Demeter, Štancl, Marcin (65. Čáp) – Teplý (88. Haala), J.Kučera.
Liberec: Zoul – Pokorný, Beníšek, Kastelovič (74. Zítka), Pimpara, Dydowicz, Jánošík, Novotný (59. Ondráček), Bouška, Egert, Frimmel.

Zatímco v pondělní utkání proti Olomouci juniorka Vysočiny úvodních šancí nevyužila, tak proti Liberci se už v 6. minutě radovala z vedoucího gólu zápasu. Patrik Demeter se dostal do střelecké pozice na hranici vápna a nekompromisně skóroval – 1:0! Zvýšit mohl v 11. minutě agilní Teplý, ale z úhlu nedokázal gólmana Zoula překonat. Slovan odpověděl ve 13. minutě velkou šancí v podání Frimmela, s jehož střelou si perfektním zákrokem poradil Kotnour. O dvě minuty později ze standardní situace vypálil Dydowicz, ovšem jeho nadějný projektil branku o pár decimetrů minul. Ve 27. minutě měl Liberec sérii obrovských šancí na vyrovnání, jenže postupně Dydowicz a Novotný neuspěli. Velkou zásluhu na tom měl Kotnour v brance. Ve 34. už ale byl krátký na šťastnou hlavičku zkušeného stopera Pimpary, jehož pokus zády k brance se doslova došoural ke vzdálenější tyči – 1:1. V závěru první půle se ještě o zakončení pokoušel domácí kapitán Kučera a ve 41. minutě po rohovém kopu nebezpečně pálil Pedro.

Druhá půle nabídla opatrnější hru a méně šancí. V 54. minutě liberecký Novotný v dobré pozici vymýšlel ještě nahrávku na obsazeného spoluhráče a celou gólovou situaci tak překazil. Na druhé straně vyslal ze standardní situace slušnou střelu Teplý, ale Zoul se zaskvěl parádním zákrokem. V 69. minutě pálil ze standardky ostrými Fulnek a orazítkoval břevno Liberecké svatyně. Nutno podotknout, že Zoul míč vytěsnil.  Jihlavští mladíci se opětovného vedení v utkání dočkali v 80. minutě, kdy využili neskutečnou minelu liberecké defenzívy. Teplý od ní obdržel luxusní přihrávku a svůj samostatný nájezd zakončil zkušeně placírkou k tyči – 2:1!  Liberec bojoval alespoň o vyrovnání a v 85. minutě Jánošík prošel po levé straně a přichystal gólovku pro svého kolegu, jehož střelu zblokovala těsně mimo jihlavská obrana. Vysočina v závěru své cenné vítězství uhájila.

„Viděli jsme oboustranně bojovné utkání. Máme zdravotní problém, tudíž jsme dnes sestavu dávali problematicky dohromady. Hráči se možná i proto vydali na maximum a doslova vydřeli cennou výhru,“ řekl k utkání trenér Pavel Procházka, jehož tým se musí vyrovnat s poměrně velkou marodkou. Schází zranění defenzivní hráči Hráček, Šuta a Berky a v předchozím duelu proti Olomouci se zranil Tomovič. Navíc po zranění ještě není zcela připraven levý bek Urbánek.

4.kolo | Liberec - FC Vysočina | 1:0
18.kolo | FC Vysočina - Liberec | 2:3