02.03.2014, Miroslav Fuks & Jaroslav Wollmann

Výborný výkon, který však k bodům nestačil

Výborný výkon, který však k bodům nestačilFotbalistům FC Vysočina bylo po domácím utkání s Libercem málo, co vytknout. Podali výborný aktivní výkon, byli lepším celkem a dvakrát v utkání po brankách Lukáše Vaculíka a Václava Kolouška vedli. Liberec rozhodně neměl svůj den, přesto díky dvěma šťastným trefám v rozmezí 65. a 69. minuty dokázal skóre otočit. Naopak následný drtivý tlak Jihlavy alespoň vyrovnání nepřinesl, tudíž si úspěšný účastník Evropské ligy z Vysočiny odvezl cenné vítězství 2:3 (2:1).

18.kolo, neděle 2.3.2014, 15:00
2:3
(2:1)
LiberecLiberec

Góly: 22. Vaculík, 30. Koloušek – 24. Šural, 65. Kolár, 69. Kolár.
ŽK: Koloušek – Rajnoch, Šural, Pavelka, Obročník.
Rozhodčí: Nenadál – Pospíšil, Hájek.
Diváci: 3049
FC Vysočina: Blažek – Mikula (81. Kukoľ), Šourek, Krejčí, Josl (86. Přeučil) – Masopust, T. Marek, Kučera, Koloušek (74. Jungr), Vaculík (C) – Harba. Náhradníci: Hanuš – Jánoš, Karlík, Marcin.
Liberec: Hroššo – Coufal, Kováč (C), Rajnoch (82. Pimpara), Pokorný – Šural, Sackey, Pavelka (69. Obročník), Rybalka, Luckassen – Budnik (46. Kolár)

Kouč Petr Rada se pro utkání proti Liberci rozhodl pro jedinou změnu v základní sestavě. Po uplynutí trestu za žluté karty se do úvodní jedenáctky vrátil levý bek Josl, což umožnilo návrat Vaculíka na levý kraj zálohy. Na lavičku náhradníku tak usedl Kukoľ. Po zranění byli do utkání alespoň na střídečce připravení Přeučil a Karlík.

Vysočina do zápasu vstoupila aktivně a s velkým odhodláním vybojovat tolik potřebné tři body. V jedenácté minutě měl gól na noze Harba, který využil přihrávky od Kolouška, ale z velkého úhlu překonat Hrošša nedokázal. V 16. minutě do vápna dobře odcentroval Masopust a našel na zadní tyči hlavičkujícího Kučeru, jenž mířil nad břevno. Masopustovi se centry z pravé strany dařily, což dokumentovala 22. minuta, kdy si na dlouhý přetažený míč do vápna naběhl Vaculíka a hlavou překonal Hrošša – 1:0! Jenže z náskoku se domácí neradovali ani dvě minuty. Šural si zaběhl za stopery, udělal kličku Blažkovi a podél gólmana míč poslal k levé tyči – 1:1. Domácí poté znovu převzali otěže zápasu. Ve 27. minutě se gólmana Liberce se pokusil vystrašit Kučera, ale se svým pokusem zpoza hranice velkého vápna neuspěl. Po půlhodině hry si Vysočina vzala zpět vedení po podobné akci, jako před první trefou. Z pravé strany opět centroval Masopust, v prostoru před malým vápnem našel Kolouška a ten z první překonal Hrošša – 2:1. Aktivita jihlavského celku pokračovala až do konce prvního dějství, ovšem další gól nepřinesla.

Ani v úvodních minutách druhé půle se nezdálo, že by zápas mohl skončit malou sportovní tragédií jihlavského prvoligového celku. Vysočina Liberec držela daleko na dostřel branky a sama dokázala hrozit z brejků. Například ve 49. minutě střela Harby mířila do šibenice a Hroššo se musel hodně natáhnout, aby jí vyrazil alespoň na roh. Vyrovnání Slovanu bylo velmi šťastné. Střídající Kolár dostal prostor ke střele zhruba z 20 metrů, ovšem jeho rána byla tečovaná stopery Vysočiny. Jenže tak nešťastně, že balón se v oblouku nechytatelně snesl za Blažkova záda – 2:2. V 67. minutě mohl kontrovat Harba, ale místo přihrávky na volného Vaculíka se rozhodl vypálit, jenže jeho střela letěla vedle tří tyčí. O minutu později si Hroššo poradil i se střelou Masopusta z 30 metrů. V 69. minutě se Liberci povedl dokonalý obrat. Rybalka rozehrál standardní situaci z nějakých z 25 metrů a jeho centr ve vápně propadl až na Kolára, který nezadržitelně skóroval – 2:3. Vysočina poté vrhla veškeré síly do ofenzívy, dlouhé minuty Liberec svírala na jeho polovině a toužila alespoň po vyrovnání. Gólu se však nedočkala ani po celé řadě standardních situací. Se svojí hlavičkou neuspěl Jungr, důrazem se neprosadil dorážející Přeučil a Vaculíkovu technickou střelu slovenský gólman dokázal lapit. Na druhé straně musel gólman Blažek ještě dvakrát zachraňovat situaci proti Luckassenovi. Na stavu skóre se už nic nezměnilo a fotbalisté FC Vysočina ještě dlouho smutně seděli se sklopenými hlavami ve své kabině.

4.kolo | Liberec - FC Vysočina | 1:0
18.kolo | FC Vysočina - Liberec | 2:3