30.10.2017, Juniorskaliga.cz

Juniorka z Hané veze cenný bod

Juniorka z Hané veze cenný bodAni druhé podzimní měření sil juniorek Olomouce a Jihlavy nenašlo vítěze. A jak na Vysočině, tak i na Hané vzájemný zápas skončil remízou 1:1. Skóre utkání dnes už v 3. minutě otevřel Daniel Fikar, ovšem domácí nakonec dosáhli na zasloužené vyrovnání, když se v 71. minutě trefil Chytil.

Diváci: 40
Olomouc: Spurný – Obročník (63. Grygar), Vichta, Nízký (72. Kiška), Antl, Romero (46. Neuer), Voleský, Moulis, Krayzel, Bala, Štěrba (46. Chytil).
FC Vysočina: Kolář – Vašíček, Rychetník, Vedral, Dujmović (75. Beseda) - Demeter, Svatík – Průša, Smejkal, Fikar (87. Karmazín) – Matulka (60. Vrzal).

První poločas začal hrubou chybou v obraně Sigmy, kterou Daniel Fikar. Ten vyběhl do protiútoku a střelou do protipohybu přesně k tyči nedal brankáři šanci. O pár minut později mohl Moulis korigovat z přímého kopu, avšak Kolář byl proti a tygřím skokem mu překazil radost. Sigma byla nadále aktivní a ve 14. minutě se mohla radovat z branky. Zakončení z malého vápna ale i za přispění soupeře šlo jen těsně nad břevno. Do protiútoku se následně hnal Matulka, jenž si však na Spurného nepřišel a skóre se tak neměnilo. Olomouc byla aktivnější, ale do šancí se moc nedostávala. Jihlava čekala na protiútoky, který v 25. minutě střelou mezi nohy gólmana Demeter nevyužil. A protože o dvě minuty později Moulis z přímého kopu trefil jen břevno, stále byli v menší výhodě hosté. Postupem času se ale dostávali více a více pod tlak. Vyrovnání Olomouce nebylo uznáno pro ofsajd a další šance skončila znova břevnem. I přes velkou snahu Sigmy tak dopadl první poločas lépe pro soupeře.

Druhý poločas pokračovala Olomouc ve velmi aktivním pojetí hry, což mohlo resultovat v branku, kdy Moulis našel ve vápně Vichtu, ovšem ten Koláře neprostřelil a hostující brankář si připsal velmi důležitý zákrok. Jihlava už se nedostávala ani do nijak nebezpečnějších šancí z protiútoků, Sigma hrála konzistentně a šla si za vyrovnáním. V 67. minutě to ještě po skrumáži před brankou nevyšlo, ale o sedm minut později již radost byla na světě. Antl našel na bodu pro pokutový kop Chytila a střídající hráč nedal ranou k tyči brankáři šanci. Domácí byli i nadále aktivnější, ale dobře bránící Vysočina je již do ničeho nepustila.

"Z mého pohledu jsme dnes odehráli velmi kvalitní utkání a podali jsme dobrý výkon. Kluci dodrželi stanovenou organizaci hry a taktiku. Pomohl nám rychlý vedoucí gól. Je hrozná škoda, že jsme v dalších minutách zápasu nedokázali lepší zužitkovat několik hodně nadějných brejků a přečíslení. Pochválit chci výkon obou stoperů a hlavně pak výborně hrající záložníky Demetera a Smejkala," řekl k utkání trenér Pavel Procházka, jehož tým v závěru podzimu bojuje o výhodnější pozici v horní polovině tabulky, která by v nastavbové části podzimu znamenala čtyři domácí zápasy a tím i lepší výchozí pozici ve snaze skončit v konečné podzimní tabulce mezi prvními čtyřmi celky. Ty na jaře změří síly s týmy z lepší části české skupiny Juniorské ligy.

9.kolo | FC Vysočina - Olomouc | 0:1
23.kolo | Olomouc - FC Vysočina | 1:1