26.06.2015, Miroslav Fuks

Kádr FC Vysočina vyhořel i proti Dukle Praha

Kádr FC Vysočina vyhořel i proti Dukle PrahaLetní testování širokého kádru hráčů zatím FC Vysočina přináší trpké plody. Jihlava během tří dnů inkasovala dvanáct branek a vstřelila pouze jediný gól, když penaltu proměnil Muris Mešanović. Ano, počítáte dobře - Vysočina v Chotěboři podlehla Dukle Praha 6:1.

Dukla PrahaDukla Praha
přát., pátek 26.6.2015, 18:00, Chotěboř
6:1
(3:0)

Góly: 20. Tetour, 29. a 61. Manzia, 44. a 59. Hanousek, 73. Berger – 69. Mešanović z pen.
Rozhodčí: Zadinová – Pojezný, Jahoda
Diváci: 410
Dukla Praha: Rada (46. Tetour) - Jurendić (81. Milošević), Jeřábek (46. Vorel), Hlinka (81. Štetina), Vojković (81. Vrzal) - Hanousek Marek (66. Považanec), Tetour (75. Kovaľ), Čajić (75. Hašek) - Juroška (66. Berger), Manzia (75.Krmenčík), Mareš (75. Néstor).
FC Vysočina: I. půle: Soukup – Addo, Tlustý, Kryštůfek, Sladký – Přeučil, Šulek, Demeter, Batioja – Duba, Teplý. II. půle: Hanuš – Addo, Pedro, Krejčí, Klusák – Přeučil (57. Fulnek), Marek, Šulek (66. Batioja), Nerad – Klíma, Mešanović.

Vysočina v utkání prostřídala dvacet fotbalistů, ovšem ze zdravotních důvodů jich hned 11 postrádala. Zranění trápí Kotnoura, Vejmolu, Kukoľa, Štěpánka, Opluštila, Chylu a Šourka, a do zápasu ještě nebyli připraveni rekonvalescenti Marcin, Dvořák, Vaculík a Jungr. Dovolenou po reprezentačních povinnostech čerpá Kliment.

Právě Jan Kliment si spolu s Tomášem Kučerou zápas v Chotěboři nenechali ujít. Z dění na trávníku však rozhodně nemohli být nadšeni. A nejen oni. Kombinovaná sestava hráčů ve žlutém za soupeřem zaostávala a nedokázala hře Dukly účinně čelit. Skóre utkání ve 20. minutě otevřel Tetour, který před brankou zúžitkoval přesný centr z levého křídla, kterému předcházela vydařená kombinace – 1:0. O tři minuty později uvolnil Šulek Sladkého, který šel zleva sám na Radu, ale gólmana Dukly neprostřelil. Ve 29. minutě to bylo 2:0, když Manzia do prázdné branky zakončil vyšachování jihlavské defenzívy. O chvíli později nebezpečně vypálil Hanousek, ale branku netrefil. V 35. minutě mohl zvýšit vedení Mareš, ale mladý gólman Soukup jej vychytal. Chvíli poté měl obrovskou šanci Manzia, ale trestuhodně neskóroval. Ve 42. minutě mohl po standardní situaci snížit Tlustý, ale hlavičkoval nad břevno. Skóre prvního dějství završil po parádní akci Mareše skórující Hanousek – 3:0.

Vysočina do druhé půle vstoupila aktivně. Ve 49. minutě měl velkou šanci Přeučil, který se po dobré kombinaci ocitl sám před gólmanem, ale střílel těsně vedle. O tři minuty měl po křídelní akci Šuleka ideální příležitost Mešanović, ale gólmana neprostřelil. Zdálo se, že by Vysočina mohla herně srovnat krok, ovšem místo toho přišel čtvrtý gól v jihlavské síti, když Hanouskova tečovaná střele zapadla přesně k tyči – 4:0. Za pouhé dvě minuty to bylo 5:0, neboť Hanuš střelu útočníka Dukly vyrazil jen před Manziu, jenž měl lehkou práci. Vysočina toužila alespoň o čestném gólovém úspěchu. Velice aktivní byl v tomto směru Mešanović, jenž si v 69. minutě došel pro penaltu, kterou následně sám proměnil – 5:1. O čtyři minuty později si diváci mohli vychutnat další gólový moment, když Mareš skvěle unikl po křídle a předložil gólovou nahrávku Bergerovi – 6:1. Ve 75. minutě měl na kopačce snížení Fulnek, ale jeho střelu dokázali hostující obránci tečovat na roh. V 78. minutě ve velké šanci neuspěl střídající Hašek a přehlídku gólových šancí završil v 89. minutě Mešanović, který po přihrávce Klímy gólmana neprostřelil.

7.kolo | FC Vysočina - Dukla Praha | 2:2
21.kolo | Dukla Praha - FC Vysočina | 0:1