18.03.2013, Miroslav Fuks

Kliment trefil bod minutu před koncem

Kliment trefil bod minutu před koncemJuniorka FC Vysočina se z hřiště Baníku Ostrava, posledního celku Juniorské ligy, musela spokojit s bodem. A na ten dosáhla až minutu před koncem, když svůj druhý gól v utkání zaznamenal krajní záložník Jan Kliment. Nutno dodat, že domácí mladíci v zápase byli lepším celkem.

Diváci: 50
Ostrava: Andrejko - Vengřínek, Stronati, Kaša, Velner, Kundrátek, Foltýn, Novák, Pyclík, Tobiáš (62. Staško), M. Zeman.
FC Vysočina: Matiášek - Kryštůfek, Marák (56. Vonásek), Fadrný, Šilinger - Zeman (53. Kavka), Vacek - Kliment, Koudelka, Košulič (78. Šuta) – J.Kučera.

V první šanci zápasu se v 10. minutě ocitl Kliment, který pálil z levé strany. Naštěstí pro domácí ale vystřelil slabě, a brankář Andrejko neměl problém balon chytit. Na druhé straně se v 20. minutě skvěle uvolnil domácí Tobiáš a vystřelil kolem obránce z dobré. Bohužel pro Baník se mu jeho pokus vůbec nepovedl a míč skončil vedle! O 2 minuty později se k odraženému míči dostal Foltýn a orazítkoval tyč! Skóre neotevřel ani Kučera v 31. minutě. Dostal hodně prostoru, ovšem se svou šancí naložil hodně bídně. Vysočina se nakonec dočkala v 36. minutě, kdy se po autovém vhazování a přihrávce Košuliče nadvakrát prosadil Kliment – 0:1.

Baník do druhé půle vstoupil velmi aktivně a hned v 49. minutě Baník měl blízko k vyrovnání, když Vengřínek našel Kundrátka, který z deseti metrů trestuhodně poslal balon vedle! O 2 minuty později Kundrátek našel dobře postaveného Pyclíka, který z hranice vápna trefil jen brankáře! V 57. minutě aktivní Kundrátek pálil jen do připraveného brankáře Matiáška. Baník měl tlak i šance, ale v koncovce se mu nedařilo. V 67. minutě mu však Kliment nabídl svým faulem na Velnera v pokutovém území ideální možnost k vyrovnání. Michal Zeman se z pokutového puntíku nemýlil a vyrovnal na 1:1. A domácí útočili dál a o 6 minut později byli odměněni další brankou. Pyclík se nejlépe zorientoval v pokutovém území a střelou k pravé tyči otočil stav – 1:2! Jihlavští mladíci museli pořádně zapnout a bojovat alespoň o bod. V 81. minutě mohl vyrovnat Kliment, ale z jedenácti metrů pálil nad břevno. Úspěšnější byl v 89. minutě, kdy se hlavou trefil po standardní situaci – 2:2.

„První půle nabídla vyrovnaný fotbal a my jsme se dokázali ujmout vedení. Ve druhé části Baník výrazně přidal a zaltačil nás. Domácí si vypracovali hodně brankových příležitostí a po zásluze skóre otočili. Další gólovky navíc proměnit nedokázali. My jsme po druhé brance zvýšili aktivitu a nakonec jsme se dočkali cenného bodu. S ním můžeme být spokojeni, nikoli však s předvedenou hrou,“ řekl po utkání trenér Pavel Procházka.

7.kolo | FC Vysočina - Ostrava | 3:2
21.kolo | Ostrava - FC Vysočina | 1:0