17.09.2012, Miroslav Fuks & Jaroslav Wollmann

Vysočina zdolala Baník a jediná zůstává neporažena!

Vysočina zdolala Baník a jediná zůstává neporažena!Fotbalisté FC Vysočina se dočkali kýžené první domácí výhry v tomto ročníku Gambrinus ligy, čímž po 7. kole potvrdili svoji pozici jediného dosud neporaženého celku soutěže a zároveň se tak se ziskem 11 bodů vyšvihli na senzační 5. příčku tabulky. Může za to velmi cenný tříbodový zisk nad Baníkem Ostrava. Pod výhru 3:2 (2:2) se svými brankami postarali nejlepší střelec soutěže Stanislav Tecl, stoper Ondřej Šourek a skvělý exekutor přímého kopu Václav Koloušek, který utkání rozhodl po hodině hry.

7.kolo, pondělí 17.9.2012, 18:00
3:2
(2:2)
OstravaOstrava

Góly: 26. Tecl, 28. Šourek, 60. Koloušek - 7. Kraut, 44. Fantiš.
ŽK: Karlík, Rada - Buček, Droppa, Vomáčka, 84. Lukeš.
Rozhodčí: Ardeleánu - Štěrba, Kovařík .
Diváci: 4075
FC Vysočina: Blažek - Josl, Šourek, Tlustý, Karlík - Vaculík (89. Sedláček), Rada (75. Kučera), Jungr, Koloušek, Masopust (80. Mešanović) - Tecl. Náhradníci: Hanuš - Gavrić, Obert, Zeman.
Ostrava: Buček - Mach, Vomáčka, Frydrych, Kapralík - Droppa, Lukeš, Vašenda (73. Vrťo) - Milosavljev, Fantiš, Kraut (90. Onuchukwu)

Kouč František Komňacký základní sestavou nepřekvapil. Jedinou novinkou byla přítomnost juniora Aloise Zemana, který se prosadil na lavičku.

Čekal se úvodní tlak, ovšem Baník do zápasu vstoupil lépe. Po Kolouškově ztrátě míče přišel brejk hostí, který hasil odkopem Tlustý. Následný roh v 7. minutě proletěl pokutovým územím, kde přesně našel hlavu hlavičkujícího Krauta – 0:1. Vysočinu nepříznivý vývoj nakopl k velké aktivitě. V 9. minutě Teclovi střela po Jungrově přiťuknutí nesedla. I další jeho střele byl zablokovaná – v 16. minutě na centru Josla a výzvě Masopusta. Jihlavský kanonýr si tak počkal na 26. minutu, kdy si skvěle naběhl mezi stopery na přihrávku Kolouška. Rychle si převzal míč a ještě lépe trefil odkrytý kout Bučkovy brány 1:1. Zároveň se svou šestou brankou v sezoně posunul do čela tabulky střelců. Jihlava se tlačila do útoku a už ve 28. minutě po sražené střele Vaculíka zahrávala roh. Ten rozehrál Koloušek, dostal se na hlavu Tecla, jenž míč vrátil do vápna přesně na Šourka. Ten si míč převzal na prsou, posunul mezi pasivní hráče Baníku a podél Bučka strhl vedení na stranu Vysočiny – 2:1! V ochozech probíhala fotbalová euforie a fanoušci se nadále rozhodně nenudili. Baník rozhodně nerezignoval a byl nadále nebezpečný. Ve 39. minutě Koloušek ztratil na polovině hřiště, poslal do sóla Milosavljeva, toho však vychytal Blažek, před dobíhajícím Krautem poslal míč do bezpečí Karlík. Hosté se však vyrovnání dočkali. Z domácí pohledu se tak stalo hodně nepříjemně – do šatny ve 44. minutě. Baník udeřil z brejku. Lukeš centroval z pravého křídla do vápna, kde nabíhali tři hráči Baníku a Fantiš usměrnil hlavičku za záda Blažka – 2:2.

Po změně stran se čekala velká aktivita žlutých, ovšem více ze hry měli v úvodu druhého dějství ostravští fotbalisté. Už po minutě pobytu na hřišti nacentroval Lukeš na branku tak nebezpečně, že se zastavil až ny tyčce. Nebezpečný byl i aktivní Fantiš a jeho střela ve 48. minutě vyslaná zpoza vápna. V 53. minutě pak Lukeš rozehrál velmi kvalitně standardní situaci, které scházelo málo k tomu, aby ji tečovali hráči Baníku. Vysočina se začala herně zvedat až zhruba po deseti minutách a její snažení bylo poměrně rychle odměněno gólem. Tecl v 59. minutě šikovně uvolnil Kolouška, kterého musel zhruba 18 metrů od branky faulovat za cenu žluté karty Droppa. Přímáku z ideální pozice se chopil velezkušený Koloušek a míč nádherně zakroutil do levé šibenice – 3:2! Baník se v závěrečné půlhodině nutil do tlaku, ale krom několika standardek se k ničemu vážnějšímu nedostal. Vysočina využívala každé příležitosti k brejkům, ale srážela ji nepřesnost či zákroky ostravské obrany. Zajímavý duel tak už další branky nepřinesl a skončil dle přání nadšených fanoušků FC Vysočina – výhrou domácího celku!