08.11.2008, Miroslav Fuks

Po třech a půl letech tři body z Prahy!

Po třech a půl letech tři body z Prahy!Fotbalisté FC Vysočina zlomili pražské neúspěchy a po třech a půl letech se opět dočkali vítězství v hlavním městě! V poměru 0:2 se zrodilo na Strahově proti Spartě B a přišlo skutečně v pravou chvíli. Znamená totiž rekordní podzimní zisk 31 bodů a velmi dobrou výchozí pozici do jarních bojů. Důležité branky dnes stříleli Michael Rabušic a František Schneider.

Diváci: 250
Sparta B: Grigar – Smetana (81. Třešňák), Doležal, P.Mareš, Droppa – Glaser (67. Jungr), Sedláček, Kokoška (74. Folprecht), Podaný – J.Kadlec, Holenda.
FC Vysočina: Vojáček - Gabriel, Kadlec, Tlustý, Vepřek – Schneider, Gába, Urban (46. Veselý) – Rabušic (78. Kaplan), Faldyna, Dupal (64. Cihlář).

Karol Marko v sestavě opět trochu překvapil, když místo Lovětínského zařadit do středové řady Urbana a na levou stranu obrany vrátil Vepřeka. Místo v sestavě tak nezbylo na její tradiční součást Cihláře.
Úvod zápasu byl poměrně vyrovnaný a oba gólmani byli zaměstnáváni především střelami ze střední vzdálenosti a nebezpečnými standardními situacemi. První velkou šanci si vytvořili ve 26. minutě domácí, když roh. rozehrál Droppa a zničehonic se sám před Vojáčkem objevil Doležal, v pádu ale nedokázal usměrnit balon za jeho záda. Jihlavská jednička další skvělý zákrok vytáhla ve 37. minutě, kdy Droppa vyslal do úniku Holendu, který se prodral přes obránce, ale proti Vojáčkovi neuspěl. Odpověď Vysočiny vyslal v 39. minutě Schneider, ale jeho tvrdá přízemní rána mířila přesně do náruče Grigara.
Do druhé půle už nevyběhl Urban a v sestavě ho nahradil Veselý. Jihlava tak přeskupila řady a hru více rozhýbala. Nejprve však pozornost Vojáčka dvakrát za sebou vyzkoušeli nejprve Holenda a poté Sedláček. Na druhé straně zakončoval rychlý brejk Rabušic hlavičkou nad branku. V 57. minutě propadl jihlavský centr v chumlu hráčů k Faldynovi, ale jeho slabou střelu Grigar bez problémů chytil. Blízko k úvodní brance zápasu byl v 59. minutě vysoký útočník Jan Kadlec, hlavičku mu ale vynikající robinzonádou chytil Vojáček. V 66. minutě byl ve vyložené šanci Rabušic, který využil hrubky sparťanské obrany a šel sám na Grigara. Domácí gólman ale skvělým zákrokem podržel své spoluhráče. Do vedení šli nakonec hosté, kteří se za svoji aktivitu ve 2. poločase dočkali odměny v 59. minutě. To Smetana chybnou rozehrávkou vyslal do brejku Veselého, který přesnou křížnou přihrávkou našel Rabušice, pro kterého nebyl problém poslat míč do odkryté branky. O rychlou odpověď se na druhé straně snažil Jungr, jeho střela se ale mezi tři tyče nevešla. Pojistku jihlavské výhře dal v 82. minutě Schneider, který si z druhé vlny naběhl na nadýchaný centr kapitána Faldyny – 0:2. Vysočina poté utkání v klidu dohrávala a pohlídala si své dvougólové vedení.