31.05.2009, Jaroslav Wollmann

Vysočina se konečně dočkala výhry

Vysočina se konečně dočkala výhryPo třech porážkách v řadě se Vysočina konečně dočkala výhry. Tu si proti béčku Sparty zajistila již v prvním poločase, když se ve 37. minutě trefil Jan Štohanzl a o tři minuty později se poprvé v jihlavské dresu gólově prosadil Rudolf Urban. Ve druhém poločase přidali domácí tři branky, trefil se Matěj Vydra a dvakrát Petr Faldyna. Za hosty pouze korigoval Petr Putz. Jihlava se tak po delší době raduje z vítězství a ze zisku tří bodů. Vysočina porazila Spartu B 5:1 a i nadále jí v tabulce patří třetí příčka.

29.kolo, neděle 31.5.2009, 16:00
5:1
(2:0)
Sparta BSparta B

Branky: 37. Štohanzl, 40. Urban, 54. Vydra, 81. Faldyna, 90. Faldyna - 78. Putz.
ŽK: Valíček, Glaser, Putz, Švec.
Rozhodčí: Ochotnický - Jiřík, Adámková.
Diváci: 750
FC Vysočina: Winter - Veselý, Tlustý, Kadlec M., Vepřek - Štohanzl, Urban, Gába (75. Lovětínský), Vydra (77. Vyskočil) - Simr (65. Faldyna), Tecl
Sparta B: Pávek - Valíček, Švec, Rada, Droppa - Mareš M., Hejda, Glaser (46. Kokoška), Podaný (46. Belaid) - Kadlec J. (78. Krč), Putz

Jihlavská sestava doznala po sokolovském výprasku velkých změn. Místo vyžluceného Gabriela nastoupil na pravém okraji obrany Veselý, v brance nahradil Vojáčka Winter, místo zraněného Karlíka hrál Gába, za Faldynu Simr a místo nezbylo ani na Vyskočila, na jehož post v záloze zacouval Vydra a na hrotu základní sestavy se tak objevila druhá mladá puška Tecl.

Jihlava šla od počátku utkání jasně za svým tříbodovým cílem, který by uchoval teoretickou postupovou naději a především držel třetí příčku tabulky, která může být v závěrečném účtování velmi důležitá. Hned několik šancí, možná i vinou nervozity, však zůstalo neproměněno. V 10. minutě poslal Vydra balon za obranu, kde si na něj naběhl Veselý a poslal přízemní centr do pokutového území na Simra. Ten ale branku netrefil. V 17. minutě Urban rozehrál roh nakrátko, narazil si s Vydrou a odcentroval na hlavičku Simra, ten však znovu minul sparťanskou branku. Po dalším rohu střílel ve 23. minutě krásně Vydra, ale Pávek proti jeho pokusu předvedl výborný pohotový zákrok. Brankou neskončil ani následný závar. Zaslouženého gólu se domácí dočkali ve 37. minutě, kdy aktivní Štohnazl dorazil do sítě střelecký pokus Vydry, při kterém brankář Pávek jen s obtížemi vyrazil míč před sebe. O tři minuty později už domácí vedli o dvě branky. Vydra posadil centr na hlavu Urbana a ten neměl se zakončením problém.

Po přestávce se Vysočina nejprve zatáhla do obrany a čekala na aktivitu Sparty. Ta však byla dost bezzubá a tak Vysočina pokračovala v útočném tažení. Už po devíti minutách zafungovala spolupráce dvojice Štohanzl - Vydra. Exteplický záložník prostrčil míč mezi nohama sparťanského obránce právě k Vydrovi a ten si vychutnal Pávka. Čestného úspěchu Sparty dosáhl střelou z hranice velkého vápna Putz Už za tři minuty to bylo zase o tři branky, neboť se na jaře poprvé ze hry prosadil Petr Faldyna po skvělé individuální akci Tecla a následné ideální přihrávce. Jihlavský kanonýr pak přidal v nastaveném čase ještě svůj druhý gól, poté co stál na konci povedené akce na jeden dotek, kterou rozehrál od rohového praporku Štohanzl.

15.kolo | Sparta B - FC Vysočina | 0:2
29.kolo | FC Vysočina - Sparta B | 5:1