25.01.2014, Miroslav Fuks

S Duklou Praha opět nerozhodně

S Duklou Praha opět nerozhodněNeoficiální duel o 3. místo zimní Tipsport ligy vítěze nepoznal. Vysočina proti Dukle Praha remizovala i počtvrté v řadě, když se předchozí tři remízy zrodily v rámci Gambrinus ligy. Domácí celek byl blízko vítězství, když v 61. minutě vedl 2:0, ovšem Jihlava dokázala dvěma brankami Vojtěcha Přeučila vyrovnat.

Dukla PrahaDukla Praha
přát., sobota 25.1.2014, 10:00
2:2
(0:0)

Góly: 54. Juroška, 61. Hlinka – 63. Přeučil z pen., 76. Přeučil
Rozhodčí: Hrkal – Červenka, Zubková
Dukla Praha: Tetour - Juroška, Jeřábek, Vorel, Engelmann - Hlinka, Ouedraogo, Černý (46. Fryčer) - Manzia (46. Čapek), Pospěch (76. Kunič), Mareš.
FC Vysočina: Blažek - Mikula, Krejčí, Kryštůfek, Marek - Kukoľ, T.Kučera (55. Karlík), Jánoš, Kosak - Přeučil, Marcin (65. Teplý). Náhradníci: Kotnour - Masopust, Josl.

Kouč Petr Rada mohl v zimní přípravě poprvé nasadit uzdraveného středopolaře Tomáše Kučeru. I proto mohl oproti pátečnímu semifinále proti Baníku nasadit prakticky zcela jinou jedenáctku. Ta se v první půli podílela na zajímavém a vyrovnaném utkání, které však na umělé trávě v Praze – Opatově branku nenabídlo. Nejblíže byl bývalý hráč Dukly Vojtěch Přeučil, který nastřelil břevno.

To druhé dějství nabídlo mnohem zajímavější průběh a především zlepšený výkon Vysočiny. Paradoxně to však byli domácí, když odskočili až do dvou brankového vedení. Skóre utkání otevřel v 54. minutě Juroška povedenou střelou za vápnem – 1:0. O sedm minut později chybovala jihlavská obrana, která nabídla šanci Hlinkovi. Ten jí využil, když Blažka propálil pohotovou střelou pod břevno – 2:0. Jihlava měla ve druhé půli více ze hry, držela míč a dostávala se do šancí. Duklu dokázala několikrát zatlačit a dožadovala se dvou penalt. Faul na Kukoľa, který se chystal dorážet do prázdné branky, však odpískán nebyl, a stejně tak nebylo odpískáno ani hraní rukou ze strany domácího hráče. Hosté se přeci jenom dočkali penaltového verdiktu v 63. minutě po faulu na Kosaka. Přeučil ji bezpečně proměnil – 2:1. Vysočina toužila minimálně po vyrovnání a dočkala se v 76. minutě, kdy z levé strany přesně odcentroval Marek a našel hlavu Přeučila – 2:2. Do konce zápasu už se skóre nezměnilo, ovšem hráči Vysočina z hřiště odcházeli s pocitem, že k vítězství měli blíže.

9.kolo | Dukla Praha - FC Vysočina | 4:1
23.kolo | FC Vysočina - Dukla Praha | 1:2