11.04.2015, Redakce

Vysočina po dobrém úvodu podlehla Dukle Praha

Vysočina po dobrém úvodu podlehla Dukle PrahaČtyřzápasová série FC Vysočina bez porážky je u konce. Jihlavský tým toužil po premiérové domácí výhře nad Duklou Praha, který by znamenala senzační posun na 6. příčku tabulky. Místo toho přišla smolná porážka 1:2. Přitom domácí do zápasu výborně vstoupili, když úvodní branku vstřelil Adam Jánoš. Jenže ještě do přestávky stihnul vyrovnat Polom a ve druhém poločase rozhodl o zisku tří bodů pro hosty Čajič. Vysočina i přes závěrečný místy drtivý tlak vyrovnat nedokázala.

Diváci: 3390
FC Vysočina: Hanuš – T. Marek, Tlustý, Krejčí, Hybš – Jánoš (65. Harba), Kučera – Fulnek, Šulek, Vaculík (65. Jungr) – Mešanović (80. Kliment). Náhradníci: Kotnour - Kryštůfek, Demeter, Nerad.
Dukla Praha: Rada – Karavajev, Polom, Štetina, Mat. Hanousek (86. Jeřábek) – Považanec, Mar. Hanousek – Přikryl, Čajić, Berger (70. Beauguel) – Mareš (61. Gedeon)

Po akutním zánětu slepého střeva dnes na lavičce FC Vysočina neschází hlavní kouč Luděk Klusáček. Spolu se svými kolegy dal důvěru sestavě, která se na dvou postech liší od jedenáctky v posledním duelu v Příbrami. Na pozici pravého křídla se místo Harby objevuje Fulnek a místo vykartovaného Kukoľa pronikl do sestavy uzdravený Jánoš. Ten se přesune do středu zálohy, což znamená, že Marek obsadí post pravého beka.

Do první větší šance se po deseti minutách hry dostala Dukla. V šestnáctce propadl míč k Čajičovi, ale bosenský záložník branku netrefil. Ve 13. minutě tak udeřili domácí. Na volný přímý kop Kučery z levé strany si naskočil Jánoš a netradičně hlavou otevřel skóre – 1:0. Uzdravený středopolař hostující ze Sparty si při prvním jarním startu připsal i premiérový ligový zásah v sezoně. Další minuty nabídly zataženou obranu Vysočiny a sporadické pokusy o rychlé brejky a na druhé straně spíše platonickou územní převahu a držení míče ze strany Dukly. To se do šancí nedostávala, přesto těsně před půli ze standardní situace vyrovnala. Berger ve 40. minutě rozehrál rohový kop z pravé strany a ve vápně stál na zadní tyči trestuhodně osamocený Polom, který svou hlavičkou vyrovnal stav utkání – 1:1. Strhnout vedení zpět na jihlavskou stranu mohl ve 42. minutě Tlustý, který hlavičkoval po standardní situaci zahrávané Šulkem. Jeho pokus se ale mezi tři tyče nevešel.

Úvod druhého dějství přinesl vyrovnanou hru, při níž si však domácí obrana vybrala v 53. minutě slabší chvilku. Berger dostal prostor ke střílenému přízemnímu centru z pravého křídla, který si na přední tyči našel Čajič a z malého vápna propasíroval míč za zády Hanuše – 1:2. Čtyři minuty poté mohl po přistrčení Šuleka vyrovnat Mešanović, ale tváří tvář Radovi neuspěl. V 62. minutě Mešanović pěkně přihrál Kučerovi, který vyslal parádní ránu, která se ale nevešla se mezi tři tyče. Výhru hostů nepojistil aktivní Čajič, protože v 72. minutě svůj brejk zakončil pouze nepřesnou ranou. V 75. minutě dostal dlouhou přihrávku střídající Harba, na prsa si jí zpracoval, otočil se a vystřelil, jeho utěšený projektil však šel vedle Radovy brány. Vysočina se v poslední desetiminutovce nadechla k mohutnému tlaku, což dokumentovala řada situací před hostující brankou. V 83. minutě dostal Kliment dlouhou přihrávku, doběhl s balónem až k vápnu, kde svým centrem našel Fulneka, který se pokusil vystřelit, ale trefil prvního bránícího hráče. V 85. minutě Fulnek na levé straně dostal přihrávku, seběhnul si na střed, vystřelil a Rada musel jeho pokus vyrážet. V 87. minutě vrátil rohový kop do vápna Šulek a Harba měl na hlavě alespoň vyrovnání. Jenže trknul těsně vedle tyče. Tlak domácího celku byl marný. Ani na sedmý pokus Vysočina na domácí půdě proti Dukle Praha neuspěla. Dokonce se musela smířit s nepříjemnou prohrou, která sice neodpovídala dění na hřišti, ale takový už je fotbal.

Hráči zápasu v utkání proti Dukle Praha byli vyhlášeni Adam Jánoš a Aldin Čajić. Výsledky hlasování za FC Vysočina: 1. Adam Jánoš 23%, 2. Matěj Hybš 14%, 3. Muris Mešanović 14%, 4. Haris Harba 9%, 5. Peter Šulek 7%, 6. Tomáš Kučera 7%, 7. Petr Tlustý 7%, 8. Jiří Krejčí 7%, 9. Lukáš Vaculík 5%, 10. Jakub Fulnek 5%, 11. Jan Hanuš 2%, 12. Tomáš Marek 2%.