01.10.2021, Zuzana Michalková

Táborsko odjíždí z Vysočiny s prázdnou

Táborsko odjíždí z Vysočiny s prázdnou10. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v Jihlavě minulostí. Domácí vedli po 1. poločase 2:0 díky trefám Filipa Vedrala a Karla Pojezného. Drama vnesl do hry v 52. minutě proměněnou penaltou Muhamed Tijani. Hosté se hnali za vyrovnáním, ale nebylo jim přáno. Právě naopak - doplatili na svou špatnou disciplínu, duel dohrávali v devíti hráčích. Skóre na konečných 3:1 uzavřel ve 4. minutě nastavení Lukáš Fila.

10.kolo, pátek 1.10.2021, 18:00
3:1
(2:0)
TáborskoTáborsko

Gól: 16. Vedral, 29. Pojezný, 90+4. Fila – 52. Mu. Tijani (pen.)
ČK: 78. Holiš, 90+2. Mu. Tijani
ŽK: 50. Křišťál, 59. Araujo-Wilson - 54. Rafa, 59. Tusjak, 60. Holiš, 69. Boula, 87. Mu. Tijani
Rozhodčí: Radina – Šimáček, Líkař
Diváci: 433
FC Vysočina: Vejmola – T. Svoboda, T. Vlček, Pojezný, Křišťál – Křivánek (87. Fila), Tureček, Lacko (C), Selnar (87. Peřina) – Araujo-Wilson (75. Arroyo), Vedral (80. Zoubele) Náhradníci: Jágrik – Zoubele, Fila, Shudeiwa, Arroyo, Peřina, Štefánek
Táborsko: Pecháček – Navrátil (C), Tusjak, Holiš, S. Almeida – P. Plachý (80. Vozihnoj), Icha (68. Drozd), Boula, Kopečný (80. Havrda) – Mu. Tijani, Provazník (42. Rafa) Náhradníci: Zadražil – Rydval, Havrda, Lazarčik, Drozd, Vozihnoj, Rafa

Oba týmy se před utkáním pohybovaly ve středu tabulky. Blíže k postupovým příčkám měli ale jednoznačně hosté, kteří na třetí Varnsdorf před zápasem ztráceli jen bod. K další výhře jim měl pomoci mimo jiné v dobré formě hrající Tijani, který nechyběl v základu ani tentokrát.

Zápas začal vlažně, když po čtvrthodině ani jeden tým neevidoval jakoukoliv střelu. Ofenzivní nečinnost ale přímo protrhla v 16. minutě Jihlava, když se trefil Filip Vedral. Domácí obránce si naskočil na centr Jakuba Selnara a poslal hlavou míč do brány. Ve 27. minutě vyslal z hranice vápna dělovku Matúš Lacko. Jeho rána však šla doprostřed a Šimon Pecháček ji zkrotil. Za pár okamžiků ovšem už gólman hostů kapituloval. Selnar rozehrál přímý kop na Pojezného, kterému nedělalo problém uklidit míč k levé tyči.

Hosté do druhé půle vstoupili daleko lépe než domácí. V 52. minutě se prosadil Tijani, který z pokutového kopu potrestal předchozí faul jihlavského Vojtěcha Křišťála. Po gólu Táborsko ožilo a začalo Jihlavu tlačit. Jihočeši však přidali také na agresivitě a kolem 60. minuty dostali dva jejich hráči krátce po sobě žlutou kartu. To se ukázalo jako klíčové, protože jeden z potrestaných, Roman Holiš, dostal o necelých 20 minut později i druhou kartu a pohřbil tak naděje svého týmu na bodový zisk. Deset minut před koncem mohl zápas rozhodnout ve prospěch domácích Luis Arroyo, ale jeho střela jen proletěla vedle tyčky. Domácí už pak hráli na jistotu a Táborsko se k ničemu nedostalo. V nastavení navíc inkasoval druhou žlutou kartu také Tijani. Poslední hřebíček do rakve hostů zatloukla Jihlava hned poté, když se gólově prosadil Lukáš Fila.

Modrožlutí tak doma vybojovali druhou výhru v sezoně. O triumf budou usilovat i v dalším klání celků ze středu tabulky 16. října na hřišti Prostějova. Táborsko potvrdilo, že s Vysočinou si dlouhodobě neví rady. Zapomenout na prohru bude chtít o den později doma proti Líšni.

10.kolo | FC Vysočina - Táborsko | 3:1
24.kolo | Táborsko - FC Vysočina | 1:1