17.04.2022, Redakce

Penaltu vstřelil Tijany Belaid

Penaltu vstřelil Tijany BelaidVysočina cestovala v neděli 17. dubna do Tábora. V utkání šla do vedení, když v 18. minutě proměnil pokutový kop Belaid. Za domácí srovnal Navrátil. V závěru utkání nebyl FC Vysočina uznán gól. V tabulce FORTUNUA:NÁRODNÍ LIGY jsme po remíze s FC MAS Táborsko s jednatřiceti body na devátém místě.

TáborskoTáborsko
24.kolo, neděle 17.4.2022, 15:00
1:1
(0:1)

Branky: 65. Navrátil – 18. Belaid (pen.).
ŽK: 26. Tijani, 90. Javorek.
ČK: 83. Tusjak.
Rozhodčí: Kotala – Dresler, Žurovec.
Diváci: 650
Táborsko: Zadražil – Plachý, Navrátil (C), Mezera, Tusjak – Liepa (57. Krch), Javorek – Vozihnoj (90+1. Šplíchal), Mach, Provazník (76. Kosek) – Tijani Náhradníci: Janáček – Krch, Šplíchal, Kosek, Robakidze
FC Vysočina: Vejmola – Křišťál, Vlček, Krčík, Svoboda – Tureček, Belaid (75. Arroyo) – Selnar (66. Peřina), Křivánek (66. Fila), Lacko (C) – Vedral (75. Tall). Náhradníci: Jágrik – Peřina, Shudeiwa, Písačka, Fila, Arroyo, Tall

„Ačkoliv jsme rádi za každý bod, dnes cítíme, že jsme spíše dva body ztratili," tak hodnotí dnešní utkání FC Vysočina proti FC Táborsko hlavní trenér Jihlavy Jan Kameník.

Kouč Vysočiny tak naráží především na závěr duelu za stavu 1:1. V třiosmdesáté minutě dostal červenou kartu táborský Luboš Tusjak. Obránce domácích zatahal za dres prchajícího Talla a sudí Kotala s ním neměl slitování. V nastavení Jihlavě nebyl uznán gól. Po velkém zmatku před brankou domácích gól do brány padl, avšak předtím Vysočina faulovala, gól uznán nebyl a rozhodčí odpískal konec zápasu. „Je obtížné to pro mne vyhodnotit, z mého pohledu to bylo velice daleko, asi šedesát metrů, takže pokud situaci neuvidím znovu na videu, těžko se mohu vyjadřovat k tomu, jestli to byl faul nebo nebyl, je to škoda, dostali jsme se k zakončení, dali branku a ta nebyla uznána," okomentoval ze svého pohledu kouč Vysočiny.

Co se týče začátku hry, byla Jihlava podle Kameníka týmem, který více držel míč, více kombinovala navzdory tomu, že měl soupeř v defenzivě o něco vyšší postavení. Nakonec Vysočina dokázala dostat míč za obranu od Tijany Belaida. Radek Křivánek byl v útoku faulovaný. Belaid poslal táborského gólmana na opačnou stranu a penaltu v osmnácté minutě proměnil.

Za stavu 0:1 pak nastalo pár drobných gólových šancí pro Jihlavu. „Skóre jsme mohli navýšit, ale nestalo se, soupeř hrozil nakopávanými balóny do naší obrany a následným sběrem odražených míčů, ale tam naše defenziva pracovala dobře," uzavřel první poločas kouč Vysočiny Jan Kameník.

Ve druhé půlce začali být táborští o něco více aktivnější. „Bránili jsme se a byli jsme pod tlakem, nicméně jsme situaci přečkali a snažili jsme se v ofenzívě jít dál za druhým gólem, což se nám nedařilo a soupeř si vynutil rohový kop, který jsme si nepohlídali," popsal dorovnání skóre trenér Kameník. Kapitán Táborska Jakub Navrátil vyrovnal v šedesáté páté minutě na 1:1 ze své oblíbené pozice. Hrající legenda Táborska si naskočila na vysoký míč a umístila balon mimo Vejmolův dosah.

Touha po třech bodech byla po zbytek zápasu na obou stranách hřiště stejná. „Jak soupeř, tak i my jsme chtěli vítězství strhnout na svoji stranu, jak už jsem řekl, cítíme to tak, že jsme dva body ztratili," uzavřel kouč Jihlavy.

10.kolo | FC Vysočina - Táborsko | 3:1
24.kolo | Táborsko - FC Vysočina | 1:1