30.07.2022, Miroslav Fuks

Vysočina do nového ročníku vstoupila skvěle – výhrou ve Vlašimi!

Vysočina do nového ročníku vstoupila skvěle – výhrou ve Vlašimi!První tým FC Vysočina v sedmi letních duelech marně čekal na vítězství, ovšem do nového ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vstoupil tím nejlepším způsobem – vítězstvím ve Vlašimi 0:2 (0:2)! O velmi cenných bodech ze stadiónu druhého celku loňského ročníku rozhodl dvěma přesnými zásahy Jakub Selnar.

Diváci: 490
Vlašim: Vágner – Hošek, Lehoczki (88. Lehovec), Heppner (46. Halinský), Breda – Horský, Zinhasović (78. Onije), Langhamer (78. Janda), Suchan, Rigo – Toula (46. Solomon). Náhradníci: Kolář – Šimeček.
FC Vysočina: Jágrik – Křišťál, Vedral, Gabriel, Svoboda – Tureček, Lacko – Ogiomade (63. Křivánek), Fila (63. Zoubele), Selnar (82. Shudeiwa) – Araujo-Wilson (71. Tall). Náhradníci: Soukup – Irodotos, Vítek.
Stanice TV prenosu: záznam

Kouč Jan Kameník oproti generálce v Brně do základní sestavy nenasadil Peřinu a Zoubeleho, místo nichž nastoupili Svoboda a Fila.

Favorizovaní domácí, kteří v uplynulém ročníku F:NL v baráži neúspěšně usilovali o postup do nejvyšší soutěže, vážně zahrozili hned po třiceti sekundách. Po přízemní nahrávce z pravého křídla zakončoval pohotově Toula, ale Jágrik jeho pokus dokázal vystihnout a neujaly se ani následné vlašimské snahy o dorážku. Vyrovnané bojovné utkání nakopla 18. minuta, kdy Vlašim hrubě chybovala po Křišťálově autu z jihlavské poloviny. Míč totiž šikovně za záda obránce prodloužil Araujo-Wilson na sprintujícího mladíka Filu, jenž od půlky hřiště běžel sám na gólmana Vágnera. Ještě před ním nahrál lépe postavenému Selnarovi, který do odkryté branky neměl problém otevřít skóre duelu – 0:1. Vysočina poté byla nebezpečnějším celkem. Hrozila z rychlých kontrů i standardních situací, což podtrhla 41. minuta. Jihlavský brejk skončil faulem na Araujo-Wilsona těsně před pokutovým územím. K balónu se postavil šikula Selnar, jenž zvolil překvapivou přízemní střelu pod vyskakující Vlašimskou zeď. Kulatý nesmysl zapadl přesně k pravé tyči – 0:2! Minutu před půlí mohl hlavou snížit exjihlavský Breda, ale Jágrik si s jeho pokusem na přední tyč lehce poradil.

Vlašim do druhého dějství vstoupila dle očekávání aktivně, ovšem byla to Vysočina, kdo mohl skórovat. V 53. minutě potáhl brejk Ogiomade, vystřelil a brankář Vágner míč jen vyrazil do míst, kde stál Araujo-Wilson. Radost hostujícímu útočníkovi pokazil Zinhasovič, který míč vykopl a zachránil domácí od další pohromy. V 67. minutě Vlašim sahala po vyrovnání. John odcentroval na Suchana, který vypálil z první a čisté konto Jihlavě zachránil Gabriel! Míč zůstal ve hře a Rigo po centru zleva v dobré pozici pálil těsně vedle levé tyče Jágrikovy branky. V defenzívě domácích přibývalo okýnek, což byla voda pro jihlavské kontry. V 72. minutě se do šance prodral nový hráč na hřišti Tall, ale jeho prudká rána letěla těsně vedle Vágnerovy branky. Chvíli poté si domácí gólman poradil se střelou Křivánka z úhlu. Tentýž střídající hráč mohl definitivně rozhodnout v 86. minutě, ovšem rybičkou trefil pouze tyč, od níž se balón odrazil do druhé tyče! V první minutě nastavení na druhé straně neuspěl Suchan, kterého skvěle vychytal Jágrik. A tak cenné tři body putují na Vysočinu!