30.07.2022, Miroslav Fuks

Jan Kameník: K cennému výsledku přistupujeme s pokorou

Jan Kameník: K cennému výsledku přistupujeme s pokorouVelká spokojenost a úleva zavládla v táboře FC Vysočina po vykročení do nového ligového ročníku. Duel na horké půdě ve Vlašimi potvrdil, že výsledky v přípravě nic neznamenají. Jak duel viděli kouč Jan Kameník a též střelec obou branek Jakub Selnar?

 

„Do utkání jsme vstoupili trošku nervózně. Zpočátku nám scházela mezihra, abychom míč více udrželi na svých kopačkách. Bylo vidět, že jde o vstup do soutěže. Nicméně se nám podařilo jit do brejku po autovém vhazování na naší polovině. Dostali jsme se za obranu soupeře a Fila situaci velmi dobře vyřešil. Nezpanikařil a Selnarovi předložil ideální míč ke skórování do prázdné branky. Poté se hra z naší strany zlepšila, začali jsme lépe kombinovat. Vyústěním byla druhá branka v síti Vlašimi, když po faulu na Justina velmi chytře skóroval z přímého kopu Selnar,“ řekl k první půli kouč Jan Kameník.

Ve svém komentáři poté pokračoval: „Byli jsme si vědomí, že vedené 0:2 je ošemetné. Museli jsme být na pozoru a zároveň být nadále aktivní. Troufám si říci, že jsme ve druhém poločase byli velmi blízko třetí brance, neboť naprosté tutovky měli Araujo-Wilson a Křivánek. Navíc tam z naší strany byli další možnosti, jak skóre navýšit. Na druhou stranu je třeba říci, že i Vlašim hrozila a v závěru nás dokázala dostat pod tlak. Naštěstí jsme s vypětím všech sil dobře bránili a dvě šance domácích jsme přežili. Dosáhli jsme dobrého vstupu do soutěže, máme radost ze tří bodů, ale k výsledku přistupujeme s pokorou. Vidím velký vykřičník nad chybami v defenzívě a řešením některých situací v ofenzívě,“ upozornil kouč Vysočiny.

Vítězství je jistě o to cennější, že letní příprava vám výsledkově nevyšla, že? „Bylo vidět, že toužíme po vítězství, byli jsme „hladoví“. Letní duely, které byly většinou konfrontací s nejvyšší soutěží, jsme odehráli slušně a jsme rádi, že kluci po těchto utkáních nezpanikařili a neměli žádné pochyby. Stále jsme si jeli to svoje, věřili jsme, že výsledek přijde, a dnes jsme se dočkali odměny. Hráčům gratuluji, jak úvodní duel zvládli,“ řekl lodivod Vysočiny.

K letním výsledkům se po úvodním utkání v sezóně vrátil ofenzivní záložník Jakub Selnar: „V přípravě nešlo o výsledky. Cílem bylo vyzkoušet si konfrontaci s celky I. ligy. To účel rozhodně splnilo, měli jsme kvalitní herní vytížení a nabrali jsme zkušenosti. Dnes se to snad ukázalo, zvítězili jsme a odvedli jsme dobrou práci.“

Jak si viděl své dvě trefy? „Úvodní branka po dlouhém autu Vojty Křišťála vyplynula ze hry. Nešlo o signál. Důležité bylo, že Justin míč výborně protečoval do uličky za obránce na nabíhajícího Lukáše Filu. Ideálně mi to předložil a už nešlo netrefit. Řešení přímého kopu vyplynulo z mé domluvy s Vojtou Křišťálem a předzápasového videa. Při něm jsme si všimli, že hráči Vlašimi ve zdi vyskakují. Zkusil jsem je podstřelit a vyšlo to skvěle,“ neskrýval svoji radost dvougólový Selnar.

 
Související
Aktuálně

Omluva

Teplé pivo, chybí klobásy, nepořádek na stadionu, zvýšené vstupné, fronty, nefunkční ozvučení. To je výčet chyb, které provázely první domácí utkání FC Vysočiny. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu