28.09.2012, Jaroslav Wollmann

Vysočina doma znovu slaví důležité tři body!

Vysočina doma znovu slaví důležité tři body!Debakl proti Brnu je zapomenut! Vysočina před vyprodaným stadiónem vydřela velice důležitou výhru nad Příbramí, vrátila se tak na vítěznou vlnu a drží domácí neporazitelnost! Tým exjihlavského kouče Karola Marka srazil brzký vlastní gól po akci Jungra a ve druhé půli penalta proměněná nejlepším střelcem ligy Teclem. O drama se postaral svým snížením Trapp, ovšem Jihlava nakonec i s přispěním štěstí tři body udržela - 2:1!

9.kolo, pátek 28.9.2012, 18:00
2:1
(1:0)
PříbramPříbram

Góly: 2. Koukal (vla.), 68. Tecl (pen.) - 83. Trapp.
ŽK: Karlík - Koukal, Krbeček, Hruška
Rozhodčí: Drábek - Kordula, Pospíšil.
Diváci: 3970
FC Vysočina: Blažek - Tlustý, Rada, Šourek, Gavrić - Masopust (73. Sedláček), Karlík, Jungr (90. Kučera), Koloušek, Vaculík (87. Mešanović) - Tecl. Nahradníci: Hanuš - Gabriel, Obert, Kosak.
Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Dejmek, Koukal (69. Wágner) - Valenta (46. Kalivoda), Trapp, Pleško (46. Šlapák), Divíšek - Střihavka, Krbeček

Kouč František Komňacký v sestavě učinil jedinou a očekávanou sestavu, který vykartovaného Josla nahradil na levém beku Gavrić. Ten si odbyl premiéru v základní sestavě v Gambrinus lize. Na hrací ploše však diváci mohli pozorovat další změny v jihlavském rozestavení základní jedenáctky. Na post stopera se stáhl Rada, na pravého beka se přesunul Tlustý a střed pole v záloze čistil Karlík.

Vysočina si těžko mohla přát lepší start do utkání. Už ve druhé minutě potáhl Jungr míč po levé straně, odcentroval a balón si srazil do vlastní sítě Koukal. Vyrovnat mohl v desáté minutě v největší šanci prvního poločasu z pohledu hostů Střihavka, ale jeho hlavičku dokázal Blažek na brankové čáře zpacifikovat. Hrál je zajímavý zápas s aktivitou a bojovností na straně obou týmu, ovšem jen s minimem vyložených šancí. Domácí měli více ze hry, což dokumentoval např. ve 21. minutě Koloušek, když z levé strany centroval do vápna, na míč si naskakoval Tecl, ale možná měl přenechat na Masopusta, protože Tecl hlavičkoval v záklonu nad branku. Vysočina též v průběhu první půle zahrávala množství rohů, ale žádný z nich se neujal. Domácí tak šli do kabiny s nejtěsnějším vedením.

Do druhého dějství udělal kouč Marko v sestavě Příbrami hned dvě změny a hned se to projevilo na zvýšené aktivitě Příbrami. Byl to právě novic v sestavě Šlapák, kdo měl blízko ke skórování. Jenže centr do vápna dokázal tečovat jen mimo tyče Blažkovy brány. Hosté se tlačili do útoku, ale nedokázali vymyslet přesnou finální přihrávku. Vysočina využívala každé příležitosti k brejkům a v 64. minutě byla blízko zvýšení vedení. Po ideální přihrávce Masopusta pálil Tecl jen do břevno a následné dorážka Vaculíka skončila v síti, jenže jí předcházelo střelcovo hraní rukou. O 4 minuty později se však nejlepší střelec Gambrinus ligy dočkal. Po perfektní přihrávce Gavriće se dostal do brejku za stopery a zachoval chladnou hlavu i před gólmanem Hruškou. Volil rychlou kličku do levé strany a Hruškovi nezbylo nic jiného, než ho srazit – penalta! Sám postižený vzal zodpovědnost na sebe a bezpečně zvýšil domácí vedení – 2:0! Příbram však ve druhé půli hrála dobře a rozhodně nerezignovala. V 78. minutě ještě neuspěl Kalivoda ve výborné pozici z přímého kopu, ale v 83. minutě už se po třetím rohu Příbrami hlavičkou prosadil Trapp – 2:1. Snížil tím na rozdíl jediné branky a připomněl tak příbramskou remízu 2:2 v Jablonci, která se zrodila v závěrečných minutách. Posledních 10 minut zápasu tak bylo velmi nervózních a ve znamení tlaku hostujícího celku. Největší šanci zazdil na malém vápně osamocený Wagner, který po centru hlavičkou nedokázal míč nasměrovat do branky. Fotbalisté Příbrami tak z Jihlavy odjeli s prázdnou a jako jediní v probíhajícím soutěžním ročníku ještě nevyhráli. Navíc čekají na výhru už 15 duelů. Naopak Vysočina poskočila se ziskem skvělých 14 bodů na průběžné 5. místo tabulky!