26.09.2012, Miroslav Fuks

V pátek sehraje velkou roli podpora fanoušků!

V pátek sehraje velkou roli podpora fanoušků!Do Jihlavy se v krátké době vrací trenér, který si na Vysočině udělal dobré jméno a těšil se přízni fanoušků. Po olomouckém Romanu Pivarníkovi se v pátek na stadiónu v Jiráskově ulici představí Karol Marko a jeho aktuální svěřenci – 1.FK Příbram. V rámci 9. kola Gambrinus ligy nás tak čeká pikantní a především velice důležitý duel dvou týmů, jejichž prioritou je záchrana mezi českou fotbalovou elitou.

 

O nadcházejícím soupeři

Příbram přitom měla před startem nového ročníku vyšší ambice. Chtěla navázat na předchozí úspěšnou sezónu, během které o své záchraně rozhodla prakticky již po podzimu. Na jaře 2012 však tým trenéra Davida Vavrušky vypadl z vítězného rytmu a jeho výkony za podzimem zaostaly. Přesto představovalo konečné 9. místo a zisk 39 bodů úspěch pro Příbram.

V létě příbramský mančaft nedoznal velkých změn na straně odchodů, ovšem ztráty stoperů Hejdy a Krejčího se později ukázaly být citelné. Tým naopak posílila řada známých jmen - Kalivoda, Střihavka, Danoski, Trapp, plzeňský navrátilec Wágner, Hájovský, Šmejkal či Huňa. V závěru přestupního termínu navíc dorazil i zlínský bek Jugas. Na jména silný a kvalitní kádr však do ligy neodstartoval optimálně. Doma výrazně podlehl Liberci, prohrál na Spartě, remizoval s Mladou Boleslaví, v Teplicích a s Duklou. Se ziskem pouhých tří bodů se začala kývat židle pod trenérem Vavruškou, kterému nakonec nohy podrazilo vypadnutí v Poháru České pošty na půdě Králova Dvora.

Pro příbramské vedení byl první volbou na uprázdněný post Karol Marko. Neuvedl se však optimálně. Se svým týmem nezvládl důležitý duel se Slováckem, kterému podlehl na stadiónu U Litavky 0:1. Naopak povzbuzením pro Příbram byla remíza v Jablonci, kterou tým vydřel v posledních sedmi minutách zápasu. Cenný bod chtěla Markova družina potvrdit na svém stadiónu proti Dynamu České Budějovice, ovšem výsledkem byla už pátá remíza v tomto soutěžním ročníku. Příbram je tak jediným celkem, který čeká na vítězství v tomto soutěžním ročníku. Tato nepříznivá série navíc trvá už 14 ligových zápasů od dubnové výhry nad Jabloncem.

Před nadcházejícím soupeřem by se měli mít hráči Vysočiny na pozoru! V brance bude stát jeden z nejlepších ligových gólmanů Hruška. Stoperskou dvojici tvoří urostlí stopeři Hájovský a Dejmek. Na krajích obrany při zraněních Mišůna a Šmejkala nastupuje přeškolený útočník Krbeček a vlevo ofenzivně laděný Koukal, který před lety působil i v Jihlavě. Vyloučeno však není nasazení novice Jugase. Ve středu zálohy je klíčovým mužem Trapp, který má množství zkušeností z velkých zápasů v dresu Slavie a Plzně. Vedle něj pracuje zkušený Pleško, popř. může tvořit hru Kalivoda. Kraje zálohy přísluší bratrům Pilíkům a dalšímu talentovanému mladíkovi z příbramské líhně Marešovi. Na kraji však může hrát i Makedonec Danoski, který byl v loňském ročníku v barvách Mostu velice nebezpečný a gólový. V útoku je jedničkou Střihavka, ovšem stejně nebezpečný může být i reprezentant U-21 Wágner, anebo Šlapák, objev loňské Gambrinus ligy.

Jak to vidí trenér?

Fotbalisté Vysočiny v neděli utrpěli první porážku v tomto soutěžním ročníku a hned šlo o nepříjemný debakl 5:1. Je pro tým trenéra Františka Komňackého výhodou, že už pět dní poté hraje důležitý duel proti Příbrami? „Velkou výhodu v tom nespatřuji. Raději bych naší hře a výkonu v Brně věnoval více času a pozornosti. Takto jsme hodnocení odbyli během dvou dnů a už naplno žijeme pátečním utkáním. Jednou z mnoha povinností fotbalového profesionála je, že by se měl rychle oklepat z jakékoli porážky a získat zpět sebedůvěru tolik potřebnou pro každý zápas. Zároveň by se měl z nepodařených duelů poučit a chyby již neopakovat!“

Jihlava náleží k nejlépe střílejícím celkům ligy, zároveň však jen dva celky inkasovali více branek. Jak zlepšit defenzivní hru Vysočiny? „Vždy je prostor k tomu, něco změnit a udělat něco nového. Nyní na zlepšení defenzivní práce nejen obránců, ale i celého mužstva, intenzivně pracujeme. Věříme, že výpadek, který nás postihl v Brně, se už opakovat nebude. A to bez ohledu na to, v jakém složení nastoupíme. Připouštím totiž, že v obraně nastanou změny, s určitostí pak nebude hrát Josl. Ten stojí za 4 žluté karty a ke všemu má z utkání proti Brnu pohmožděný nárt, tudíž by pravděpodobně nestihl páteční start,“ objasnil trenér Vysočiny.

Takže je vašim cílem hrát v pátek proti Příbrami „vzadu na nulu“? „Toto je možná meta, kterou by si konečně přáli dosáhnout naši obránci a brankář. Já budu šťastný, když zvítězíme třeba 4:3. Na hráčích cítím velkou touhu po satisfakci za zápas v Brně. Všichni jsme si vědomi, že nás čeká velmi těžký a důležitý zápas. Věříme, že, podobně jako v Brně, nám budou výraznou oporou naši skvělí fanoušci,“ zdůraznil jihlavský lodivod.

Příbram zatím čeká na první výhru a má na kontě jen 5 bodů. Pohled na její kádr však rozhodně neukazuje na lehkého soupeře a nekvalitní tým? „To rozhodně ne! Příbram disponuje velmi kvalitním kádrem s řadou fotbalistů, kteří převyšují průměr Gambrinus ligy. Abychom proti pátečnímu soupeři uspěli, tak musíme podat nadstandardní, bojovný a maximálně zodpovědný výkon,“ burcuje své svěřence Komňacký.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O SOUPEŘI

právní forma: akciová společnost
vedení klubu: majitel klubu: Jaroslav Starka, ředitel klubu: Petr Větrovský, viceprezident: Vlastimil Spěvák, technický ředitel: Marcel Mácha
adresa: Stadion Na Litavce, Lazec 60, 261 02 Příbram IV
tel.: 318 626 173, 318 620 023
e-mail: info@fkpribram.cz
internet: www.fkpribram.cz
klubové barvy: zelená a černá
kapacita stadiónu: 9.100 k sezení
B-tým: ČFL
mládežnické celky: 12

POHLED DO HISTORIE

Názvy klubu: ATK (1948-52), ÚDA Praha (1953-55), Dukla Praha (1956-90), FC Dukla Praha (1990-93), FK Dukla Praha (1994-95), Dukla Praha a.s. (1995-97), FC Dukla a.s. (1997-98), FC Dukla Příbram a.s. (1998-2000), FC Marila Příbram a.s.(2000-02), FK Marila Příbram a.s. (2002), 1.FK PŘÍBRAM a. s. (2008)

Úspěchy: semifinále PMEZ 1966/67, semifinále PVP 1985/86, 11x mistr ligy, 4x vítěz Českého poháru, 8x vítěz Československého poháru

Účast v soutěžích po sloučení FC Příbram a FC Dukla Praha v roce 1996:
I. liga: 1997 - 2007
II. liga: 1996/97 (postup z 1. místa), 2007/08

Český pohár: 1997 (finále)

VZÁJEMNÁ BILANCE

Vzájemná bilance: 4 utkání  1 – 0 – 3  5 : 10

Ze vzájemných zápasů:

II. liga – jaro 08: FC Vysočina Jihlava - FK Marila Příbram  2:0 (1:0)
Góly: 17. Faldyna, 48. Gabriel
VYS: Šimon - Sláma, Tlustý, Gába, Cihlář - Veselý (44. Gabriel), Schneider, Hušbauer, Dupal (81. Böhm) - Rabušic (63. Vácha), Faldyna. PŘÍ: Hruška - Mišun, Penc (75. J. Štochl), Huňa, Mácha - Kalabiška, Nechvátal (85. Jirouš), Pilík (69. Šindelář), Tarczal - Nohýnek, M. Štochl.

II. liga - pod. 07: FK Marila Příbram - FC Vysočina Jihlava  5:1 (1:0)
Góly: 68., 74. a 78. Huňa, 13. Šindelář, 82. Tarczal - 88. Gebre Selassie
PŘÍ: Hruška - Pleško, Navrátil, Penc (77. Plašil), Nohýnek – Šindelář (66. Pilík), Nechvátal, Tarczal, Hloušek (82. Milutinovič) - Huňa, Klesa. VYS: Tulis - Bartoš, Šedivý (76. Cihlář), Suchý, Vepřek – Veselý (68. Bayer), Lovětínský, Gebre Selassie, Mezlík - Simr, Faldyna (56. Rabušic).

Gambrinus – jaro 06: FK Marila Příbram - FC Vysočina Jihlava 2:0 (1:0)
Góly: 40. Mendy, 90. Frejlach
PŔÍ: Pařízek - Hašek, Navrátil, Formánek, Penner - Stracený (89. Frejlach), Koloušek, Riegel, Čupr - Mendy (90. Vošahlík), Huňa (61. Klesa). VYS: Vorel – Demeter (62. Bartoš), Šourek, Kadlec, Liška – Veselý (73. Vácha), Vladyka, Zúbek, Lovětínský, Malínek – Kaplan (73. Perniš).

Pravděpodobná sestava: Hruška - Krbeček  Dejmek  Hájovský  Koukal - Mareš  Trapp  Pleško  P.Pilík - Střihavka  Wágner.

Trenér: Karol Marko

Střelci: 3 – Trapp, 1 – Dejmek, Střihavka, Krbeček.

ZMĚNY V KÁDRU

Příchody: Kalivoda (přestup FK Viktoria Žižkov), Střihavka (přestup MŠK Žilina/SK), Danoski (přestup FK Baník Most), Trapp a Wágner (host. FC Viktoria Plzeň), Hájovský (přestup FC Viktoria Plzeň), Šmejkal (přestup FC Baník Ostrava), Dejmek host. FC Slovan Liberec), Huňa konec host.FK Baník Most), Kvída (konec host. FK Bohemians Praha), Jugas (host. FC Fastav Zlín).

Odchody: Hejda (konec host. AC Sparta Praha), Krejčí (přestup Pécsi MFC/MAĎ), Ricka (přestup FK Viktoria Žižkov), Macháček a Kraus (host. FC Graffin Vlašim), Bernardo (konec smlouvy)

 
Související
Aktuálně

Filip Vedral: Čtvrté místo představuje velkou motivaci pro jarní část

Stoper Filip Vedral byl fanoušky a návštěvníky klubového webu zvolen nejlepším fotbalistou FC Vysočina za podzim 2023. Zvítězil s minimálním náskokem šesti bodů na zkušeného středopolaře Matúše Lacka, třetí pozici obsadil český reprezentant U20 a nejlepší střelec FCV – křídelník Lukáš Fila. S kapitánem týmu vám samozřejmě rádi přinášíme rozhovor. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu