08.11.2019, Redakce

Vysočina se s domácím podzimem rozloučila výhrou

Vysočina se s domácím podzimem rozloučila výhrouVysočina zvítězila i v posledním osmém utkání podzimu! I proti Vlašimi se jí střelecky dařilo, od začátku šla za tříbodovým ziskem a tentokrát fanoušky ušetřila nervózní koncovky zápasu. Po zásluze zvítězila 4:1 (2:0), když dvakrát skóroval Tomáš Smejkal a po jedné brance přidali Lukáš Zoubele a Petr Tlustý. Za hosty snižoval na 3:1 Janda.

15.kolo, pátek 8.11.2019, 18:00, sestřih
4:1
(2:0)
VlašimVlašim

Góly: 14. Zoubele, 22. Smejkal, 53. Tlustý, 76. Smejkal – 74. Janda.
ŽK: 42. Lacko – 26. P. Pilík.
Rozhodčí: Berka – Poživil, Lakomý.
Diváci: 1029
FC Vysočina: Vejmola – Mikuš, Tlustý, Vedral, Javůrek (85. Svoboda) – Vaculík, Lacko – Zoubele, Fortelný, Smejkal (82. Koubek) - Rezek (71. Novotný). Náhradníci: Veselý – Pojezný, Pavlík, Ritter.
Vlašim: Bačkovský – Mil. Kadlec, J. Štochl, Broukal, P. Pilík (46. V. Svoboda) – Janda, P. Breda, Januška, Blecha (59. Průcha) – P. Plachý, Fotr (63. A. Jakubov)

Kouč Radim Kučera v sestavě učinil tři změny oproti duelu s Pardubicemi, když místo Tijaniho, Novotného a Jawa nastoupili Vedral, Mikuš a Rezek.

Vysočina od prvních minut dokazovala, že jde za tříbodovým ziskem. Už ve 2. minutě Vaculíkův roh prodlužoval hlavou na přední tyči Lacko, ale zadní tyč minul. V 7. minutě měl velkou šanci po utěšené kombinaci Smejkal, ale z první uvnitř vápna napálil jen spojnici! Domácí šli do zaslouženého vedení ve 14. minutě, kdy po rychlém kontru zprava odcentroval Smejkal a Zoubele se z malého vápna nemýlil – 1:0! O dvě minuty později se Smejkal znovu dostal k zakončení, ale samostatný nájezd neproměnil, Bačkovský jeho střelu vytěsnil na roh. A člen širšího kádru reprezentace U21 neuspěl ani o další dvě minutky, to však jeho šance nebyla tak výrazná a opět skončila na rohu. Aktivní Smejkal se však dočkal! Ve 22. minutě se k němu dostala přihrávka na malé vápno a neměl problém zvýšit na 2:0! V 29. minutě se poprvé zapotil Vejmola, když nepříjemnou ránu Janušky vyrazil jen před sebe a nebezpečí hasili jeho spoluhráči. V téže minutě na druhé straně se do balónu za vápnem krásně položil Fortelný, ale Bačkovský jeho ránu vyrazil nad břevno. Ve 42. minutě ještě zahrozili hosté po standardní situaci Janušky, kdy se k hlavičce dostal Plachý, ale branku netrefil.

Tolik potřebné uklidnění v podobě třetí branky přišlo hned zkraje druhého dějství. V 53. minutě si na rohový kop Vaculíka naběhl Tlustý, který využil volného prostoru na malém vápně a kulatý nesmysl dopravil do sítě – 3:0! Vzápětí měl obrovskou šanci Zoubele, když se sám ocitl na malém vápně a dostala se k němu odražená střela Rezka. Zkušený ofenzivní záložník však míč z první netrefil dobře a skončil vysoko nad. V 57. minutě po pravém křídle unikl Smejkal a na penaltu předložil míč Fortelnému, ale ani on se s koncovkou nepotkal, neboť trefil záda Zoubeleho. A talentovaný záložník neuspěl ani při hlavičkovém pokusu po centru Mikuše – Bačkovský míč bez potíží skryl v rukavicích. V 62. minutě se do vápna dostal Janda, ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil. V 71. minutě se neujala střela Rezka po vybídnutí Lacka. V 74. minutě hosté snížili na 1:4, když Janda převzal míč po rychlém kontru, zasekl si jej ve vápně a zadní tyči skóroval. Dvoubrankový odstup netrval dlouho, neboť v 76 minutě rohový kop Vaculíka propadl ke Smejkalovi, jenž vypálil skákavou střelu, při níž Bačkovský neměl zcela čisté svědomí – 4:1! V 82. minutě si na přihrávku Zoubeleho naběhl Koubek, ale tísněn obránci nevypálil dostatečně přesně a Bačkovský střelu chytil. Když v 90. minutě nebyla zužitkována hlavička vlašimského Průchy, skončil duel zaslouženou výhrou Vysočiny v poměru 4:1!

15.kolo | FC Vysočina - Vlašim | 4:1
29.kolo | Vlašim - FC Vysočina | 2:3