11.07.2020, Miroslav Fuks

Vysočina veze z Vlašimi po dramatickém průběhu tři body!

Vysočina veze z Vlašimi po dramatickém průběhu tři body!Vysočina po dramatickém průběhu zvítězila na stadiónu velmi dobře hrající Vlašimi a i v pátém utkání zde udržela svoji neporazitelnost. Jihlavský tým šel v ofenzivní partii do vedení díky trefě Stanislava Klobásy, ale domácí v rozmezí 40. a 54. minuty duel dokázali otočit. Jenže Rajmund Mikuš hned z rozehrávky vyrovnal a Luis Arroyo v 77. minutě vstřelil rozhodující branku utkání – 2:3 (1:1). V zápase se zaskvěl hostující gólman Michal Lancman, jenž ve 27. minutě zneškodnil penaltu.

Diváci: 542
Vlašim: Řehák – D. Hašek, J. Štochl, Broukal, Mil. Kadlec – Záviška (65. Diamé), Janda (57. Průcha), Blecha, P. Breda (78. Frizoni) – V. Svoboda, Vrána.
FC Vysočina: Lancman – Svoboda, Křišťál, Pojezný, Novotný - Fortelný (57. Ritter), Lacko - Mikuš (88. Javůrek), Smejkal (77. Koubek), Rezek (57. Arroyo) - Klobása (57. Zoubele). Náhradníci: Veselý – Diouf.

Kouč Radim Kučera učinil jednu změny oproti utkání s Prostějovem, když místo Zoubeleho nastoupil Rezek.

Od začátku se hrál zajímavý ofenzivní fotbal. Úvodní střely zápasu zablokovali obránci, ovšem ve 4. minutě Křišťálovi moc nechybělo k tomu, aby zaznamenal svoji premiérovou ligovou branku. Po rohovém kopu však jeho hlavička skončila těsně nad břevnem. O dvě minuty později však Vysočina šla do vedení! Kanonýr Klobása dostal ideálně míč mezi obránce a i přes snahu Štochla nakonec dokázal krásnou střelou do růžku překonat Řeháka – 0:1! V 11. minutě mohli v nadějné pozici zakončovat Záviška nebo Vrána, ovšem jejich nedohoda vedla jen k rohovému kopu. Ve 14. minutě rychlá akce Jihlavy skončila střelou Rezka, kterou Řehák vyrazil. Vlašim chtěla potvrdit své výborné výsledky posledních kol a snažila se o vyrovnání. V 15. minutě měl po centru Závišky obrovskou šanci na hlavě Janda, ale branku minul. O pět minut později Záviškova rána zpoza vápna trefila břevno jihlavské branky! Na druhé straně skončila šance FCV ránou Smejkala nad břevno. Ve 25. minutě letěla parádní Mikušova střela pod břevno, ale domácí gólman byl skvělým zákrokem proti. Ve 27. minutě se zaskvěl i Lancman, který skokem k tyči zneškodnil Jandou zahrávanou penaltu po faulu na Svobodu! V 33. minutě se po pasu za obranu do další šance řítil Mikuš, ale nastřelil jen Řeháka. V 35. minutě se do další velké šance dostal domácí kapitán Janda, před nímž zívala volná branka, ovšem kulatý nesmysl poslal mimo tři tyče. O pět minut později se už Vlašim zaslouženého vyrovnání dočkala, když její hráči využili jihlavské ztráty míče a rychlou akci zakončil na zadní tyči přesně Vrána – 1:1. A takto vypadal i poločasový stav.

Vysočina do druhého dějství vyběhla aktivně, ale do vedení šla v 54. minutě Vlašim. Janda v koncovce opět neuspěl, ale odražený balón podél gólmana dorazil do sítě Kadlec – 2:1. Ofenzivní partie však pokračovala a Vysočina o minutu později dokázala vyrovnat, když hned po rozehrávce svoji střeleckou smůlu protrhl Mikuš – 2:2! V 63. minutě, poté se nastoupilo hned pět nových hráčů, zahrávali hosté standardku ze zajímavé pozice, při níž však byla Arroyova střela zablokovaná a následný pokus Smejkala letěl nad branku. Vysočina si nadále udržovala aktivitu, což dokumentovala střela Lacka na bránu, která však břevno vysoko přeletěla. V 74. minutě o sobě dali vědět i domácí, když mimo tři tyče pálil Štochl. V 77. minutě znovu zavládla radost na straně FCV, když chybnou vlašimskou rozehrávku využil Arroyo a i pod tlakem obránce dokázal přesně zakončit – 2:3! Atraktivní fotbalová podívaná však nebyla u konce. V 82. minutě mohl hlavou rozhodnout Koubek, ale Řehák si připsal další výtečný zákrok. O minutu později jej po rohovém kopu zachránila tyčka. V 85. minutě se k přímáku postavil domácí Frizoni, ale Lancman jeho střelu dokázal vyrazit na roh. V 90. minutě mladík v hostující brance pokryl i nedůraznou hlavičku Vrány. Když tentýž domácí útočník neuspěl v posledním utkání zápasu, putovaly cenné body na Vysočinu!

15.kolo | FC Vysočina - Vlašim | 4:1
29.kolo | Vlašim - FC Vysočina | 2:3