09.11.2018, Miroslav Fuks

Vysočina se s podzimem i koučem rozloučila nejlepším způsobem

Vysočina se s podzimem i koučem rozloučila nejlepším způsobemLoučení FC Vysočina s úspěšným podzimem i odcházejícím se koučem Martinem Svědíkem se vydařilo. Jihlavský tým šel příjemnému večeru naproti zlepšeným výkonem a velice mu pomohl produktivní Lukáš Zoubele, který domácí v závěru první půle poslal do dvoubrankového vedení. Když v 58. minutě přesně hlavičkoval Petr Tlustý, bylo o vítězi rozhodnuto. Konečnému skóre 4:1 poté ještě přispěli penaltový exekutor Lukáš Vaculík a za hosty Dominik Šup.

15.kolo, pátek 9.11.2018, 18:00, sestřih
4:1
(2:0)
Ústí nad LabemÚstí nad Labem

Góly: 40. Zoubele, 41. Zoubele, 58. Tlustý, 88. Vaculík (pen.) – 63. Šup.
ŽK: 51. Šlein, 74. Štěpánek – 66. R. Dvořák
Rozhodčí: Váňa – Arnošt, Boček
Diváci: 1139
FC Vysočina: Vejmola – Vaculík, Štěpánek, Tlustý (88. Vedral), Preisler – Levin, Šlein – Fulnek, Zoubele (55. Machuča), Novotný – Klíma (78. Klobása). Náhradníci: Vízek – Hykel, Šefčík, Šumský.
Ústí nad Labem: Tvrdoň – Strada (55. Procházka), Kingue, Pimpara (74. Richter), Bílek – Peterka – Krátký, Dvořák, Drame (55. Matějka), Nágl – Šup. Náhradníci: Lindr – Chodora, Hudec, Výborný.

Kouč Martin Svědík oproti utkání s Českými Budějovicemi sáhl hned ke třem změnám, když místo Vízka, Machuči a Šefčíka nastupili Vejmola, Vaculík a Šlein.

První nebezpečnou střelu zápasu vyslal v 8. minutě Šup, který chtěl  střelou na vzdálenější tyč překvapit gólmana Vejmolu, ale jeho střela nebyla přesná. O dvě minuty později unikl po pravém křídle Fulnek a našel ve vápně Zoubeleho, který však z první vysoko přestřelil. V 17. minutě vystřelil aktivní Fulnek z hranice vápna, ale branku těsně minul. O tři minuty později ve vápně z otočky zakončoval Šup a Vejmola musel na zem, aby jeho střelu chytil. V 26. minutě se znovu zastřeloval Zoubele, jehož přízemní střelu Tvrdoň chytil. To hosté měli o minutu později větší šanci, když Nágl poslal projektil na Vejmolu, který míč vyrazil před sebe. K dorážce se dostal Dvořák, ale ten míč poslal nad bránu. Ve 40. minutě přišla první velká chvíle domácího kanonýra Lukáše Zoubeleho. Po vydařené kombinaci na levé straně a centru Preislera si našel míč na zadní tyči. Jeho hlavičku Tvrdoň dokázal vyrazit, ale na dorážku z bezprostřední blízkosti už byl krátký – 1:0. Za pouhou minutu chyboval v rozehrávce hostující kapitán Peterka, o míč ho obral Fulnek a upaloval směrem k brance. Před vápnem uvolnil nabíhajícího Zoubeleho, jenž si pohrál s obránci a nekompromisně skóroval pod břevno – 2:0.

V 52. minutě Vejmolu málem překvapil dalekonosným přímým kopem Dvořák. Naštěstí domácí gólman míč dokázal zpod břevna vytáhnout včas na rohový kop. Pomine-li neúspěšný rychlý brejk Fulneka, který domácí křídelník špatně vyřešil, dokázala Vysočina zvýšit na 3:0 z první nebezpečné situace druhého dějství. Rohový kop v podání Levina v 58. minutě hlavou přesně usměrnil do sítě Tlustý! Hosté však o pět minut později dokázali snížit a po dlouhotrvajícím půstu konečně dokázali skórovat na půdě soupeře. Povedenou hlavičkou překonal gólmana Vejmolu útočník Śup. V 68. minutě se Tlustého pokusil napodobit Štěpánek, ale jeho hlavička neměla potřebné parametry. Obdobně se vedlo v 70. minutě Machučovi po centru Vaculíka z pravé strany. Vzápětí domácím fanoušků zatrnulo, když se ke střele uvolnil Dvořák, ale uvnitř vápna pálil vysoko nad. V 73. minutě se po Novotného centru prodral k hlavičce Štěpánek, ale gólman Tvrdoň se zaskočit nenechal. V 83. minutě se k hlavičce znovu tlačil Štěpánek, ale ani tentokrát nedokázal Levinův centr poslat do sítě. V 87. minutě chyboval Nágl, jenž ve vápně fauloval Machuču. K penaltě se postavil osvědčený exekutor Vaculík, nemýlil se a upravil skóre na konečných 4:1!

15.kolo | FC Vysočina - Ústí nad Labem | 4:1
29.kolo | Ústí nad Labem - FC Vysočina | 2:3