23.05.2009, Miroslav Fuks

Vysočina se v Sokolově probudila do zlého snu

Vysočina se v Sokolově probudila do zlého snuOstuda. Katastrofa. Zklamání. Potupa. Jistě by se však našla i řada dalších příměrů k výkonu a výsledku FC Vysočina v Sokolově. Jihlavští fotbalisté k dopolednímu výkopu na zápas Čech vyrazili v předstihu, ovšem prvních deset minut na hřišti doslova prospali. Už v 9. minutě nepochopitelně prohrávali 3:0 a nakonec si domů po trapném výkonu odvezli „rukavici“. Jejich jarní bilance spíše než boj o postup představuje klopýtání za záchranou.

Diváci: 1550
Sokolov: Ilizi - Kaplan, Hrabáč, Knakal, Čupr - Podrazký (85. Hanzlík), Čada, Pilař, Vaněček (77. Habai) - Jirouš (69. Javorský), Duchnič.
FC Vysočina: Vojáček - Gabriel, Kadlec, Tlustý, Vepřek - Štohanzl, Urban (57. Lovětínský), Karlík, Vyskočil (21. Gába) - Faldyna (46. Simr), Vydra.

Kouč Karol Marko dal důvěru prakticky totožné sestavě, jako doma proti Bohemians. Pouze místo Lovětínského se po karetním trestu vrátil do základní sestavy Štohanzl.
Dění na hřišti během úvodních deseti minut však asi nemohl uvěřit. Už v 1. minutě byl Pilař byl faulován zezadu a result rozhodčího byl jasný – penalta! V ní se nejlepší střelec ligy Jirouš nemýlil a střelou do šibenice poslal Sokolov do vedení. Ve 4. minutě mohl po centru z levé strany vyrovnat Štohanzl, ale z hranice vápna přestřelil. A v 5. minutě to bylo 2:0. Baník předvedl nádhernou souhru. Duchnič vybojoval téměř ztracený balón a Vaněček poslal nadýchaný centr na volného Čadu, který rozvlnil síť za Vojáčkem podruhé. Baník však byl nadále při chuti. V 8. minutě Pilař lehounce pronikl jihlavskou defenzívou a jeho střela po zemi jen těsně minula levou tyčku! Hosté byli zralí na ručník, což potvrdili vzápětí. Čupr stříleným centrem našel na zadní tyči Podrazského, který akrobaticky uklidil míč za záda Vojáčka – 3:0. Po necelých deseti minutách tak prakticky bylo o vítězi duelu rozhodnuto a zbytek duelu se „dohrával“. Zdeptaná Vysočina však nadále tahala za kratší provaz.
Ve 20. minutě se Urban šikovně protáhl po levé straně do vápna, jeho střelu však Ilizi vyrazil. Ihned z protiútoku Jirouš centrem našel opět na zadní tyči Podrazkého, který z jasné pozice přestřelil branku. Ve 32. minutě měli domácí dvě gólovky během pár vteřin. Nejdříve po pravé straně pronikl do jihlavské obrany Vaněček, jehož přihrávku do branky jen o centimetry neusměrnil Jirouš. Odražený míč poslal z otočky na branku Jihlavy Duchnič a Vojáček musel vytáhnout excelentní zákrok.
Dění ve druhé půli zpestřily šance na obou stranách a především 2 góly v jihlavské síti. V 54. minutě se na levé straně uvolnil Vepřek a svým centrem našel hlavu Štohanzla, který však mířil nad břevno. O chvíli později Duchnič využil srážky dvou jihlavských hráčů, utíkal sám na branku, na levé straně si všiml volného Jirouše, kterému také přihrál, jenže domácí střelec selhal a prázdnou branku přestřelil. V minutě 70. skóroval po 30 sekundách na hřišti Javorský. Podrazký centroval, Pilař hlavou prodloužil na zadní tyč, kde Javorský číhal a bez problémů hlavou míč doťukl do branky. V 73. minutě přímý volný kop Podrazkého chytil Vojáček. Pak balón rozehrával chybně nakrátko, čehož využil Pilař, který se míče zmocnil a do prázdné branky dal pátý gól. V 87. minutě si dal Pilař repete a Hanzlíkovu tvrdou hlavičku s vypětím všech sil vyrazil Vojáček. V samotném závěru se ještě Duchnič chtěl zapsat do střelecké listiny, ale gólman jeho pokus vyrazil.