31.10.2008, Jaroslav Wollmann

Velmi cennou výhru přinesla šťastná teč

Velmi cennou výhru přinesla šťastná tečDomácí duel Vysočiny přinesl tradiční nejtěsnější výsledek 1:0, netradičního šťastného střelce Františka Schneidera a především tři body proti velmi kvalitnímu soupeři. Sokolov vedený koučem Martinem Haškem do puntíku naplnil svoji předzápasovou charakteristiku – skvělé organizovaný, bojovný, agresivní tým s nebezpečným a rychlým přechodem do útoku. O to cennější je tato výhra z pohledu FC Vysočina. Navíc minimálně do víkendových duelů znamenala návrat na vrchol tabulky!

Diváci: 1790
FC Vysočina: Vojáček – Gabriel, Tlustý, Kadlec, Cihlář – Lovětínský (60. Urban), Gába, Schneider – Rabušic (86. Drábek), Faldyna, Dupal (74. Kaplan).
Sokolov: Ilizi – Kaplan D., Hájovský, Knakal, Čupr – Podrazký, Šmerda (77. Kura), Čada, Vaněček – Salák, Duchnič (72. Procházka)

Hostující kouč Hašek postrádal střelce osmi podzimních branek Martina Jirouše a domácí stratég Marko se musel v obraně obejít bez vykartovaného Vepřeka. Na jeho místo na levém kraji obrany se stáhl Cihlář  a do základu se tak po delší době vešel Dupal. Výsledkem bylo variabilní složení 4 – 3 – 3.

V první půli a vlastně i po celé utkání se odehrávalo velmi vyrovnané, bojovné a bezesporu kvalitní utkání. Do vedení mohl jít už v 11. minutě hostující tým trenéra Haška. Podrazký ale ke smůle Sokolovských nedokázal centr Vaněčka v tísni usměrnit mezi tři tyče. Promrzlé domácí publikum poprvé ožilo za dalších sedm minut. Sokolovský gólman Ilizi se ale  robinzonádou zaskvěl proti nádherné střele Schneidera. Na druhé straně hlavička Knakala jen těsně minula Vojáčkovu svatyni. Vysočina byla blízko úvodní brance ve 42. minutě, kdy vpravo pronikl Rabušic a před brankou hledal nabíhajícího Faldynu. Jeho skluzu k míči před prázdnou bránou scházeli pouze milimetry.

Důležité okamžiky nabídla 53. minuta, v níž se naplnilo obligátní nedáš – dostaneš. Po jednom z řady rohových kopů hlavičkoval nebezpečně vedle tyče Knakal. Vzápětí přišla jihlavská akce, na jejímž konci následovala radost domácích fanoušků. Gabriel potáhl míč po pravém křídle, odcentroval před branku, balón se odrazil zhruba 5 metrů za vápno, kde napřáhl ke střele Schneider. Jeho rána mířila k pravé tyči, ovšem po teči jednoho z beků nezadržitelně změnila směr doleva. Ilizi plachtil na nesprávnou stranu a jen se smutně ohlédl – 1:0. Zbytek času přinesl obrovský boj, snahu hostí o vyrovnání a několik kontrů Vysočiny, které však pojistkou v podobě druhého gólu neskončila. Nejblíže k ní měl v 77. minutě Kaplan po rychlém kombinaci Urbana a Rabušice. Zcela sám na penaltě však koncovku nezvládl a přestřelil. Sokolov bojoval o výhru, ovšem soustředěná domácí obrana krom několika rohů a střel z dálky nic nedovolila. FC Vysočina se spolu se svými fanoušky mohla radovat z velmi cenného tříbodového zisku.

14.kolo | FC Vysočina - Sokolov | 1:0
28.kolo | Sokolov - FC Vysočina | 5:0