07.10.2012, Miroslav Fuks

Vysočina se z Teplic vrací s prázdnou

Vysočina se z Teplic vrací s prázdnouVysočinu v Teplicích čekala nesmírně těžká úlohu a zápas 10. kola Gambrinus ligy to potvrdil. Domácí nutně museli zvítězit a do vedení šli už v 10. minutě. Vysočina si poté vytvořila tlak a do půle zaslouženě vyrovnala. Druhé dějství však patřilo domácímu celku, který díky přímému kopu Jarolíma a brance Podaného z poslední minuty zvítězil 3:1. Vysočina tak ani ve třetím ligovém utkání proti Teplicím nezískala ani bod.

TepliceTeplice
10.kolo, neděle 7.10.2012, 17:00
3:1
(1:1)

Góly: 10. Vůch, 60. Jarolím, 90(+2). Podaný – 42. Tecl
ŽK: Vůch, Rosa – Rada, Masopust, Šourek
Rozhodčí: Kocourek - Wilczek, Vysloužil.
Diváci: 2650
Teplice: Grigar – Ježdík, Lukáš, Matula, Rosa – (80. Kerič) Vůch, Ljevakovič (90. Melunovič), Jarolím, Podaný – Vachoušek, Mahmutovič (87. Jindráček).
FC Vysočina: Blažek – Obert, Tlustý, Šourek, Josl – Karlík, Rada (67. Kučera) – Masopust (67. Mešanović), Koloušek (75. Sedláček), Vaculík – Tecl. Náhradníci: Hanuš – Gavrić, Gabriel, Kosak.

Trenér František Komňacký nakonec musel oželet pouze Jungra, který proti svým Teplicím na základě smlouvy o hostování nemohl nastoupit. Na jeho post se vysunul Koloušek, přičemž střed zálohy vedle Karlíka vyztužil Rada. Tlustý se vrátil do stoperské dvojice vedle Šourka a tak místo na pravém beku zbylo na Oberta. Na druhou stranu obrany se pak vrátil Josl.

Vysočina nastoupila v netradiční šedé sadě dresů určené pro zápasy, při kterých nastoupí domácí celek ve žlutém. A byli to domácí, kteří se do svého soupeře od začátku pořádně obuli. Hned v úvodu zahrávali dvě nebezpečné standardní situace, které naštěstí ohrožení pro Jihlavu nepřinesly. Vysočina odpověděla v 9. minutě obdobnou situací v podání Kolouška, která však přinesla jen jihlavský roh. Prakticky z protiútoku v 10. minutě chyboval v rozehrávce Masopust, na levém křídle se přes Oberta a Tlustého prosadil Podaný, který před brankou ideálně nalezl nabíhajícího Vůcha. A ten se z první trefil placírkou přesně k tyči – 1:0. V 19. minutě poprvé zahrozil kanonýr Tecl. Josl potáhl míč a nacentroval na jeho hlavu, ovšem výsledný pokus nebyl dostatečně důrazný. V 25. minutě se do teplického vápna hezky snášela standardní situace Kolouška, kterou domácí s námahou odvrátili na roh. Ten ohrožení pro žlutomodré nepřinesl. To samé bohužel platilo i ve 27. minutě, kdy se Tecl uvolnil v rohu velkého vápna. Jenže poté ani přesně nevystřelil, ani nenašel nabíhajícího Masopusta. Na druhé stráně ve 31. minutě Jarolím přihrál ve vápně Mahmutovičovi, který z otočky pálil nepřesně jen do zdi jihlavských obránců. Ve 34. minutě zahrával Koloušek další z řady standardek a tato si už říkala o gól. Bohužel, Šourek i Karlík na míč těsně nedosáhli. O minutu později při obdobném momentu scházela jen málo, aby balón z jihlavské hlavy zapadl za Grigarova záda. Vysočina svoji aktivitu zúročila ve 42. minutě, kdy velký závar po standardní situaci skončil u Rady, který z deseti metrů mířil do odkryté branky. Jeho pokus byl ještě teplickou defenzívou sražen, ovšem jen ke zcela volnému Teclovi, který měl před prázdnou brankou jednoduchou úlohu – 1:1. Teplice se po inkasované brance znovu více zaměřili na útok, ale do šance se už nedostali. Naopak Vysočina svými brejky dala najevo, že i ve 2. půli hodlá útočit.

Teplice do druhé půle vlétli hodně aktivně. Hned ve 46. minutě do Jarolímova centru vložil hlavu Podaný, ale Blažek si s jeho hlavičkou poradil. V 54. minutě bylo před jihlavskou brankou pořádně horko. Naštěstí Blažek byl pokaždé na svém místě. Vždy byl jeho protivníkem Matula, kterého po standardních situacích dvakrát vychytal. Teplice tlačily a Vysočina nestačila odpovídat svojí ofenzivní aktivitou. V 58. minutě například z dobré pozice vypálil nad branku Jarolím. A tato nedávná posila žlutomodrých se dočkala v 60. minutě, když z dvaceti metrů zatočil přímý kop přesně k pravé tyči Blažkovy brány – 2:1. V 64. minutě bylo pořádně živo před oběma brankami. Nejdříve Masopustovi moc nechybělo k tomu, aby upaloval sám na branku a na straně druhé Vůchovi na poslední chvíli odkopl míč z jasné pozice Josl. Teplice se ve druhém dějství herně zvedly a to potvrzovaly i po svém vedení. V 71. minutě zahrávaly standardku z pravé strany, kterou Matula z otočky zakončoval těsně nad břevno. 73. minuta přinesla nepříjemný moment pro Vysočinu, neboť po nepodařeném centru musel pro zranění vystřídat tvůrce hry Koloušek. V 76. minutě Jihlava zatlačila před vlastní branku, ovšem několik centrů ohrožení branky neznamenalo. V 79. minutě z úctyhodné vzdálenosti napřáhl Josla, jenže jeho rána letěla nad branku. Podobně dopadl v 82. minutě i Kučera. V 84. minutě se v jasné příležitosti octil Mahmutovič, ale svoji ránu nasměroval jen do spojnice! Závěr byl hektický a ze strany Vysočiny velmi snaživý a bojovný. Bohužel, přímé ohrožení Grigarovy branky nepřinesl. Naopak, brejk do zcela otevřené defenzívy Vysočiny znamenal definitivní K.O. pro hosty, když na 3:1 zvýšil Podaný.

10.kolo | Teplice - FC Vysočina | 3:1
24.kolo | FC Vysočina - Teplice | 1:1