07.10.2012, Miroslav Fuks

Komňacký: Vítězství Teplic bylo zasloužené

Komňacký: Vítězství Teplic bylo zaslouženéObavy trenéra Františka Komňackého z utkání v Teplicích se naplnily. Jeho svěřenci zde vyjma druhé poloviny úvodního dějství tahali za kratší konec a po zásluze ze severu Čech odjeli poraženi 3:1. Co jihlavský lodivod k zápasu řekl?

“Viděli jsme zaslouženou výhru domácích. My jsme nepodali dostatečně kvalitní, ani bojovný výkon, abychom tady mohli pomýšlet alespoň na bod. Snad jen pasáž ve druhé části první půle, kdy jsme šli za vyrovnáním a vytvořili jsme si nějaké příležitosti, snesla přísnější měřítko. Ve druhé půli jsme na tuto hru zdaleka nenavázali. Byli jsme po většinu dění pod tlakem, sami jsme se ke své hře nedostali. Chtěli jsme praktikovat rychlé protiútoky přes přeci jenom pomalejší teplické obránce´, jenže to se vůbec nedělo. Z tlaku Teplic zákonitě přišla branka na 2:1 a nakonec, když už jsme hráli vabank, skórovali domácí z rychlého brejku potřetí. Svůj tým nemám za co chválit. Chyběla mi touha, odvaha, bojovnost a nasazení, tedy vlastnosti, které by měly zdobit hru každého nováčka. Nebylo tam ani dost kvality, abychom proti Teplicím, které dnes nebyly v optimální pohodě, mohli pomýšlet na úspěch. To málo, co dnes domácí předvedli, na nás stačilo,“ povzdechl František Komňacký.

Zklamaný byl i kapitán Vysočiny Stanislav Tecl a nic na tom nezměnil ani jeho již devátý gól vstřelený v tomto ročníku Gambrinus ligy: „Můj gól byl úplně k ničemu, když jsme třikrát inkasovali. Když odjíždíme bez bodů, tak z branky nemohu mít radost. Navíc můj gól byl vyloženě šťastný, neboť se ke mně míč odrazil a já měl při skórování jednoduchou úlohu. Mrzí mne, že jsme dnes nehráli dobře. A to jak dozadu, tak dopředu. Špatně jsme bránili, dělali jsme chyby v defenzívě a soupeř nás třikrát potrestal. Špatné to dnes bylo jak ze strany celého mančaftu, tak i z pohledu mého výkonu. Domácí byli prostě lepší.“

Teplice však nepodaly zcela optimální výkon. Byly dnes podle Tecla „hratelné“? „Určitě ano. Před poločasem jsme vyrovnali na 1:1, hodně jsme se hecovali a věřili jsme, že tady můžeme vyhrát. Bohužel jsme se hlavně ve druhé půli nedostali k naší hře, s níž jsme uspěli v předchozích zápasech. Odehráli jsme špatný zápas, což všichni víme. Musíme si z něj vzít ponaučení do dalších zápasů a napravit ho třeba už po reprezentační pauze se Spartou.“