21.03.2015, Redakce

Vysočina si poradila s Hradcem a stoupá tabulkou

Vysočina si poradila s Hradcem a stoupá tabulkouFotbalisté FC Vysočina zvládli velice důležité utkání, potvrdili tři body z Českých Budějovic a díky výhře nad Hradcem Králové se posunuli do středu tabulky SYNOT ligy! Výhra 2:0 (1:0) nad na jaře velmi dobře hrajícími Votroky se nerodila vůbec lehce a vzešla z vypjatého a bojovného duelu. Jihlavské branky zaznamenali Lukáš Vaculík z penalty a ve druhém dějství Peter Šulek.

Diváci: 3098
FC Vysočina: Hanuš – Kukoľ, Tlustý, Krejčí, Hybš – T. Marek, Kučera – Fulnek (46. Šulek), Harba, Vaculík (83. Jungr) – Mešanović (72. Kliment). Náhradníci: Blažek – Kryštůfek, Demeter, Batioja.
Hradec Králové: Koubek – Holeš, Rolko, Chleboun, Mareš (38. Shejbal) – Černý, Trubač (57. Petrus) – Štípek (79. Tito), Čermák, Malinský – Vaněček

V sestavě FC Vysočina, která zvítězila v Českých Budějovicích, došlo k jediné změně, když zraněného Matúše Marcina nahradil v roli podhrotového hráče Haris Harba.

Hradec v Jihlavě ještě nikdy v historii vzájemných soubojů nevyhrál a letitou tradici nepřerušil ani v sobotu. Přitom mohl skórovat hned z prvního útoku, ale Trubač po rychlém kontru do laxní jihlavské obrany napálil míč jen do náruče gólmana Hanuše. V 5. minutě se navíc po závaru dostal do nebezpečného zakončené na dlouho nohu Vaněček. I v tomto případě však Hanuš neměl moc práce. Domácí byli v prvním dějství o něco aktivnějším celkem, ale dlouho si žádnou střeleckou příležitost vypracovat nedokázala. Až po čtvrthodině hry Fulnek odcentroval do vápna na Harbu, který upadl po souboji s Chlebounem a dožadoval se penalty. Marně. Penalta se na stadionu v Jiráskově ulici kopala až po půlhodině, když po rychlém brejku z pravé strany přesně odcentroval Fulnek, našel hlavu Mešanoviće a jeho hlavičku rukou ve vápně zablokoval Štípek. Kapitán a penaltový specialista Vaculík pokutový kop střelou pod břevno bez problémů proměnil – 1:0. Ve 40. minutě se k nepříjemné střele z pětadvaceti metrů odhodlal Mešanović a Koubek jeho ránu musel vyrazit na roh.

Hned po poločasové pauze mohli Východočeši vyrovnat, ale Vaněček tísněný Tlustým ve vápně svůj pokus nedokázal vměstnat mezi tři tyče. Trenér Luděk Klusáček si mohl gratulovat ke střídání. Do druhé půle poslal místo Fulneka na hřiště v domácí sestavě Šuleka, který po deseti minutách pobytu na hřišti dorazil do brány přízemní centr Marka z levé strany do brány. Předcházel mu rychlý brejk a ideální vysunutí Kučery. O čtyři minuty později se hradeckou obranou proháčkoval Mešanović, ale jeho rána letěla nad břevno. V 67. minutě se do šance prodral i pravý bek Kukoľ, ale stejně jako na Dynamu, jeho rána levačkou scházelo několik centimetrů. Hradec neskóroval teprve podruhé za 11 posledních odehraných utkání. Asi nejblíže k tomu měl po rohovém kopu dvacet minut před koncem, ale Chlebounovu hlavičku dokázal pohotovým zákrokem Hanuš na zemi chytit. V 74. minutě vytěsnil nad břevno i hlavičku Vaněčka. Na druhé straně toužil po brance Harba, ale jeho nečekaná střela z pravé strany hostujícího gólmana v 78. minutě nezaskočila. Hradecké snažení o korekci výsledku definitivně zhatilo vyloučení Čermáka, který v závěru utkání obdržel druhou žlutou kartu. Vysočina tak zvládla nelehký úkol a proti Hradci si připsala velmi důležité vítězství.

Výsledky hlasování o Hráče utkání za FC Vysočina: 1. Peter Šulek 21%, 2. Lukáš Vaculík 20%, 3. Jan Hanuš 16%, 4. Muris Mešanović 11%, 5. Haris Harba 10%, 6. Matěj Hybš 10%, 7. Petr Tlustý 5%, 8. Vladimír Kukoľ 4%, 9. Jiří Krejčí 1%, 10. Tomáš Kučera 1%.