11.10.2008, Miroslav Fuks

Vysočina veze z Holice dobrý bod

Vysočina veze z Holice dobrý bodZajímavé utkání na olomouckém předměstí přes řadu gólových příležitostí skončilo remízou 0:0. Holické prokletí, kde Vysočina již pět let nezvítězila, tak sice zlomeno nebylo, ale s jednobodovým ziskem do tabulky pravdy mohou být jihlavští fotbalisté spokojeni. Naopak domácímu HFK se nepodařilo odlepit od spodních příček tabulky.

Diváci: 600
1.HFK Olomouc: Doležal - Lukášek, Zlatohlavý, Josefík, Dadák - Lošťák (63. Spáčil), Kučerňák, Čučka, Krutý - Galajda, Korčián (81. Da Silva).
FC Vysočina: Vojáček - Gabriel, Tlustý, Gába, Vepřek - Schneider, Urban, Lovětínský (58. Dupal) - Rabušic, Faldyna, Cihlář (72. Veselý).

Kouč Marko žádné překvapení v sestavě nepřichystal. Do branky vrátil Vojáčka, místo distancovaného Kadlec na stopera stáhl zkušeného Gábu a místo ve středu zálohy tak získal Schneider.
Domácí po dlouhé době nastoupili v kompletní sestavě a také měli první šanci. Korčián po krásné přihrávce Dadáka před brankou ale trestuhodně netrefil míč. Ve 21. minutě Jihlava vstřelila gól, ale dalekonosná střela byla tečována jedním z hráčů ve žlutém, který stál v ofsajdu. Branka tedy nebyla uznána. I poté se do několika slibných situací dostala Vysočina. Nejprve měl na kopačce gól Rabušic, ovšem z pravé strany pálil z voleje těsně vedle. Během 33. a 34.  dvakrát selhal kanonýr Faldyna. Nejprve po chybě domácích beků postupoval sám na bránu Holice, ale Doležal ovšem na poslední chvíli vyběhl a míč odkopl. Brzy nato se dostal k míči v šestnáctce, ale jeho střela šla doprostřed, kam stihl skočit Doležal.
První velká šance druhé půle patřila ve 48. minutě Urbanovi, který prošel do šestnáctky, byl úplně sám, ale tvrdou ránou těsně minul. Skóre mohla otevřít Olomouc, když na malém vápně zůstal osamocený Čučka, jihlavský brankář Vojáček však předvedl výborný zákrok. Na druhé straně nabídl vedení hostům gólman Doležal, když nastřelil při odkopu Faldynu. Míč se odrazil k Rabušicovi, jehož pokus Doležal konečky prstů vytáhl nad břevno. Poslední šanci změnit bezbrankový výsledek měl domácí Galajda po prudkém centru zprava, ale minutu před koncem hlavou minul.