01.05.2009, Jaroslav Wollmann

Důležité tři body trefil Tecl!

Důležité tři body trefil Tecl!Vysočina zlomila čtyřzápasovou šňůru bez vítězství a na domácí půdě vybojovala velmi cenné tři body proti 1.HFK Olomouc za výhru 1:0 (0:0). Domácí měli po celý zápas více ze hry, gól však né a né přijít. Prokletí po 316 minutách zlomil až střídající dorostenec Stanislav Tecl. Vstup do klíčových květnových bojů vyšel.

25.kolo, pátek 1.5.2009, 19:00
1:0
(0:0)
1.HFK Olomouc1.HFK Olomouc

Branka: 78. Tecl.
ŽK: Salatin, Kalvoda, Korčián, Zlatohlavý, Krutý.
Rozhodčí: Zelinka - Večeřa, Pelikán.
Diváci: 1550
FC Vysočina: Vojáček - Gabriel, Tlustý, Kadlec, Mareš - Štohanzl, Urban, Gába (84. Karlík), Vydra (66. Veselý) - Kaplan (69. Tecl), Simr
1.HFK Olomouc: Trančík - Lošťák, Kalvoda, Zlatohlavý, Salatin (68. Mucha) - Krutý, Grim (75. Kučerňák), Libič, Vajda (84. Galajda) - Korčian, Vrána

Kouč Karol Marko se musel obejít bez avizovaného žlutého hříšníka Lovětínského a navíc o kapitána Faldynu, kterého na hřiště nepustilo zranění. Oproti duelu v Mostu zůstal na lavičce Veselý. Do základní sestavy se tak poprvé dostal mladíček Vydra a na hrot se vedle Kaplana postavil Simr.

Domácí začali aktivně a v prvních dvaceti minutách byl v pohotovosti pouze brankář HFK Trančík. Jenže Jihlava se v koncovce trápí, což naplno demonstroval v šesté minutě po přiťuknutí Štohanzla Simr, který nedokázal z malého vápna dopravit míč do sítě. O tři minuty později Trančík vyrazil i hlavičku Mareše a na brankové čáře zachránil Lošťák. Hosté o sobě dali poprvé vědět ve 20. minutě, Krutého bombu z hranice vápna dokázal ale gólman Vysočiny s vypětím všech sil vyrazit. Hanáci se soustředili na obranu a hrozili pouze z rychlých brejků a standardních situací. Z jedné takové mohl otevřít skóre Grim, ale jeho střela z pětadvaceti metrů jen těsně minula Vojáčkovu branku.

I po přestávce začali aktivněji domácí. V 56. minutě měli hosté neuvěřitelné štěstí. Nejprve orazítkoval z malého vápna levou tyč Kaplan po přihrávce Štohanzla a za deset vteřin ho napodobil Gabriel, který pro změnu trefil pravou tyč krásnou střelou z šestnácti metrů. V 78. minutě už propukla v táboře domácích fanoušků obrovská radost. Gabriel centroval do vápna, Štohanzl vracel před branku, kde stál Urban, jeho bombu ještě usměrnil těsně před čárou do holické branky střídající mladík Tecl. Ten tak utnul čekání na gól, když byl v té době na hřišti pouze devět minut. Závěr byl ve znamení zoufalé snahy hostí o vyrovnání. A vyrovnáno mohlo být, neboť v 83. minutě si do vápna dobře naběhl Kalvoda, ale orazítkoval pouze tyč jihlavské branky. Jeho dorážka už šla vedle.

11.kolo | 1.HFK Olomouc - FC Vysočina | 0:0
25.kolo | FC Vysočina - 1.HFK Olomouc | 1:0