18.06.2020, Redakce

Vysočině se nedaří už ani doma, tři body si odvezl Žižkov

Vysočině se nedaří už ani doma, tři body si odvezl ŽižkovVysočině proti Viktorii Žižkov nebylo možné upřít velké nasazení a snahu, ovšem pravděpodobně klíčový duel proti 3. celku tabulky nezvládla. Vyrovnanou bitvu s minimem vyložených šancí rozhodl pokutový kop, který proměnil Súkenník v 69. minutě. Žižkov si do Prahy odvezl velice cennou výhru 0:1 a Vysočina prodloužila své výsledkové trápení po časech epidemie.

24.kolo, čtvrtek 18.6.2020, 17:00
0:1
(0:0)
ŽižkovŽižkov

Góly: 69. Súkenník (pen.).
ŽK: 57. Křišťál – 46. Řezáč, 85. Batioja, 90+1. Szotkowski.
Rozhodčí: Lerch – Šimáček, Ratajová.
Diváci: 650
FC Vysočina: Vejmola – Křišťál, Tlustý (70. Diouf), Pojezný (84. Rezek), Javůrek – Vaculík (C) (26. F. Novotný, 84. Koubek), Lacko – Mikuš, Shudeiwa, Zoubele – Klobása (70. Arroyo). Náhradníci: Náhradníci: Veselý – Svoboda.
Žižkov: Švenger (C) – Řezáč, Březina, Žežulka, Tusjak – Súkenník, Nešický – Bazal (57. Vůch) – Diviš (77. Bezdička), Batioja (90. Urbanec), Nabijev (57. Szotkowski)

Kouč Radim Kučera učinil čtyři změny oproti duelu v Brně. Místo Novotného, Rezka, Arroya a vykartovaného Fortelného nastoupili Tlustý, Shudeiwa, Javůrek a Klobása.

Hned v 1. minutě dostal přihrávku do vápna Mikuš, vypálil zprava, ale branku minul. V 9. minutě se po rohovém kopu Vaculíka dostal ke střele dorostenec Shudeiwa, ale vysoko přestřelil. Zhruba po půlhodině hry musel se zraněním odstoupit kapitán Vaculík a červenobílí se častěji usadili na domácí polovině. Po rohu Tusjaka hlavičkoval Žežulka těsně vedle tyče. v 32. minutě se k hlavičce dostal Nabijev, ale i jeho pokus letěl nad horní tyč. V 39. minutě hosté zatlačili Vysočinu před Vejmolou a Tlustý musel střelu jednoho z Viktoriánů vykopávat z brankové čáry. V závěru půle se Jihlava vymanila z dílčího tlaku Žižkova a tlačila se do zakončení. Javůrkův pokus ze 44. minuty byl tečován jen na roh. A mezi tři tyče se nevešla ani hlavička Klobásy po Javůrkově rohu. Do kabin se tak šlo bez branek.

Vysočina i do druhého dějství vyběhla hodně aktivně. V 51. minutě si do vápna na kolmici naběhl Novotný, prosadil se až ke gólmanovi, ale před Švengerem se prosadit nedokázal. Po hodině hry měl po Javůrkově centru ze standardky na hlavě gól Klobása, ale míč posunul metr nad břevno. V 63. minutě poslal do vápna výborný centr zprava Mikuš, ale Švenger byl u balónu dříve. V 68. minutě Vůch šikovně nastřelil Křišťálovu ruku a byla nařízena penalta. Tu bezpečně proměnil Súkenník – 0:1. Z následného jihlavského útoku zahrozil Zoubele, ovšem ani on, ani dobíhající Novotný se nakonec ke střele nedostali. V 74. minutě se po centru Javůrka zleva dostal k nadějné hlavičce Shudeiwa, ale branku netrefil. V 77. minutě Mikuš skvěle vyvezl míč, uvolnil Novotného, ten jej posunul na sprintujícího Javůrka, který však na dlouho nohu minul prostor tří tyčí. V 80. minutě Shudeiwa rychlou narážečkou vysunul do vápna Zoubeleho, jenž si zasekl míč na střelu, ale jeho technický pokus levačkou byl slabý. V 88. minutě se hosté vymanili z tlaku žlutých a Bezdička měl jedinečnou šanci vstřelit druhou branku. Vejmola však jeho střelu skvěle vytěsnil nad břevno. Když svoji šanci neproměnil v nastaveném čase ani Urbanec, zápas skončil výhrou Žižkova 0:1.

10.kolo | Žižkov - FC Vysočina | 1:1
24.kolo | FC Vysočina - Žižkov | 0:1