29.09.2019, Miroslav Fuks

Cenný bod ze Žižkova trefil Tomáš Smejkal

Cenný bod ze Žižkova trefil Tomáš SmejkalVysočina zastavila sérii venkovních porážek a z horké půdy Viktorie Žižkov veze cenný a zasloužený bod za remízu 1:1 (0:0). Nerodil se však lehce, neboť Viktoria šla ve druhém poločase do vedení po trefě Súkenníka. Alespoň bod pro Jihlavu zajistila přesná střela z levačky kanonýra tohoto týdne Tomáše Smejkala. Vysočina se tak po 10. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY propadla na 3. příčku tabulky.

Diváci: 1321
Žižkov: Švenger – Řezáč, Opluštil, Březina, Muleme– Batioja (77. Gil), Urbanec– Súkenník, Bazal (90. Petrlák), Martan – Diviš (86. Tusjak). Náhradníci: Soukup – Maksić, Halgoš, Cabaňa.
FC Vysočina: Vejmola – Svoboda, Tlustý, Tijani, Javůrek - Fortelný, Lacko - Smejkal, Klobása (59. Mikuš), Rezek (70. Novotný) – Jawo (74. Koubek). Náhradníci: Veselý – Vedral, Pavlík, Vaculík.

Kouč Radim Kučera v sestavě učinil dvě změny oproti duelu s Brnem, když místo Vaculíka a Zoubeleho nastoupili Lacko a Rezek.

Vysočina do utkání vstoupila aktivně a vytvořila si územní převahu. První střelu si však připsali domácí, když Diviš v 7. minutě hlavičkoval vedle. To šance Klobásy o čtyři minuty později byla mnohem větší, jeho hlavičku po standardce v podání Javůrka však lapil Švenger. O chvilku později neměl problém ani se střelou Jawa z dvaceti metrů. V 20. minutě zahrozila znovu Viktoria. Muleme zleva odcentroval a Řezáčovu šajtli z halfvoleje skvěle vystihl Vejmola. Čtyři minuty poté pronikl Martan a hostující gólman musel vytáhnout robinzonádu. V dalších pasážích byli červenobílí lepším celkem. V 36. minutě ťukes po ose Súkenník – Martan – Muleme zakončil Batioja z malého vápna nedůrazně a jihlavský brankář opět chytil. Když se neujala ani křídelní akce Smejkala, tak oba týmy šly do kabin bez branek.

A co se zajímavého se dělo ve druhém dějství? V 51. minutě se do ideální pozice uvnitř vápna dostal Bazal, ale trefil jen blokujícího Lacka. V 52. minutě prchl přes půlku hřiště Smejkal a poté se z hranice vápna odhodlal ke střele levačkou. Letěla však těsně vedle tyče. V 57. minutě z dvaceti metrů napřáhl exjihlavský Bazal, ale našel jen Vejmolovu náruč. Neujala se ani Jawova rána v 62. minutě. V 68. minutě šel agilní Žižkov do vedení. Fortelný smolně ztratil míč, Diviš nacentroval na zadní tyč, odtud balón vrátil na penaltu Bazal a Súkenník propálil vše, co měl před sebou – 1:0. V 73. minutě Vysočina rozehrála roh, na jehož konci měl vyloženou šanci střídající Novotný, ale Švenger míč dokázal fantasticky lapit na čáře. V 76. minutě se modří dočkali vyrovnání, když se odraženého míče po rohovém kopu zmocnil „střelec týdne“ Smejkal a přesnou střelou k zadní tyči nedal Švengerovi šanci – 1:1. V 80. minutě po Svobodově dlouhém autu míč poskakoval v žižkovském vápně, ale žádný jihlavský hráč jej nedokázal uklidit do sítě. V 84. minutě zkusil střelu i Fortelný, ale pro Švengera to byla lehká práce. Vzápětí vpravo unikl Mikuš a moc nechybělo, aby jeho tečovaný centr skončil v síti. A v obdobné situaci Opluštilovu teč po centru Mikuše zachytil pohotový Švenger. Přes oboustrannou snahu už branka nepadla a duel skončil remízou. Asi zaslouženou.

10.kolo | Žižkov - FC Vysočina | 1:1
24.kolo | FC Vysočina - Žižkov | 0:1