Rozhodčí: Čecháček. ŽK: Henrych - Kotrys.
Diváci: 750
Xaverov: Víšek - Doseděl, Ložek (65. Karnay), Hendrych - Marek, Šindelář, Jirásek, Frýdek, Bartoš (78. Svozil) - Galbavý (46. Penc), Myšák.
FC Vysočina: Vorel 2,5 - Kotrys 2, Kadlec 2,5, Čep 2,5, Šourek 2,5 (46. Baštař 2,5) - Malínek 2 (57. Liška 2), Pacholík 2, Vladyka 2 (82. Hošťálek), Večeřa 2,5, Veselý 2,5 - Kaplan 2.

Ztrátu si odvezli fotbalisté FC Vysočina z pražského předměstí. Souboj současného a bývalého kouče skončil bez vítěze.

V první půli se Machálek mračil a Netolička zachovával kamennou tvář. Po pěti minutách rozkoukávání zatočil Vladyka střelu k tyči, domácí gólman k ní ovšem dosáhl. Po následném rohu vykopl Kotrysovu hlavičku z čáry domácí Bartoš. V 16. minutě se dvojice Kotrys, Kaplan přehnala obranou Xaverova, jenže jihlavský kanonýr mířil pouze do brankáře. Jedinou smysluplnou akci domácích zakončil Myšák lobem přes Vorla i přes bránu. Ve 33. unikl Veselý a jeho dělovku do pravé šibenice zastavily rukavice. Pět minut před pauzou udělal Vladyka dva obránce “natvrdo”, leč jeho gólovou střelu na poslední chvíli zblokoval ten třetí. “O přestávce jsem musel mírně řečeno mýt hlavy. Bylo to z naší strany pasívní a bez systému. Jihlava si zasloužila vyhrát,” prohlásil dnes už počernický kouč Machálek.

Druhá půle byla vyrovnaná s tím, že Jihlava trefovala konstrukci. Čepova hlava břevno a Malínkův exkluzívní nápřah z 18 metrů tyč. Domácí se zmohli na Myšákovu ránu z hranice šestnáctky tři metry vedle. Jihlavský trenér Netolička si povzdechl: “O bodu z venku se říká, že má cenu. Ale v tomto případě to neplatí.”

10.kolo | Xaverov - FC Vysočina | 0:0
25.kolo | FC Vysočina - Xaverov | 1:0