27.03.2010, Miroslav Fuks

„Béčko“ se s Frýdkem rozešlo smírně

„Béčko“ se s Frýdkem rozešlo smírněMaximálně posílená sestava „béčka“ dnes v domácím prostředí nedokázala přehrát 7. celek MSFL Frýdek-Místek. Hosté na vedoucí gól Karla Fraňka ze 14. minuty dokázali odpovědět v 53. minutě po přesné střele Prokeše. Domácí celek předvedl nevýrazný výkon a více než remízu v poměru 1:1 (1:0) si rozhodně nezasloužil.

Rozhodčí: Antoníček - Sedláček, Žádník
FC Vysočina B: Matiášek – R.Demeter, Filip, Caha, Cihlář – Dolejš (56. Kopic), Gába, Lovětínský, Zelinka (66. Leligdon) - Peška, Franěk.
Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Krása, Staněk, Prokeš – Soukup (86. Němec), Literák, Cabák (90. Cesnek), Grussmann – Maceček (82. Hrdlička), Prokeš.

Prakticky celý zápas byl velkou bitvou dvou kvalitních celků mezi šestnáctkami. Šancí bylo poskrovnu a týmy se neprosazovali ani z četných standardních situací. Jihlava udeřila hned z první příležitosti, když Gába na levém křídle vysunul Zelenku, který po vápna předložil přizemní míč Fraňkovi, jenž trefil šibenici – 1:0. Poté se Vysočina zatáhla do obranné ulity a přestože se jí příliš nedařilo držet míč, soupeř se do šancí nedostával.

Ve druhé části se Frýdek zlepšil a svoji aktivitu korunoval v 53. minutě, kdy se za stopery dostal Hynek Prokeš a prostřelil Matiáška. O 4 minuty později se souboj těchto fotbalistů opakoval a tentokráte z něj vyšel úspěšně mladý jihlavský gólman. Vysočina zvedala hlavu postupně a nepříliš úspěšně. V 67. minutě centroval zprava Demeter a následné Peškovy nůžky letěly nad břevno. O chvíli později nebezpečně střílel z hranice šestnáctky Franěk a brankář Prepsl jeho pokus vyrazil. V 78. minutě zahrávali hosté rohový kop, z nějž orazítkovali jihlavskou pravou tyč! V poslední šanci zápasu byl v 85. minutě po Lovětínského standardce Franěk, ale z úhlu hlavou Prepsla nepřekonal.

„Bod musíme s pokorou přijmou. Při dnešním složení našeho týmu je však jednobodový zisk, bez ohledu na nesporné kvality Frýdku, málo. Zaostávali jsme v agresivitě, v osobních soubojích a přechodové fázi,“ uvedl po utkání trenér Josef Vrzáček, jehož tým zatím drží jarní neporazitelnost.