19.01.2008, Miroslav Fuks

Brno k remíze dovedly krásné góly a chabá koncovka domácích

Brno k remíze dovedly krásné góly a chabá koncovka domácíchFotbalisté FC Vysočina dnes nastoupili k prvnímu utkání v roce 2008. Přípravný duel proti „béčku“ 1.FC Brno skončil remízou 2:2, když branky padaly pouze v první části. Jihlavský střelecký účet letošního roku otevřeli Böhm a Lovětínský.

přát., sobota 19.1.2008, 11:00
2:2
(2:2)
Brno BBrno B

Góly Vysočiny: 8. Böhm, 28. Lovětínský
Diváci: 100
FC Vysočina: I. poločas: Tulis – Gabriel (40. M.Veselý), Tlustý, Kadlec, Naniaš – Gába, Lovětínský – Sláma, Böhm, Vácha – Šamánek. II. poločas: Štěpanovský – Veselý, Nilinho, Bodeček, Vepřek – Schneider, Pacholík - Dupal, J.Veselý, Cihlář – Rabušic.
Brno B: Hladký – Hanák, Huška, Živný, Červínek – Urban, Paděra, Lacko, P.Mezlík – Borák, Šuraj, střídali: Nguyen, Pecha, Bubeníček.

Utkání nabídlo lepší podívanou v první půli, kdy se aktivním domácím dařily křídelní kombinace, z nichž pramenila řada brankových příležitostí. Vedení se však ujali již v 5. minutě hosté, když nádherně zavěsili do šibenice z přímého kopu zahrávaného zhruba z dvaceti metrů. Vysočina však dokázala rychle odpovědět. Do pravého křídelního prostoru se dostal Lovětínský a před brankou přesně našel hlavu novice Böhma. Domácí nadále pokračovali ve velkém pohybu a aktivitě, z níž vzešly další velké příležitosti. V 15. minutě našel Böhma za obranou Brazilce Gabriel, ten zprava postupoval na brankáře Hladkého, ovšem zcela volného Váchu před brankou nenašel přesně. O sedm minut později našel Lovětínský mezi stopery opět nebezpečného Böhma, který však v ideální pozici trefil pouze levou tyč. Vysočina se zaslouženého vedení dočkala ve 28. minutě, kdy Sláma odcentroval zprava a po následném závaru se odražený míč dostal na penaltu k Lovětínskému, který krásným volejem skóroval. Ve 33. minutě unikl agilní navrátilce Sláma, našel na malém vápně zcela volného Šamánka, který však nastřelil pouze gólmana. Ani Vácha poté odražený míč do branky nevrátil. Ve 44. minutě tak přišel brněnský trest. Jihlavská obrana roh odvrátila za velké vápno, kde volný hráč hostí míč nádherně z voleje trefil pod břevno. Dodejme, že ve 40.  minutě musel ze hřiště kvůli svalovému problému odstoupit pravý obránce Gabriel.
Kouč Marko do druhé půle nasadil zcela odlišnou sestavu, jejíž souhra byla oproti první půli kostrbatější. Přesto to byli pouze hráči Vysočiny, kteří si v této části dokázali vypracovat šance. Brno, v jehož dresu nastoupil podzimní hráč FC Vysočina Pavel Mezlík, si šanci nevypracovalo. Nejprve útočník Jan Veselý v 64. minutě krásně vystřelil, ale jeho ránu lapil gólman. Ještě větší příležitost měl o tři minuty později Schneider, který se ocitl sám před brankářem, ale dokázal ho pouze nastřelit. Poslední gólovku měl v 81. minutě Rabušic, kterého na první tyči našel Veselý.
Trenér Karol Marko, kterému scházeli Hušbauer (angína) a Chlup (zánět achilovky), byl po utkání stručný: „Do utkání jsme šli z plného zatížení a proto jsme síly rozložily na dvě jedenáctky. Jak už to u podobných lednových duelů bývá, tak jsem se nevyvarovaly řady chyb a i zakončení mělo k ideálu daleko. Od toho však  příprava je a my se musíme soustředit na odstranění těchto nedostatků.“