26.09.2007, Miroslav Fuks

Brno nemělo s pohárovým postupem velké problémy

Brno nemělo s pohárovým postupem velké problémyPrvoligové Brno nemělo v Jihlavě s postupem do 4. kola Poháru ČMFS velké problémy. V takřka kompletním složení vstřelilo důležitou první branku a svoji výhru pojistilo po chybě gólmana Tulise ve druhé půli. Brno tak až na šestý pokus Jihlavu v řádné hrací době porazilo v ligovém či pohárovém utkání. Navíc se kouč Uličný Vysočině „pomstil“ za dvě porážky, které od ní utrpěl ještě na lavičce Olomouce v Gambrinus lize.

Diváci: 1200

FC Vysočina: Tulis - Bartoš (35. Čermák), Šedivý, Sviták, Drga - Veselý, Lovětínský, Bayer, Cihlář (42. Vepřek) - Mezlík (66. Rabušic) - Faldyna.
Brno: Bureš - Živný, Trousil, Pavlík, Siegl - Hanák, K. Večeřa, Holek (25. Polách, 78. Besta), Střeštík (54. Kalouda), Okleštěk - Wagner.

Domácí trenér Marko oproti duelu se Slováckem učinil dvě změny v sestavě. Do Slavie přestoupivšího Gebreselassieho na postu levého stopera nahradila nová posila Sviták a na hrotu se s obránci byl místo Simr kanonýr Faldyna. „U útočníků jsme chtěli rozložit síly na více hráčů. I proto Mezlíka plánovaně vystřídal Rabušic,“ uvedl po utkání Marko.

Jeho tým do zápasu vstoupil opatrně a přenechal iniciativu Brnu. V první šanci v 8. minutě do pokutového území Vysočiny centroval Holek, Tulis balon vyrazil pouze k Hanákovi, ale ten ale z ostrého úhlu nezakončil přesně. Brno nadále působilo nebezpečnějším a aktivnějším dojdem, ovšem Vysočina využívala každé příležitosti s k rychlým kontrům. Důležitá byla 25. minuta, kdy zraněného Holka vystřídal rutinér Polách, kterého trenér Uličným vzhledem k jeho vyžlucení pro nadcházející prvoligový duel nepostavil. Už o minutu přišel vedoucí gól favorizovaných hostí. Po centru z levé strany do pokutového území Vysočiny míč prošel až na zadní tyč, kde se přesně do jihlavské sítě trefil Hanák. V 36. minutě se obdobná situace mohla opakovat i na druhá straně, neboť Čermák pouhou minutu po vstupu na trávník postupoval zcela sám na gólmana Bureše. Místo dlouhé kličky však volil obstřelení, které však brankář hostí dokázal reflexivně vyrazit na roh. Za kabin se tak šlo za stavu 0:1.

Do druhé půle domácí vstoupili mnohem aktivněji a byli určitě aktivnějším týmem. Jejich sympatická snaha však ke gólu nevedla, navíc snahu týmu v 59. minutě srazil hrubou chybou gólman Tulis, který nákop hostí nerozehrál na blízké spoluhráče, nezavezl do svého pokutového území, ale volil odkop. Ten však byl příliš nízký a našel brněnského Kaloudu, jenž neváhal a ze čtyřiceti metrů trefil odkrytou jihlavskou branku. „Šlo o moji hrubou chybu. Chtěl se balˇon prudce co nejdál nakopnout, jenže mi to bohužel nesedlo. Měl jsem volit spíše technický odkop. K fotbalu bohužel podobné chyby patří a já jsem rád, že k ní nedošlo v ligovém utkání,“ uvedl po utkání gólman Tulis.

Domácí se poté nadále snažili o vstřelení prvního gólu pod koučem Markem, ale obrannou hráz Brna neprolomili. Hosté sice polevili, ale duel bez větších problémů dohráli do postupového konce. Nic na tom nezměnilo ani vyloučení brněnského Hanáka, který dostal v závěru druhou žlutou a následně červenou kartu.