30.04.2021, Michal Růžička

Divoký zápas! Jihlava remizovala s Vlašimí 3:3

Divoký zápas! Jihlava remizovala s Vlašimí 3:3Po prvním poločase, který nepřinesl žádné brankové příležitosti jsme viděli ve druhém poločase rovnou šest branek. Vysočina vstoupila do druhého poločasu skvěle. První gól vstřelil po nádherném slalomu útočník Patrák. O pár minut později po faulu na Vedrala se kopal pokutový kop, který proměnil Červ. V sedmdesáté minutě zvyšoval svým druhým gólem Patrák. Vše směřovalo k pohodlnému vítězství. Jenže opak byl pravdou. Hosté během deseti minut vstřelili tři branky a utkání skončilo remízou 3:3.

21.kolo, pátek 30.4.2021, 17:00
3:3
(0:0)
VlašimVlašim

Gól: 52. Patrák, 63. Červ (pen.), 70. Patrák – 80. Jurásek, 81. Firbacher, 88. Firbacher
ČK:
ŽK: 8. Křišťál (JIH), 90+2. Červ (JIH), 90+2. Klobása (JIH) – 67. P. Breda (VLA)
Rozhodčí: Vojkovský – Dresler, Lakomý
Diváci: 200
FC Vysočina: Lancman – Křišťál, T. Vlček, Pojezný, Peřina – Lacko (C), Červ, Shudeiwa (46. Patrák) – Ritter (46. Selnar) – Vedral (71. T. Svoboda), Klobása (71. Ševčík, 90. Štefánek). Náhradníci: Číž – Štefánek, Selnar, T. Svoboda, Ševčík, Chocholatý, Patrák.
Vlašim: Řehák – P. Breda, J. Štochl (C), Broukal, V. Svoboda – Vrána (56. Jurásek), Průcha, Zinhasović (76. Janda), Křišťan – Bassey (67. Ogiomade), Červenka (76. Firbacher). Náhradníci: Markovič – Zukal, Jurásek, Ogiomade, Firbacher, Janda, Ruml.
Stanice TV prenosu: Záznam

Trenérský štáb ponechal vítěznou sestavu z utkání proti Blansku. Po karetním trestu se vrátil slovenský stoper Róbert Štefanek. Utkání začal pouze na lavičce náhradníků.

První střelecký pokus mezi tři tyče zaznamenali hosté z Vlašimi. Zpoza velkého vápna se ke střele dostal Petr Breda, ale Michal Lancman si s jeho pokusem poradil.  Střela mířila doprostřed branky. Hra se více zklidnila a probíhal spíše taktický boj o střed hřiště. Ve 28. minutě zahrávali hosté standardní situaci. K míči se postavil vlašimský Průcha, jenže jeho pokus letěl naštěstí vysoko nad. V prvním poločase byl k vidění spíše boj než nějaký pohledný fotbal. Utkání prozatím příliš šancí na jedné či druhé straně nenabídlo.

Proto domácí trenér Aleš Křeček sáhl do sestavy a vystřídal Adama Rittera s Faresem Shudeiwou, které nahradili Jakub Selnar s Vojtěchem Patrákem. Oba hráči přinesli velké oživení a pozvedli ofenzivní snahu mužstva. V 52. minutě přišla první branka utkání. Vystřídavší Vojtěch Patrák převzal míč za polovinou hřiště, prošel přes několik hráčů soupeře, ve vápně si udělal kličku a levačkou poté poslal míč ke vzdálenější tyči. Krásný gól! Slalom alá Diego Maradona – 1:0. Domácí Jihlava pokračovala v aktivitě. V 62. minutě byl ve vápně faulován nejlepší střelec Vysočiny Filip Vedral. K pokutovému kopu se postavil Lukáš Červ, gólman Vlašimi Josef Řehák zůstal stát a rozhodl se neriskovat stranu, záložník Vysočiny poslal míč ze svého pohledu k pravé tyči a zvýšil na rozdíl dvou branek – 2:0. O sedm minut později bylo ještě veseleji. Michal Lancman poslal dlouhý míč na vysokého Filipa Vedrala, který hlavou prodloužil míč na Vojtěcha Patráka. Jihlavský útočník si před velkým vápnem zpracoval míč, pronikl do pokutového území a gólmanu Řehákovi nedal šanci – 3:0. Hosté se ale nevzdali a o deset minut později přišlo snížení na 3:1. Jihlavský stoper Vlček bohužel ztratil na vlastní polovině míč a Matěj Jurásek si na hranici velkého vápna zpracoval míč a poslal jej na bránu. Na jeho projektil k tyči byl gólman Michal Lancman krátký. Hosty branka očividně nakopla, protože hned o minutu později přišel druhý gól. Vlašim poslala centr do vápna Jihlavy, kde byl zcela volný vlašimský Filip Firbacher, který si zpracoval míč na svojí pravou nohu a prostřelil Michala Lancmana – 3:2. Bohužel stalo se to nejhorší, co se mohlo stát. Dvě minuty před koncem Vlašim srovnala utkání. Z hloubi hřiště přišel centr až na velké vápno, který si zpracoval autor druhé vlašimské branky Filip Firbacher. V souboji o míč přetlačil jihlavského stopera Vlčka a tváří v tvář jihlavskému brankáři nedal šanci – 3:3.

Na další zápas Vysočina jede do Varnsdorfu. Utkání se odehraje ve středu 5.5. od 17:00.

FC Vysočina Jihlava – FC Sellier & Bellot Vlašim 3:3

9.kolo | Vlašim - FC Vysočina | 0:1
21.kolo | FC Vysočina - Vlašim | 3:3