09.05.2009, Miroslav Fuks

Dorost na úspěchy nenavázal

Dorost na úspěchy nenavázalStarší dorostenci nenavázali na svoji poslední sérii úspěšných výsledků a bodových zisků a na domácí půdě prohráli se sousedem v tabulce Marilou Příbram 1:2 (0:1). Zároveň tak odmítli skok na zisk 33 bodů, který by je výrazně přiblížil k definitivní záchraně. Jedinou jihlavskou branku vstřelil v 84. minutě hlavou Ondřej Přibyl.

25.kolo, sobota 9.5.2009, 12:00
1:2
(0:1)
PříbramPříbram

Gól Vysočiny: 84. Přibyl
Diváci: 100
FC Vysočina: J.Procházka – Bambula, Busta, Z.Kučera, Fadrný – Kopic, Leligdon, T.Kučera, Kosak (83. Vacek) – Pikl (62. Přibyl), Dobrovolný (72. Šandera).

„Do zápasu jsme vstoupili lehkovážně a bohužel jsme lacině inkasovali po tečovaném přímém kopu z 28 metrů. To mělo samozřejmě výrazný vliv na průběh zápasu, neboť soupeř se stáhl do obranné ulity, hrál koncentrovaně a velmi houževnatě. My jsme si sice dokázali vytvořit převahu i gólové šance, ale nebyli jsme v nich úspěšní. Navíc nám tentokráte scházela zarputilost a též kvalita útočníků. Zde při absenci Tecla momentálně nemáme typického hrotového hráče, který by se dokázal proti obranám soupeřů prosadit. V 80. minutě jsme po chybě v rozehrávce našich stoperů dostali druhý gól. O čtyři minuty později sice Přibyl hlavou snížil, ale náš následný drtivý tlak vyrovnání nepřinesl. Do závěru soutěže se musíme zkonsolidovat, uzpůsobit styl naši hry při absenci Tecla a především se maximálně soustředit na každý zápas. Soupeři pod námi se nevzdávají a boj do záchranu bude probíhat do konce soutěže,“ zdůraznil po utkání kouče Roman Kučera.