07.04.2007, Miroslav Fuks

Dorost zdolal Plzeň a je prakticky zachráněn!

Dorost zdolal Plzeň a je prakticky zachráněn!Starší dorostenci v domácím prostředí ve velmi těžkém utkání porazili 2:1 předposlední Plzeň a s aktuálním ziskem 31 bodů jsou deset kol před koncem soutěže prakticky zachráněni. Jihlavské branky vstřelili Petr Filip a Michal Niederle.

20.kolo, sobota 7.4.2007, 14:00
2:1
(1:1)
PlzeňPlzeň

Góly za Vysočinu: Filip, Niederle
Diváci: 100
FC Vysočina: Hlavoněk – Hříbek, Filip (76. Bureš), Raška, Benda – L.Procházka, Niederle, Chmelík, Netrda (86. Pikl) – Tlačbaba (54. Stoszek), Šamánek.

Plzeň s pouhými čtrnácti body na kontě tvrdě bojuje o záchranu a v Jihlavě podala zejména v první půli dobrý výkon. Přesto se první radovali domácí, když se hlavou po standardní situaci trefil Filip. Ten se prosadil na zadní tyči, kam mu míč po centru Netrdy vrátil Šamánek. Hosté však do poločasu dokázali vyrovnat. Ve druhé části Vysočina zlepšeným výkonem strhla výhru na svoji stranu. Po několika neproměněných šancích s trefil Niederle, který technickou střelou dopravil do sítě míč odražený za hranici šestnáctky.
„V první části jsme se trápili a tahali jsme spíše za kratší konec. Soupeř nás zaskočil kombinačním fotbalem. Ve druhé části jsme se dokázali zvednou a vstřelit důležitý vítězný gól. Po výprasku se Spartou je tato výhra velmi cenná, zvláště, když na týmu byla cítit únava z „anglického“ týdne,“ řekl po zápase spokojený kouč Roman Kučera.