27.01.2018, Miroslav Fuks

Duel Vysočiny v Pardubicích branky nenabídl

Duel Vysočiny v Pardubicích branky nenabídlV pořadí již sedmý přípravný duel FC Vysočina v přípravě žádnou branku nenabídl. Utkání na půdě druholigových Pardubic, které pro Jihlavu bylo poslední před středečním odletem na herní soustředění v Turecku, se hrálo ve vysokém tempu a bylo vyrovnané, ovšem šancí bylo minimum. Tým kouče Martina Svědíka tak v zimním období vůbec poprvé udržel čisté konto, zároveň však poprvé nebyl schopen skórovat.

PardubicePardubice
přát., sobota 27.1.2018, 10:30
0:0
(0:0)

Rozhodčí: Drábek – Zita, Klír.
Pardubice: Knobloch (46. Šmíd) – Prosek (46. Kühnel), Kopřiva, Šejvl, Čelustka – Fousek (46. Mužík), Řezníček, Jeřábek, Sokol (62. Látal) – Černý – Rybička (46. Kovář).
FC Vysočina: Rakovan (46. Valeš) – Vaculík (46. Nový), Buchta, Krejčí (46. Štěpánek), Schumacher (75. Dujmović) – Fulnek, Levin (46. Mara), Urblík, Zoubele (60. Popović) – Dvořák (65. Rabušic), Ikaunieks (70. Klíma).

Jak kouč Martin Svědík viděl duel proti svému bývalému týmu a klubu, jehož je odchovancem? "Z hlediska defenzívy jsme odvedli slušnou práci a soupeře jsme nepouštěli do velkých šancí. S našim ofenzivním projevem však mohu být spokojen jen z poloviny. Dnes se na výkonu všech našich hráčů výrazně projevila a nakumulovala únava, kterou jsme pozorovali už při včerejším tréninku. Zejména v první půli jsme byli u všech odražených míčů pozdě a dělal nám problém pohyb a presink domácích. Často jsme tak ztráceli míče a museli jsme vynaložit hodně úsilí, abychom se poté vrátili do správného defenzivního postavení. Na útok nám proto už mnoho energie nezbývalo a scházela nám lehkost. Ve druhém dějství se náš výkon zlepšil. Celkově lze říci, že kluci proti nepříjemnému soupeři odehráli poctivý zápas a dobře se posouvali."

Jihlavský lodivod dnes postrádal řadu zdravotně indisponovaných hráčů - Keresteše, Novotného, Marcina, Nerada, Daníčka, Pecháčka, Tlustého a Turynu. Stoper Opluštil dnes dopoledne za juniorku odehrál první poločas po artroskopickém zákroku na menisku, který nedávno podstoupil. Má už tedy jasno, které fotbalisty nominuje na soustředění do Turecka? "Základ je jasný, přičemž nelze vyloučit, že ještě nastanou menší změny. Na tureckém pobřeží nakonec sehrajeme tři utkání, z toho hned dva v jediný den. Logicky v nich budeme chtít zátěž rozložit na více hráčů. Celkem jich sebou vezmeme 21 do pole a tři gólmany. Nominace se proto bude odvíjet i od zdravotního stavu, aby s námi odletěli hráči, které můžeme nasadit i do přípravných duelů," uvedl Svědík.

2.kolo | FC Vysočina - Pardubice | 1:0
16.kolo | Pardubice - FC Vysočina | 0:0